Наскільки красиво буде виглядати ваша квартира, багато в чому залежить від рівності стель. Навіть якщо ви оформите стіни і підлоги дорогим матеріалом, непривабливість стелі зіпсує весь вигляд. Щоб це виправити, можна скористатися гіпсокартоном. Такий спосіб, на відміну від використання штукатурки і шпаклівки, вважається більш економічним і простим у виконанні. А як вирівняти стелю гіпсокартоном ми підкажемо.

Підготовчий етап

Как выровнять потолок гипсокартономСтелю потрібно підготувати

Спосіб вирівняти стелю з використанням гіпсокартону – називається «сухим». Його легко виконати своїми руками. Суть такого методу полягає у створенні підвісних конструкцій, які і будуть приховувати всі дефекти.

Така конструкція створюється в два етапи:

 1. Монтаж каркасу. Він робиться з спеціальних або стандартних профілів.
 2. Облицювання каркаса листами гіпсокартону (ЦПК).

Перш за все, потрібно підготувати чорновий стелю. Якщо у вас залізобетонна основа, то закрийте всі великі щілини і тріщини. Це дозволить поліпшити звуко – і теплоізоляцію.

При наявності дерев’яних конструкцій необхідно провести ретельний огляд. Якщо дерево подгнило, то його необхідно замінити. В іншому випадку дошки можуть не витримати навантаження від підвісної конструкції. Також бажано обробити поверхню антисептичним розчином. Це запобігає розмноженню мікроорганізмів і грибків.

Как выровнять потолок гипсокартономНабір інструментів

Для роботи вам знадобляться матеріали та інструменти:

 • перфоратор або дриль;
 • шуруповерт або викрутка;
 • вимірювальні та креслярські інструменти (олівець, лінійка, будівельний рівень);
 • саморізи і дюбеля;
 • ножівка або ножа для різання листів оздоблювального матеріалу;
 • самі листи гіпсокартону, профілі та додаткові елементи («краб», «прямий підвіс», армуюча стрічка).

Робимо каркас

Как выровнять потолок гипсокартономКаркас на стелі

Монтаж каркаса відбувається в кілька етапів:

 1. За допомогою рівня і олівця на стіні робляться відмітки місць майбутніх кріплення профілів. Між точками потрібно витримувати крок у 40-50 см. Відстань від стелі буде залежати від використовуваних матеріалів, а також від передбачуваного розміщення комунікацій в міжстельовому просторі.
 2. За допомогою шурупів або дюбелів кріпиться профіль.
 3. На несучі профілі кріпляться поперечні.

Крок несучих профілів розрахований з розмірів стандартного листа гіпсокартону. Як правило, це значення дорівнює 120 див. В результаті кожен лист буде кріпитися до каркаса мінімум в чотирьох місцях.

Несучі профілі потрібно розташовувати поперек приміщення (вздовж короткої сторони). При цьому необхідно досягти паралельності всіх профілів. Це легко зробити за допомогою натягнутої волосіні.

Якщо кімната має значну площу, то потрібно додатково закріпити несучі профілі. Для цього використовують додаткові елементи «краб» або «прямий підвіс», вони кріплять профілі до стелі. Такі елементи монтують з кроком в 1-1,5 метра.

Облицювання каркаса гіпсокартоном

Как выровнять потолок гипсокартономМонтаж гіпсокартону

Листи гіпсокартону легкі в обробці і монтажі. Вони легко ріжуться за допомогою ножівки або гострого будівельного ножа. Додати аркушу потрібну геометрію не становить великої праці.

Вирівнювання стелі гіпсокартоном піде без запинок, якщо профіль зроблений правильно і рівно. Листи кріпляться за допомогою саморезов з капелюшками. При цьому необхідно витримувати крок у 20 сантиметрів. У місцях стиків листа саморізи розташовують у шаховому порядку. Капелюшки саморезов необхідно втопити в листі. Це зручно зробити за допомогою спеціальних насадок, званих «абажур». Таке пристосування дозволяє заховати капелюшок на потрібну глибину, не пошкодивши при цьому сам матеріал.

Листи гіпсокартону потрібно розташовувати в шаховому порядку. Так досягається велика міцність конструкції.

Після монтажу всіх листів проводиться обробка швів. Це робиться за допомогою шпаклівки і армуючої сітки. Потім зашпаровуються вся поверхня. З методикою цього процесу можна ознайомитися, переглянувши відео.

Как выровнять потолок гипсокартономВирівнювання без використання каркасу

Існує методика вирівнювання стелі за допомогою гіпсокартону без каркаса. У цьому разі листи приклеюються до стелі за допомогою клею. Додатково можна закріпити гіпсокартон дюбелями.

Якщо стеля дерев’яна, то можна прикрутити листи саморізами прямо до нього.

Такий метод набагато складніше. Вам все одно доведеться вирівнювати великі нерівності за допомогою штукатурки. Регулювання аркушів в горизонтальній площині відбувається за рахунок товщини шару клею.

Така методика застосовується дуже рідко. По-перше, вона дуже трудомістка. По-друге, отримана конструкція ненадійна. Якщо вас затоплять сусіди зверху, то листи можуть просто відвалитися. Саме тому найчастіше стелі вирівнюють з використанням каркаса. Такий метод відніме трохи від висоти, але зате конструкція буде ідеально рівною і міцною.

Відео

У цьому відео показано, як зібрати стеля з гіпсокартону і профілів КНАУФ, коли всі профілі розташовані в одній площині:

Як вирівняти стелю гіпсокартоном

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code