Натяжна стеля надає інтер’єру індивідуальність і неповторність. Крім цього, при використанні цієї конструкції в новобудові можна уникнути появи усадочних тріщин, з якими не впорається ніяка інша, навіть правильно змонтована конструкція. І хоча натяжні стелі, як правило, не піддається механічному впливу, все ж його полотно досить вразливою.

Зробити дірку в натяжній стелі можна найнесподіванішим способом, від пострілу пляшки з шампанським до підкинутої дитячої іграшки, передбачити можливі причини важко, але немає нічого простіше, ніж передбачити наслідки появи розриву.

Насамперед, необхідно чітко оцінити ступінь пошкодження та оперативно вжити заходів до усунення пошкоджень. Справа в тому, що під дією сил натягу полотна дефект буде хоч і не швидко, але неухильно збільшуватися, тому дірка в натяжній стелі – як закласти потрібно вирішити якомога швидше.

Причини виникнення дефекту

Залишимо осторонь випадкові пошкодження і розглянемо, які закономірності призводять до появи розриву:

 • Дефекти можуть виникати внаслідок заводського браку;
 • Неякісне зшивання полотен;
 • Невірний крій полотен при монтажі стелі;
 • Перевищення допустимого натягу на етапі монтажу;
 • Інші причини.

Якщо монтаж виконувався офіційною організацією, слід уважно вивчити умови договору, можливо, має місце гарантійний випадок. Під гарантійним випадком слід розуміти вихід з ладу виробу або втрата останнім товарного вигляду не з вини власника. У цій ситуації всі проблеми з усунення неприємностей ляжуть на плечі фірми, безпосередньо встановлювала конструкцію.

Але якщо мова йде про пробці або іграшці, випадково потрапила в натяжна стеля, наша стаття буде дуже корисною, оскільки безкоштовно усувати порізи ніхто не стане. По суті справи, залишається два варіанти: або заплатити професіоналам, або спробувати усунути дефект самостійно. Якщо ви оберете другий варіант, нижче наводиться декілька порад, яким чином закрити дірку в натяжній стелі.

Оскільки полотно може бути як з тканини, так і з ПВХ плівки, методи ремонту будуть дещо відрізнятися.

Усунення дірки на тканинному безшовному стелі

Підхід до ремонту тканинного натяжної полотна залежить від параметрів та місця пошкодження, але набір інструментів і матеріалів виглядає наступним чином:

 • Малярський скотч або ізоляційна стрічка;
 • Тонкі шовкові нитки, що гармоніюють з основним полотном;
 • Швейна голка;
 • Гострий ніж;
 • Відрізок тканини, відповідний за кольором;
 • Особливий клей для полотен;
 • Водоемульсійна фарба максимально близька за кольором до тону стелі.

Для усунення дірок в натяжній стелі потрібно реалізувати наступний алгоритм:

 1. Оцінити пошкодження і вибрати спосіб усунення.
 2. Звільнити полотно з профілів.
 3. Закріпити поріз з допомогою малярської стрічки. Далі, в залежності від розмірів порізу необхідно: прокол або розрив менше 2см достатньо накласти шов. Незначний дефект усувають за допомогою латки і клею переважно з внутрішньої сторони. Значні розриви розміром близько 25см зшивають шовковою ниткою, а потім приклеюють латку.
 4. Провести монтаж відремонтованого полотна.
 5. У залежності від результатів або зафарбувати місця ремонту, або перефарбувати все полотно.

Крім цього, щоб замаскувати дефект на стелі можна використовувати точковий світильник або інший обманний або функціонуючий елемент.

Как заделать дырку в натяжном потолке своими руками?

У разі якщо величина розриву перевищує 30 см, полотно стає неремонтопридатних, і потрібна повна заміна.

Ремонт натяжної стелі з ПВХ плівки

Методи ремонту такого полотна істотно змінюються залежно від параметрів розриву та відстані до стіни. Спочатку розглянемо випадок, коли розрив знаходиться в межах 15см від стіни.

Як закрити дірку, знаходиться не далі 15см від стіни

 • Насамперед необхідно за допомогою липкої стрічки зафіксувати розрив, тим самим запобігши його подальше збільшення;
 • На ділянці пошкодження витягти полотно з стінового профілю;
 • Якщо профіль послужив причиною розриву, зніміть цю ділянку, встановіть новий профіль і ретельно закріпите;
 • На наступному етапі необхідно нагріти плівку і заправити в профіль таким чином, щоб пошкоджену ділянку можна було ампутувати;
 • Видалити надлишки плівки і закріпити кріпильний плінтус.

Випадок, розглянутий вище, можна вважати «вдалим», оскільки після проведення ремонту від недавніх неприємностей не залишиться нічого, крім спогадів, гірше справа йде, якщо пошкодження знаходиться далеко від стіни або стався розрив по шву. Підтягнути полотно більш ніж на 15см не варто і намагатися, а в разі розриву по шву, краще зовсім відмовитися від ремонту натяжної стелі і повністю замінити плівку.

Ремонт ушкодження, що знаходиться далі 15см від стіни

Якщо ж проводити ремонт, то існує два способи: або декоративна аплікація, або встановлення обманного або діючого елементу в місці пошкодження.

Як заплатки використовується спеціальна самоклеюча плівка або аплікація, створена за таким же принципом. Краї розриву закріплюють клейкою стрічкою, щоб уникнути збільшення і акуратно заклеюють.

Монтаж додаткових елементів провести дещо складніше. Для цього потрібно посилити спеціальним пластиковим кільцем місце установки і тільки після цього встановити світильник. Якщо ж планується встановлення робочого світильника або іншого приладу на натяжна стеля, необхідно демонтувати всю плівку для підведення електрики до приладу, варто світильник в довільному місці таких трудовитрат, вирішувати вам.

Розглянувши можливі способи закрити дірки на натяжній стелі, з’ясуємо, чи можна як – небудь запобігти їх появі.

Заходи для збереження цілісності натяжної стелі

Насправді, можна довго розмірковувати про запобіжні заходи, проте все зводиться до того, що попередити то чого не знаєш, неможливо, а що може прийти в голову дитині передбачити не можна. Які події можуть відбутися в Новий рік і інші свята також малоймовірно, тому всі заходи зводяться до наступного:

 1. Не економте на якості полотна, ремонт, заміна та інші клопоти обійдуться дорожче;
 2. Особливу увагу слід приділити якості монтажних робіт;
 3. Не використовуйте натяжна стеля в дитячій і громадських приміщеннях, там його дні завідомо полічені.

У статті були розглянуті всі можливі варіанти, як закрити дірку своїми руками в натяжній стелі, не вдаючись до послуг фахівців. Для цього не потрібно особливих матеріальних витрат, але потрібні акуратність і певні навички, тому, якщо ви не впевнені в собі на 100%, краще зверніться до професіоналів, щоб не погіршувати становище.

Як закрити дірку в натяжній стелі своїми руками?

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code