Відцентровий насос для води є складовою частиною кожної свердловини. Система автономного забезпечення водою заміського будинку так же без нього стане абсолютно млявою. Інтерес до насосів виник і у власників криниць. Традиційне відро для підняття води поступово витісняється.

Класифікація насосів

Побутові відцентрові насоси для води представлені широкою лінійкою їх виконання. Основними видами є:

 1. Поверхневі (самовсмоктуючі).
 2. Глибинні (свердловинні).
 3. Вертикальні.
 4. Горизонтальні.

Крім цих основних видів існують ще кілька різновидів насосів. До них можна віднести фекальні, одно – і багатоступінчасті, консольні.

Поверхневі. Вони ідеально підходять для колодязів. Компактні, зручні при перенесенні. В роботі використовуються на поверхні. У воді тільки забірний кінець всмоктуючого шланга.

Здійснюють підйом води з глибини до 9 метрів. Прості в монтажі та експлуатації. Можуть оснащуватися гідроакумулятором.

Занурювальні. Їх основне призначення – викачування води з свердловини. Відрізняються високим ККД і великою потужністю. Здатні піднімати воду з глибини до 200 метрів.

На відміну від поверхневих працюють в автоматичному режимі. Тому мають дещо ускладнену конструкцію і певні труднощі при монтажі. Більш детальніше про це буде розказано трохи пізніше.

Вертикальні. До них відносяться всі заглибні і частково поверхневі.

Свою назву отримали від форми складання агрегату. Насоси серії «Гном» можуть використовуватися для поливу і відкачування забрудненої води.

Горизонтальні. Аналог вертикальних, тільки в іншому (горизонтальному) виконанні.

Як працює відцентровий насос

Для того, щоб зрозуміти, як працює відцентровий насос для води досить згадати шкільну програму з фізики. При обертанні лопаті колісного механізму створюють

відцентрову силу, під дією якої вода надходить у равлика і виштовхується в трубопровід. Таким чином відбувається її перекачування.

У заглибних насосів монтується декілька робочих коліс – ступенів.

П’ятиступінчастий насос в розрізі

Це призводить до зменшення габаритів агрегату і підвищенню його продуктивності.

Вибираємо насос

Від правильного вибору водяного насоса відцентрового типу буде залежати працездатність всієї системи водопостачання. Вибираючи агрегат враховуються багато факторів, особливо таких, як:

 • продуктивність;
 • конструктивні особливості;
 • глибина залягання води;
 • легкість монтажу та експлуатації.

Не останню роль грають ціна, країна-виробник і ряд інших нюансів.

Продуктивність. Один з найважливіших показників. Характеризує можливість викачування води за одну годину. Від цього показника залежить вистачить води для життєдіяльності сім’ї. Продуктивність вказується в технічній характеристиці.

Конструктивні особливості. Враховуються в залежності від місця установки агрегату. Раніше вважалось, що в широкій лінійці агрегатів є заглибні, поверхневі, вертикальні і так далі. При купівлі вибирається найбільш підходящий варіант.

Глибина залягання води. Від неї залежить потужність насоса. Для відкачування води з неглибоких колодязів досить придбати невеликий малопотужний «Струмочок», і він цілком забезпечить запити споживача. А в свердловині глибиною 30-60 метрів потрібно використовувати більш потужний насос.

Легкість монтажу та експлуатації. Теж досить значний показник. В автономному забезпеченні водою приватних будинків перевага віддається насосних станцій, які працюють в автоматичному режимі. Монтаж їх дуже простий – встановив, під’єднав труби для води, електроенергію, натиснув кнопку і все. Залишилося лише відкрити потрібний кран.

Важливо. При виборі насоса на цю тему бажано проконсультуватися з фахівцем.

Монтаж

Проблем з монтажем зазвичай не виникає. Розглянемо більш детальніше, як він виробляється з різними типами насосів.

Поверхневі

Вони встановлюються як можна ближче до джерела води. Необхідно подбати про їх укриття від атмосферних опадів. Найкращим варіантом розташування відцентрового водяного насоса стане розміщення в спеціальному укритті або приміщенні. Це створить для роботи найбільш сприятливий температурний режим.

До насоса відповідно до «Інструкції з експлуатації» приєднуються трубопроводи та електроживлення. Усмоктувальна труба або шланг оснащуються зворотним клапаном (йде в комплекті або купується окремо) і опускається у воду. Перед першим пуском вона заповнюється водою через спеціальний отвір в корпусі агрегату.

Якщо передбачається використання насоса в колодязі в холодну пору року, то необхідно вжити заходів до їх утеплення.

Занурювальні

Відцентровий насос для свердловини монтується по-іншому і вимагає особливої уваги і певних знань. Специфіка робіт така, що його потрібно зібрати на поверхні, а потім акуратно опустити в свердловину. Послідовність робіт буде виглядати так:

 • до насоса під’єднується трубопровід;
 • закріплюється тросик;
 • розмотується електричний кабель двигуна;
 • утримуючи трос плавно опускаємо всю систему в свердловину.

Встановивши насос так, щоб він був занурений у воду приблизно на 1,5-2 метри, надійно закріплюємо тросик на оголовку свердловини.

Під час спуску не забуваємо через кожні 1,5 метра електричний кабель приєднується до трубопроводу пластиковими хомутиками. Після установки з’єднуємо подаючий трубопровід з магістраллю водопостачання, а кабель живлення електродвигуна з електросистемою. Необхідно звернути увагу на те, щоб в трубопроводі був встановлений зворотний клапан.

Детальну інформацію про монтаж заглибного насоса і облаштування свердловин можна знайти на сторінках сайту.

Звернути увагу. Опускання насоса в свердловину проводиться тільки утримуючи його тросом. Використовувати для цього водопровідну трубу, а тим більше електричний кабель, категорично забороняється.

Альтернативний варіант

На дачних ділянках велику популярність завоював побутовий відцентровий насос. З однаковим успіхом його можна використовувати для відкачування чистої та забрудненої води.

Наприклад, проводячи чистку колодязя після зими їм легко відкачати забруднену воду. А потім після промивання використовувати для подачі чистої.

Спеціального монтажу такий насос не потребує. Достатньо включити його в електромережу, попередньо приєднавши трубопровід. Поплавок на корпусі виконує роль вимикача. Коли рівень відкачуваної води досягає висоти неохайного поплавця, відбувається автоматичне відключення двигуна. Незамінний при відкачування води з підвалів, оглядових ям гаражів та з інших подібних обсягів у випадку їх затоплення.

Свердловинний відцентровий насос є необхідною і чи не самою основною частиною будь автономної системи водопостачання заміського будинку або котеджу. Широке застосування знаходять і інші типи насосів, наприклад, поверхневі. Поступово витісняючи традиційну відро ці агрегати стають все більш затребуваними там, де немає центрального водопроводу.

Відцентровий насос для води у приватному будинку

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code