Ремонт — справа серйозна, починаючи яке важливо запастися терпінням і неквапливістю, а також закликати на допомогу холодний розум. Звичайно, багато хто з нас, затіваючи ремонт, в думках вже живуть в готової квартирі і забувають, що якість ремонту залежить від дотримання багатьох тонкощів. Якщо їх випустити спочатку, з’являється ризик не тільки суттєво попсувати собі нерви, але ще й витратити на переробку вже виконаних робіт додаткові час і гроші, і без того чималі.

Подивимося на конкретних прикладах, які помилки можна запобігти при правильному підході до такого важливого заходу, як ремонт.

Передремонтна підготовка

Карагандинец Арман Базилов капітальний ремонт своєї однокімнатної квартири в панельному будинку завершив за два з половиною місяці, що, за оцінками дизайнерів, порівняно швидко. Проте за цей короткий час зміни вносилися не тільки в його квартиру, але і в його органайзер: він вирішив відзначити всі помилки, які коштували йому не тільки нервів, але й грошей, щоб дати корисні поради тим, хто збирається почати ремонт.

Помилка 1: рання купівля техніки і меблів

— Однією з моїх найбільших помилок стало те, що, перед ремонтом я закупив побутову техніку і душову кабіну. У підсумку, коли все це привезли, коробки стали заважати бригаді найнятих будівельників, — поділився Арман Базилов.

Варто врахувати, що навіть якщо техніка або меблі будуть перетягувати з кімнати в кімнату по мірі виконання робіт, вони зберуть на себе досить пилу. Тому, щоб не додавати собі додаткової роботи у вигляді відмивання цих дорогих покупок, краще придбати їх після того, як ви розпрощаєтеся з ремонтниками.

При покупці будь-якої складової інтер’єру важливо наперед прораховувати протягом майбутнього ремонту. Наприклад, навіть розміри і вага люстри — не остання справа при виборі натяжної стелі. Треба знати, що при такому рішенні, наприклад, масивна кришталева люстра кілограмів під 20 вже не підійде — вся конструкція просто завалиться.

Помилка 2: недостатня впевненість в комунікаціях

Також величезну галочку перед ремонтом треба поставити в графі «комунікації», радить Арман. Незалежно від того, на якому поверсі знаходиться ваша квартира, варто не полінуватися, пройтися по сусідах і знайти ключі від горища. Там вам потрібно перевірити справність всіх теплових комунікацій, стан вентилів, щоб ремонт не пішов нанівець. Якщо потрібно, найміть фахівця, щоб він сказав, чи все в порядку і чи немає небезпеки залиття квартири. При незадовільному стані всі комунікації потрібно замінити.

Помилка 3: відсутність організованого вивозу сміття

Ще один важливий момент — вивіз сміття. Перед ремонтом треба відразу вирішити питання з поетапним видаленням будівельних відходів (уламків цегли, обрізків шпалер, шматків кахлю і т. д.), так як рішення цієї проблеми постфактум може обійтися в значну суму грошей.

— Я не продумав, куди будуть виносити сміття будівельники, і припускав, що вони будуть відразу самі відносити його до сміттєвих контейнерів у дворі будинку, — розповідає Арман Базилов. — Але не тут-то було! Як виявилося, кожен зайвий крок бригади потрібно оплачувати, тому вони не стали обтяжувати себе і просто вивантажили все сміття біля будинку. Через тиждень накопичилося стільки будівельного мотлоху, який довелося прибирати мені самому. Це вилилося мені в додаткові витрати на вивезення сміття — 10 тисяч тенге плюс 2 тисячі тенге за роботу по відвантаженню.

Послідовність робіт

— Відразу потрібно розписати послідовність всіх робіт, — коментує архітектор і дизайнер архітектурного бюро ADISHA Адиша Брали. — Якщо ви плануєте провести перепланування і, наприклад, розширити ванну кімнату, об’єднавши її з комори, то це потрібно робити в першу чергу! Друге за важливістю вирішення — проведення всіх комунікацій: електрика, сантехніка, теплі підлоги, звукоізоляція. Визначтеся, де вам потрібні розетки, вимикачі, а де вони будуть недоречно. Якщо ви плануєте встановити кондиціонер, то для нього поблизу бажано зробити розетку. І врахувати такі нюанси потрібно до того, як на стіну буде нанесена оздоблення!

— Починати ремонт у квартирі слід з вітальні. Саме в цій кімнаті всі в першу чергу повинно відповідати повноцінному відпочинку, — радить Адиша Брали.

Проте думки фахівців з приводу того, з якого приміщення починати ремонт, розходяться. Починати з вітальні зручніше тоді, коли при ремонті господар планує проживати в квартирі. У нашому випадку Арман Базилов планував заселитися після ремонту, і роботи для зручності будівельників велися у всіх приміщеннях паралельно.

Помилка 4: неправильний порядок обробки поверхонь

— Штукатурно-малярні роботи при ремонті квартири завжди починають зі стелі. Потім бригада працює над стінами і підлогою, — пояснює дизайнер архітектурного бюро ADISHA.

Це рішення пояснюється просто: якщо спочатку привести в порядок підлоги, а потім стіни, прибирання потрібно набагато більше. Плюс до цього цілісність статевого покриття при постійному перетягування, приміром, драбин теж може постраждати.

При стягуванні і вирівнюванні підлоги потрібно пам’ятати, що для різних матеріалів потрібні стяжки різної висоти: для плитки вище, а для паркету — нижче. Тому вирішите відразу, в якій кімнаті буде паркет або лінолеум, а в якій — плитка. Інакше потім доведеться возитися з переробкою.

Помилка 5: несвоєчасна установка дверей і вікон

Самим останнім моментом після проведення ремонтних робіт повинна стати установка дверей і вікон. Цієї думки дотримується як дизайнер, так і сам герой нашої статті.

— Двері в квартирі краще не ставити раніше ремонту, тому що в деяких випадках їх можуть знімати, разом з переведення в готівку, — коментує Арман Базилов. — З пластиковими вікнами я ризикнув і поставив їх до ремонту. У підсумку довелося постійно стежити за будівельниками, так як було побоювання, що вони зіпсують вікна або забруднять, подряпають підвіконня… Будівельники найчастіше працюють дуже брудно і відносяться до чужого майна не дуже акуратно. Тому краще запобігти можливі суперечки і поставити вікна і двері в останній момент.

Постійний контроль

Контролювати будівельників потрібно не тільки у випадку з встановленими вікнами: віддавати ключі і довіряти прийом будматеріалів бригаді, за словами Армана Базилова, дуже сміливий, але не самий правильний вчинок.

Помилка 6: відсутність контролю над роботою та будматеріалами

— Перевірка роботи ремонтної бригади повинна проводитися кожні два дні. Потрібно бути готовим до суперечок і можливим переробок, перевіряти правильність стикування шпалер, щоб малюнок не исковеркался, перевіряти правильність кладки кахлю — стіна повинна бути облицьована так, щоб зверху в стелі була цілісна плитка. Потрібно самому приймати будматеріали і навіть завозити їх самостійно, так як будівельники вкладають перевезення і занесення в додаткові витрати. Також потрібно самому вести розрахунок необхідної кількості будматеріалів. Звичайно, всі розміри кімнат зазвичай дають будівельники, але вони можуть помилитися, як і продавці. Обов’язково потрібно все перераховувати і переміряти, самому їздити в магазин, самому все підбирати і купувати. Коли матеріали куплені, самому все перевіряти за накладною. Будівельникам, за великим рахунком, все одно, все плінтуса і куточки вам привезені і ті шпалери — адже їм не доведеться жити в вашій квартирі, — ділиться Арман Базилов.

Щоб уникнути ускладнень при закупівлі будівельних матеріалів, на думку дизайнера Адіші Брали, краще скласти пам’ятку не тільки з розмірами кімнати, але і з зазначенням всіх нюансів, наприклад, способу кладки матеріалу. Припустимо, якщо плитка у ванній буде розташовуватися під кутом 45 градусів, то краще додати 10% до об’єму матеріалу.

Помилка 7: відсутність договору

Найкраще рішення в плані контролю і відповідальності, на думку нашого героя, — укладання договору з бригадою, в якому будуть прописані всі роботи і відповідальність ремонтників у разі псування будматеріалів.

— При обклеюванні стін шпалерами бригада зрозуміла малюнок неправильно, в результаті частина шпалер була зіпсована, — розповідає Арман Базилов. — Я зміг домовитися і пояснити свою правоту, і робочі закупили зіпсовані шпалери за свій рахунок. Ми працювали без договору, і мені, звичайно, пощастило.

По-хорошому, в договорі потрібно фіксувати і порядок оплати робіт будівельників та непередбачених витрат, щоб уникнути непотрібних суперечок.

— У моєму випадку оплата проводилася в три етапи: до ремонту передоплата 50%, потім ще 25%, і після ремонту — 25%. У підсумку це перетворилося на постійне прохання грошей, а в один прекрасний день бригадир і зовсім трохи не забув про 10 тисяч тенге, переданих йому на додаткові витрати.

— Якщо ви сумніваєтеся в компетентності будівельної бригади, то обов’язково підписуйте контракт на кожну виконану роботу! Якщо укладено договір з будівельною бригадою, оплату проводьте поетапно. Якщо без договору, то оплату проводьте після кожного обсягу виконаної роботи, — підтверджує дизайнер Адиша Брали.

Помилка 8: недостатньо ретельний підбір ремонтників

На закінчення варто сказати, що більшості помилок можна уникнути, не тільки серйозно подковавшись в ремонтних справах, але і просто-напросто провівши як можна більш ретельний підбір будівельників. Адже хороші фахівці завжди підкажуть, з чого краще почати і в якій послідовності виконувати роботи.

Інформаційна служба plot.kz

Ремонт квартири на практиці: головні помилки

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code