Лише з’явившись на ринку, шафи купе знайшли популярність серед більшості жителів великих і маленьких міст. У списку меблевих продажів на протязі ось вже багатьох років вони впевнено тримають лідируючі позиції. В сьогоднішньому розумінні шафа купе – це проста комбінована система, яка дозволяє економити простір в будинку і вигідно підкреслює особливості інтер’єру. Варто зауважити, що вписується цей предмет меблів практично в будь-який дизайн. Можливість установки шафи навіть в невеликій квартирі, а також розсувні двері – це головні достоїнства цієї моделі. У цій статті мова піде про те, як здійснюється установка дверей шафи купе своїми руками. Якщо ви будете слідувати наданим у цій статті рекомендацій, то монтаж цього елемента корпусних меблів не забере у вас багато часу і сил.

Конструктивні особливості і переваги розсувної системи

Установка дверей шкафа купе своими руками

Розсувні двері шафи купе не займають багато місця, тому його і вибирають багато власників малогабаритних квартир. Це обумовлено тим, що дверцята шафи не потрібно відкривати на 90º. З такого шафи зручно діставати речі. Він досить функціональний, а завдяки варіацій оформлення свій шафа купе може знайти навіть самий нетиповий покупець, який оформив у своєму будинку/квартирі незвичайний інтер’єр.

Двері шафи-купе можна прикрасити по-різному – від особистої фотографії до улюбленого пейзажу, від розпису до штучного старіння поверхні. Тут досить великий простір для уяви.

Деякі компанії пропонують свої послуги по зборці шафи і встановлення дверей до нього. Зазвичай така послуга коштує близько 50 доларів, що може суттєво вдарити по гаманцю в період ремонту.

Збірка

Установка дверей шкафа купе своими руками

Збирається шафа за простою схемою. Найбільша складність полягає в установці дверей. Щоб вони працювали добре і надійно, вам потрібно дотримуватись схеми їх установки. Вам знадобляться верхні та нижні напрямні. Їх повинно бути по 1 шт. зверху і знизу для кожної дверцята. Основне навантаження двері припадає на нижні напрямні, а це означає, що на цих елементах економити не варто. Якщо вам так хочеться заощадити, то краще придбати більш легкі двері, але не менш якісні направляючі. Ще одна корисна деталь конструкції двері – стопор. З його допомогою здійснюється регулювання ширини розкриття вироби.

Установка напрямних

Установка дверей шкафа купе своими руками

Розміри напрямних повинні відповідати ширині шафи. Різниця плюс – мінус 3 мм не істотна, тому допускається невелика похибка в розмірах. Першим ділом встановіть верхню напрямну.

Верхня напрямна

Установка дверей шкафа купе своими руками

Кріпляться напрямні саморізами з прессшайбой 4,2×16 або шурупами універсального призначення з потайною головкою 3,5×16. Зробіть у верхній напрямній отвір за допомогою свердла 4 мм. Крок між отворами – приблизно 300 мм.

Якщо вам належить закріпити направляючий профіль шурупом з потайною головою, то в отворах потрібно зробити зенковку за допомогою свердла 6-8 мм. Це необхідно для того, щоб шуруп, так би мовити, сіл повністю. Отже, інструкція установки верхньої направляючої досить проста. Після того як ви зробите отвори в профілі, його потрібно вставити, вирівняти урівень і зафіксувати.

Нижній направляючий профіль

Установка дверей шкафа купе своими руками

У цьому випадку в профілі теж потрібно зробити отвори. Але не поспішайте фіксувати нижню напрямну до шафи. Це обумовлено тим, що її потрібно змістити всередину шафи на 20 мм. Для визначення точного відступу потрібно для початку покласти нижній направляючий профіль в шафу. Після встановіть двері в шафу. У цій справі вам не обійтися без помічника. Двері повинна бути встановлена строго по вертикалі. Домогтися цього можна пересуваючи нижній напрямний профіль, перевіряючи при цьому вертикаль будівельним рівнем.

Установка фіксатора здійснюється прикручування до нижньої направляючої. Про те, як це правильно зробити і піде мова далі.

Монтаж фіксатора

Установка дверей шкафа купе своими руками

Стопор або фіксатор потрібен для того, щоб двері в закритому положенні щільно трималися (фіксувалися). Він запобігає утворення щілин з стосується боковиною. Установка стопора здійснюється в паз нижньої направляючої. На одну двері потрібен один фіксатор (ступор).

Отже, вам потрібно ввести по одному стопору в кожен паз, потім прикрутити нижню напрямну, здійснити монтаж дверей та регулювати щільність закривання фіксатором.

Щоб стопор або фіксатор був встановлений в потрібному місці, повністю закрийте двері, а потім відзначте центр колеса на напрямній, прикрученою знизу. Стопор встановлюється центром по позначці. При необхідності можна пересунути фіксатор плоскою викруткою.

Регулювання дверей

Установка дверей шкафа купе своими руками

Нижні колеса були розроблені так, щоб з допомогою регулювального гвинта, розташованого на них, можна було відрегулювати рівномірність прилягання дверей до боковині поверху і понизу. Для цього знадобиться спеціальний ключ шестигранник 4 мм.

При необхідності опустити правий кут і відрегулюйте праве колесо. Для цього перейдіть регулювальний гвинт проти годинникової стрілки і навпаки.

Як наклеїти буферну стрічку

Установка дверей шкафа купе своими руками

Буферна стрічка наклеюється для захисту внутрішнього простору шафи від пилу. Крім того, вона пом’якшує удари двері про боковини в процесі їх закривання. Якщо вам уже не потрібен доступ до регулювальним гвинтам, то саме час наклеїти буферну стрічку. Це обумовлено тим, що вона закриває отвори на вертикальному торці дверей.

Існує 2 виду стрічки:

  1. З коротким ворсом – до 6 мм.
  2. З довгим ворсом – до 12 мм.

Хоча більшою популярністю користується стрічка з коротким ворсом, все ж її аналог з довгим ворсом забезпечує більш комфортне використання шафи. Колір буферної стрічки залежить від кольору системи, прикріпленої до торців дверей шафи купе. Для наклеювання стрічки треба зняти захисну плівку і приклеїти її до вертикального торця дверей.

Покрокова інструкція – розрахунок і складання дверей

Установка дверей шкафа купе своими руками

Для прикладу візьмемо шафа-купе, який має наступні розміри: ширина 2000 мм, а висота 2400 мм.

Установка дверей шкафа купе своими рукамиСхема розташування дверей

В першу чергу розглянемо, як виміряти ширину дверей, а після висоту:

  1. Ширина. Отже, нам відома загальна ширина шафи 2000 мм. З двох сторін слід відняти по 16 мм (товщина бічних стінок, в які буде впиратися двері). Значить, ширина, яку необхідно закрити дверима обчислюється так: 2000 – 16 – 16 = 1968 мм. Для такої шафи передбачається дві двері. Тому важливо врахувати відстань, яка буде перекриватися двері між собою. Тут краще взяти з запасом до 25 мм на кожну дверцята. Тепер додаємо цю суму до вже наявної ширині: 1968 + 50 = 2018 мм. Це загальна ширина двох дверей. Цю суму ділимо на 2, разом виходить 1009 мм, це розмір однієї двері в ширину.
  2. Висота. Тепер визначаємо висоту дверей для шафи купе. У нашому випадку висота шафи 2400 мм. При обчисленні слід врахувати кришку зверху і підкладку внизу шафи по 16 мм. Також враховується зазор між верхньою і нижньої направляючої по 15 мм. Тепер залишається визначити висоту, наступним дією: 2400 – 16 – 16 – 15 – 15 = 2338 мм.

Так, ми визначили розміри двох дверей, який дорівнює 1009×2338 мм. Після цього можна здійснювати замовлення матеріалу.

Після цього слід точно розрахувати необхідний матеріал або комплектуючі для дверей. Так, буде потрібно 4 профілю ручок, які будуть кріпитися вертикально з кожної зі сторін дверей. Також необхідний обрамляє профілю для низу і верху. Робите виміри і купуєте необхідний метраж.

Робимо обрамлення дверей

Установка дверей шкафа купе своими руками

Для спорудження каркаса необхідно придбати 2 комплекти фурнітури, в які входять:

  • 4 стягуючих саморіза для з’єднання вертикального і горизонтального профілю.
  • 2 опорних колеса.
  • 2 болти для кріплення коліс.
  • 2 опори позиціонування двері для верхнього направляючого.

Установка дверей шкафа купе своими рукамиКомплект фурнітури

Тепер беремо вертикальний профіль ручку і відрізаємо його по висоті нашій двері, яка дорівнює 2338 мм У результаті повинно вийти 4 відрізка з такими розмірами.

Профіль ручка обклеєний захисною плівкою, яка оберігає від пошкодження в процесі доставки. Також не варто її знімати і при різанні.

Далі відрізаємо верхній і нижній горизонтальний профіль відповідної довжини. У нашому випадку ширина дверей дорівнює 1009 мм. Однак слід відняти ширину профілю ручки, яка дорівнює 25 мм. З двох сторін виходить 50 мм. Також у вертикальному профілі ручці передбачений спеціальний паз, який призначається для позиціонування горизонтального обрамляє профілю. Паз має глибину 1 мм Це означає, що вертикальний профіль на 1 мм зліва і справа буде входити горизонтальний профіль. Відповідно робимо наступні розрахунки: 1009 – 25 – 25 + 1 +1 = 961 мм. Цей результат є довжиною горизонтального профілю для низу і верху в результаті повинно вийти 4 відрізки по 961 мм.

Установка дверей шкафа купе своими рукамиОтвори для кріплення

Після, необхідно відзначити місця свердління під саморізи для верхнього горизонтального профілю. Так, від торця профілю слід відміряти 7,5 мм. Цей замір слід перенести на вертикальний профіль. На ньому ж відзначте місце для видалення отвори від торця профілю і позначте центр отвори. Ці вимірювання слід провести і на вертикальному профілі ручці, але тільки з іншого боку хлиста. Також необхідно поставити позначку для кріплення опорного колеса. Для цього берете блок опорного колеса і заміряли від торця до середини кріпильного отвору. Цей розмір також переноситься на вертикальний профіль.

За зазначеними точками просвердлюєте наскрізні отвори під саморіз Ø5 мм через 2 планки. Так, має вийти за 3 отвори в кожному вертикальному профілі: 1 для кріплення верхнього горизонтального профілю, 2 для нижнього і 3 для кріплення опорного колеса.

Далі, берете вертикальний профіль і висвердлюєте верхнє отвір до Ø8 мм Це важливо, в іншому випадку через нього не пройде капелюшок самореза.

Збірка обрамлень

Установка дверей шкафа купе своими руками

На цьому етапі необхідно поєднати горизонтальну планку з лівої і правої вертикальної планкою. Саморізом зводимо всі деталі між собою. Перед тим як остаточно затягнути, зверху слід встановити опору у верхній профіль для позиціонування.

Далі, необхідно здійснюється установлення роликів на дверях в нижній горизонтальний профіль. Для закріплення опорного колеса вставляєте болт, які слід закрутити на 2 мм. В подальшому за допомогою його можна буде відрегулювати положення дверей.

Установка наповнення

Припустимо, ви вирішили встановити в якості наповнення дверей дзеркало. Для цього по його периметру одягаєте ущільнювальну гумку. Після цього раніше зібрану конструкцію слід розкрутити, досить викрутити стягують саморізи. Нижні колеса викручувати не варто. Далі дзеркало з ущільнювачем вставляєте у верхню і нижню планку, а після стягуєте конструкцію знову. Слідкуйте за тим, щоб все збіглося в точності, інакше дзеркало може лопнути. За таким же принципом збирається та двері, якщо наповнювач usb плита.

Відео

У цьому відеоматеріалі, наводяться додаткові нюанси того, як зібрати і встановити двері для шафи купе:

Установка дверей шафи купе своїми руками

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code