Розпашні двері розрізняються, як своїм дизайном, так і за матеріалами, з яких вони виготовлені. Перш ніж приступати до самостійного встановлення дверей, необхідно придбати певну теоретичну базу – дізнатися конструкційні особливості, технологічну послідовність та правила установки дверей. У статті ми розповімо, як встановити міжкімнатні двері своїми руками, покажемо фото і відео інструкцію.

Класифікація

Как установить дверь своими рукамиБлок розпашних дверей складають:

  • дверна коробка, закріплюються в дверному отворі;
  • одне або два дверні полотна, навешиваемых на цю коробку.

За своїм контуром двері можуть бути арочними або прямокутними. Крім того, розрізняються лівосторонні і правобічні розпашні двері. Це відбивається на стороні кріплення дверних петель. Крім того, випускаються моделі з хитними дверними полотнами, що відкриваються у обидві сторони.

Конструкція

Как установить дверь своими рукамиМатеріал дверного полотна

Как установить дверь своими рукамиПорядок встановлення Дверні полотна можуть бути сконструйовані як із збірних елементів однієї породи деревини, так і з різних. При виробництві такого полотна всі елементи ретельно підбираються в повній відповідності з технічними характеристиками і експлуатаційними якостями кожної породи. Часто полотна облицьовують шпоном, виконаним із цінної деревини, яку потім обробляють спеціальною емаллю і нітролаком.

Дверне полотно може бути заповнено рейками, дерев’яними брусками або суцільними наповнювачами (фанера, спіральна стружка, поліуретан, тверда древесноволокнистая структура тощо). Найбільш часто для житлового інтер’єру застосовують фільончасті розпашні двері. Їх полотна виготовляються суцільними або оформленими скляними вставками.

Скло фільонок буває армоване, візерунчасте або прозоре, а також вітражне. Винятком є хитні моделі розпашних дверей. Їх зазвичай постачають тільки прозорим склом – такі правила безпеки експлуатації розсувних міжкімнатних дверей.

Етапи установки

Как установить дверь своими рукамиДверна коробка

Установка міжкімнатних навстіж двері проводиться з дотриманням такої послідовності:

  • підготовка стінного отвору;
  • збірка коробки дверей;
  • врізка замка і петель;
  • монтаж дверної коробки в отворі;
  • навішування полотна;
  • установка наличників.

Как установить дверь своими рукамиПідбираємо розміри

Починати установку слід з підготовки стінного отвору. Розміри отвору завжди трохи більше стандартних розмірів дверей, тому для її фіксації використовують дерев’яні бруски-клини. Вони забезпечують необхідний зазор для заливки монтажної піни. Виробляти звуження з кожної сторони можна максимум на 40 мм, інакше лінія стику стіни з приєднаним елементом не перекриється лиштвою. Якщо різниця в розмірах отвору і дверного блока становить більше 40 мм, то слід вибирати дверну коробку більшої ширини.

Как установить дверь своими рукамиЗбірка дверної коробки

Збирати дверну коробку необхідно на рівній поверхні (бажано на підлозі). Багато коробки продаються підготовленими до збірки, вони вже мають торцевий зріз. Частини універсального комплекту потрібно підрізати самостійно. Кут торцевого зрізу повинен бути 45°. Після підрізання вертикальні елементи конструкції стягуються саморізами з горизонтальними складовими дверної коробки, тут важливо не допустити зміщення комплектуючих.

Для подальшого монтажу потрібна врізка петель.

При виконанні операції врізки петель важливо пам’ятати, що відстань між краєм петель і краєм дверного полотна має становити 20 див.

Приклавши петлю і окресливши її олівцем, можна зробити вибірку стамескою або электрофрезерным інструментом, що набагато швидше і зручніше, особливо, якщо немає навичок роботи з стамескою. При цьому вибирається шар деревини, відповідний товщині прапорця петлі.

Как установить дверь своими рукамиУстановка петель

Тепер можна приступати до установки петель – приклавши петлю, потрібно розмітити місця отворів. Потім висвердлюють отвори для шурупів, при цьому діаметр свердла не повинен перевищувати 3/4 діаметра шурупа. Тільки після цього кріпляться петлі.

Как установить дверь своими рукамиСхема рекомендованих розмірів конструкції

Как установить дверь своими рукамиДе розмістити Наступна операція – врізання замку. Від підлоги відміряється приблизно 1 м – саме на такій висоті за технологічними правилами повинен розташовуватися замок. Установка замку вимагає особливої акуратності й уваги, так як в конструкціях коробки і дверного полотна часто застосовуються композитні матеріали різного ступеня твердості і щільності.

Після виконання всіх операцій можна переходити до монтажу дверної коробки. В стінному отворі вона закріплюється саморізами. Для цього висвердлюються отвори у вертикальних елементах дверного блоку. Для надійності кріплення необхідно висвердлити три отвори на рівній відстані один від одного. Потім отвори слід роздати під капелюшок шурупа-самореза. Після цього розмічаються і висвердлюються отвори для пробок. Потім забиваються пробки і закручуються саморізи. Далі слід розклинити коробку дерев’яними клинами, залишивши їй деяку рухливість для подальшої регулювання і підгонки під розміри дверного полотна.

Правильність установки дверного блоку перевіряється наступним чином: двері слід закріпити клинами і залишити в напіввідкритому положенні. Якщо не відбувається її мимовільне закривання або відкривання, значить двері встановлена вірно, і можна приступати до наступної фази робіт – заливці отвору монтажною піною.

Перед заливкою потрібно жорстко закріпіть коробку в стінному отворі. Для цього рівномірно забивають клини, і саморізами підтягується несучий брус конструкції, який вивіряється по схилу. На цьому етапі робіт важливо стежити, щоб не виникло викривлення елементів дверного блоку. Потім на петлі навішується дверне полотно і виконується жорстке закріплення несучого бруса по притвору.

Наявність розпірок є необхідним і дуже важливим моментом, без них монтажна піна при висиханні може деформувати коробку.

Как установить дверь своими рукамиЗаливка монтажною піною В результаті утворюється цілісна конструкція, що має рівномірний зазор по периметру між стіною і рамою дверей. Далі полотно знову знімається, а в отворі встановлюються розпірки.

Далі слід заливка піною простору між стіною і рамою дверей. Коли піна висохне (час висихання зазначено на упаковці), її залишки ретельно зрізаються. Залишається останній штрих – установка наличників.

Приклавши лиштва на місце установки, слід відзначити лінію розрізу, за якою проводиться відпилювання зайвої частини під кутом 45°. Технологія вимагає спочатку встановлювати лівий наличник, а потім вже – правий. Наличники закріплюються саморізами. Коли всі операції по установці дверей виконано, при необхідності можна захистити всі елементи конструкції від вологи. Для цього використовується силіконовий герметизуючий складу. На цьому установка розсувних дверей закінчена.

Відео

Процес встановлення міжкімнатних дверей у відеоформаті:

Додаткове відео про встановлення міжкімнатних дверей ви можете знайти в нашому видеоразделе: Відео про встановлення міжкімнатних дверей.

Як встановити двері своїми руками

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code