платные сервиссы гугл

Компанія Google, раніше оштрафована Єврокомісією за порушення антимонопольних законів, змінила правила співпраці з виробниками Android-пристроїв. В офіційному блозі корпорації з’явилася інформація про те, що вже зовсім скоро європейські вендори перестануть отримувати стандартний набір додатків Google безкоштовно.

Google опублікувала нові умови ліцензування для вендорів Android-пристроїв, згідно з яким виробники будуть вільні самі вибрати програми, які необхідно встановити на гаджет перед продажем. Замість цього вони зможуть самостійно вибирати необхідні компоненти Android і купувати платну ліцензію на їх використання. Для тих, хто не хоче платити за ліцензії, що Android залишиться повністю безкоштовним — але буде поставлятися без сервісу Google Play і ряду інших ключових додатків. Повідомляється, що на таких смартфонах зазначені сервіси просто не будуть працювати.

Пакет, що складається з Google Play, Gmail, YouTube і Google Maps виробникам смартфонів доведеться оплачувати окремо. У самостійний пакет будуть винесені пошуковик Google і браузер Chrome-саме вони свого часу викликали претензії антимонопольної комісії. Тепер виробник зможе замінити їх будь-якими аналогами за замовчуванням. Будь-які інші додатки, включаючи нестандартні оболонки для Android, розробники зможуть ліцензувати у Google незалежно від пошукової системи і браузера.

В яку суму компанія оцінила нові ліцензії-поки не ясно. Також невідомо, які саме програми і сервіси, крім названих вище, будуть включені в нові пакети для предустановки. По всій видимості, подробиці будуть опубліковані 29 жовтня 2018 року — саме тоді вступлять в силу нові правила ліцензування. На даний момент зміна політики Google зачіпає лише європейських виробників. Але в разі, якщо практика стане глобальною, не виключено підвищення цін на Android-гаджети всіх брендів.

Раніше компанія була оштрафована на 4,3 мільярда євро за вказівку виробникам смартфонів, які програми встановлювати перед продажем пристроїв. І хоча Google виконала вимоги Єврокомісії, змінивши умови поширення Android для виробників смартфонів, керівництво корпорації планує оскаржити дане рішення.

Додатки Google стануть платними для виробників смартфонів

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code