Існує безліч варіантів обробки фасаду будинку, а сучасний будівельний ринок надає найширший спектр матеріалів для здійснення задумів. Крім того, не можна забувати і про те, що один і той же матеріал може бути змонтований за кількома технологіями. Так, наприклад, все частіше можна спостерігати, як люди роблять вентильований фасад своїми руками. Така технологія облицювання будинку дозволяє вирішити безліч проблем відразу і відрізняється порівняльною простотою здійснення. Про те, в чому укладено основні особливості цього процесу і піде мова нижче.

Опис технології

Вентилируемый фасад своими рукамиПристрій фасаду з оздобленням клінкерною плиткою

Для того щоб в повній мірі зрозуміти суть майбутніх робіт, необхідно в першу чергу кілька слів сказати про особливості технології вентильованого фасаду.

У разі проходження цієї технології між фінішним покриттям і стіною обладнується шар теплоізоляції, а також невеликий зазор, який дозволить повітрю вільно циркулювати усередині обшивки, що не дозволить стін відволожуватися.

Що стосується того, як зробити вентильований фасад, то тут треба відразу сказати, що справа це в принципі нехитра.

Підготовка

Вентилируемый фасад своими рукамиСхема розмітки

Підготовка до роботи відіграє важливу роль і на цьому етапі необхідно:

  • вирівняти поверхню, на якій планується проведення робіт.
  • підготувати всі необхідні матеріали (утеплювач, пароізоляцію, фінішне покриття), а також інструменти.
  • провести додаткову теоретичну підготовку. Освіжити в пам’яті певні нюанси передбачуваної роботи часто важливіше, ніж наявність якогось інструменту.

Вентилируемый фасад своими рукамиВиконання розмітки

В якості утеплювача, без якого монтаж вентильованого фасаду неможливий, можуть бути використані кілька матеріалів. Однак найбільш доречним у більшості випадків буде пінопласт. Мінеральна вата також непоганий утеплювач, але при впливі на неї вологи може втрачати свої експлуатаційні властивості, пінопласт позбавлений цього недоліку.

Монтаж обрешітки

Вентилируемый фасад своими рукамиКріплення для вентильованих фасадів

Якщо всі підготовчі етапи робіт завершені, можна приступати до монтажу обрешітки. Для цих цілей зручніше всього використовувати металлопрофильные рейки і П-подібні кріплення.

  1. Спочатку розмічаються стіни. Необхідно по всій їх площі виконати ряд вертикальних ліній, за якими будуть встановлюватися кріплення і рейки. Для цього можна використовувати простий схил і відфутболювальний шнур.
  2. По розмічених лініях на відстані 1 м один від одного, необхідно встановити П-подібний кріплення.
  3. За кріплень встановлюються рейки обрешітки. Тут важливо пам’ятати, що арки вікон і дверей вимагають «обходу» їх периметра додатковими рейками.

Укладання утеплювача

Вентилируемый фасад своими рукамиУтеплення пінопластом

Коли решетування буде зроблена, можна приступати до укладання і закріплення утеплювача. Тут все просто — пінопласт ріжеться до необхідних розмірів, на нього наноситься клейовий склад, і потім він вставляється всередину простору між рейками. Утеплювач необхідно додатково фіксувати, наприклад, «парашутами». Поверх пінопласту укладається пароізоляційна плівка. При цьому не можна допускати утворення зазорів між листами. Фіксувати матеріал можна за допомогою степлера.

Монтаж фінішного покриття

Вентилируемый фасад своими рукамиМонтаж граніту

Завершальним етапом робіт є монтаж фінішного покриття. Основний нюанс тут буде полягати в тому, щоб між матеріалом покриття та пароізоляцією ківра. У більшості випадків достатньо 5-7 мм. В якості матеріалу, придатного для позначених цілей, може бути використаний, наприклад, сайдинг або простий металопрофіль.

Вентилируемый фасад своими рукамиСайдинг

Вентилируемый фасад своими рукамиФасад з металопрофілю

На цьому опис основних етапів монтажу вентильованого фасаду можна вважати завершеним. Як видно з викладеного вище тексту, впоратися із завданням цілком можна без залучення найманих фахівців.

Вентилируемый фасад своими рукамиКерамогранитный вентильований фасад

Відео

Монтаж вентильованого фасаду «Краспан»:

Вентильований фасад своїми руками

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code