Оздоблювальний камінь, представлений на сучасному будівельному ринку — це якісний і довговічний матеріал з чудовими характеристиками.

Його успішно використовують для облицювання зовнішніх стін, для декору всередині приміщення, а також у ландшафтному дизайні. З допомогою облицювального каменю будь-яка архітектурна задумка легко втілюється в життя, а термін служби такої обробки обчислюється десятиліттями.

Натуральний оздоблювальний камінь

У порівнянні з іншими оздоблювальними матеріалами натуральний камінь має безліч переваг. Крім екологічності, такий матеріал відмінно зберігає тепло в холодну пору року, а в спеку, навпаки, дозволяє насолодитися прохолодою всередині приміщення. Природний камінь природним чином чинить опір всім природним проявам, будь то мороз, дощ, пекуче сонце чи вітер. Все це значно подовжує термін його служби і дозволяє істотно економити на ремонті або заміні окремих елементів облицювання. Сам факт того, що натуральний камінь здавна і донині використовується для будівництва та дизайну, говорить про те, що ніякі сучасні технології не здатні дати людині більше, ніж пропонує сама природа.

Сфери застосування натурального оздоблювального каменю та його види.

  • Плитняк. Являє собою залягають на певній глибині пластини різної щільності, що утворюються в земних надрах протягом тривалого періоду часу. Пластини плитняку використовують в необробленому вигляді, вони відрізняються довільній неправильною формою і великою різноманітністю природних кольорів. Товщина пластин варіюється від 1 до 6 див У залежності від місця видобутку плитняк може бути червоним, темно – і світло-сірим, зеленим або бежевим відтінком. Плоска форма каменю ідеально підходить для мощення прогулянкових доріжок і невеликих майданчиків, а при достатній товщині плитняк можна використовувати для впорядкування стоянок та місць з високою прохідністю. Завдяки своїй незвичайній фактурі природний плитняк відмінно підійде і для облицювання цоколів, декоративної обробки камінів і печей або внутрішнього декору приміщень.
  • Граніт. Натуральний граніт, що складається з суміші польового шпату, слюди і кварцу, по праву вважається унікальним оздоблювальним матеріалом з найвищими якісними характеристиками. Колір породи залежить від переважання того або іншого природного компонента входять до складу мікроелементів. Поверхня готового до використання каменю полірується практично до дзеркального блиску. Міцність каменю настільки велика, що його просто неможливо механічно пошкодити. Граніт-стійкий до впливу вогню, вологи, не вступає в реакцію з хімічними елементами. Унікальні властивості каменю дозволяють використовувати його для зовнішнього і внутрішнього декору в приміщеннях. Глянець і зерниста структура граніту надають матеріалу особливу глибину, здатну підкреслити вишуканість і благородство інтер’єру.
  • Мармур. Натуральний мармур являє собою кристалічну гірську породу, яка видобувається в спеціальних кар’єрах або шахтах. Камінь володіє середньою твердістю, добре піддається обробці, в готовому вигляді дуже міцний. Колір мармуру визначають вхідні в його склад домішки, на форму малюнка впливає напрям розпилу каменю. Мармур широко використовується для обробки різних поверхонь — стін, сходів, підвіконь, колон, поручнів і т. д. Елементи з мармуру можна зустріти і в ландшафтному дизайні.

Що вибрати: паркет або ламінат >>>

Штучний оздоблювальний камінь. Види та сфери застосування.

Штучний камінь максимально повторює колір, фактуру і форму натуральних гірських порід. Такий обробний матеріал отримав досить широке поширення завдяки своїм якісним характеристикам і невисокою ціною. Обробка приміщення штучним каменем дозволяє створити ексклюзивний інтер’єр і додати нових фарб у звичний побут. Штучний камінь володіє високою теплопровідністю, він стійкий до зовнішніх впливів, не схильний до дії вологи, морозу, йому не страшні часті перепади температурних показників.

  • Бетонний камінь виготовляється з цементу і сполучних смол, а для посилення його властивостей використовуються особливі полімери. Декоративність такого матеріалу значно вище, ніж у натурального каменю – сучасні технології дозволяють виробляти штучний камінь будь-якої текстури і забарвлення, навіть такою, яку важко зустріти в природних умовах. Основу каменю завжди має гладку поверхню, що значно полегшує його укладання. Інший важливий плюс — легкість матеріалу. При роботі з бетонним каменем необхідність додатково зміцнювати стіни повністю відпадає. Сфера застосування такого матеріалу не має меж. Штучний бетонний камінь можна побачити в облицюванні фасадів, в декорі садових будівель, балконів і лоджій, в елементах внутрішнього декору.
  • Гіпсовий штучний камінь використовується тільки для внутрішніх робіт. Він не тільки прикрашають інтер’єр, але і природним чином регулює вологість у приміщенні. При відносній легкості, гіпсовий штучний камінь по міцності може перевищувати бетонний камінь. Такий ефект досягається завдяки використанню спеціальних пластифікаторів і якісних мінеральних пігментів.
  • Фіброцементний камінь або панель виготовляється за особливою технологією. Панель під великим тиском пресується і після обпалюється в автоклаві. Завдяки цьому готові фіброцементні панелі володіють міцною однорідною структурою, на їх поверхні відсутні пори і будь-які отвори. Лицьова сторона обробляється високоміцним покриттям з різною фактурою і кольором. Таке покриття може імітувати будь-який матеріал – дерево, камінь, штукатурку і т. д. Фіброцементний камінь використовують при облицюванні адміністративних і житлових будівель. При цьому робоча поверхня (стіни) може бути будь – панелі чудово кріпляться на бетон, так і на цегляну кладку або дерево.

Інформаційна служба plot.kz

Оздоблювальний камінь: види та сфери застосування

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code