Традиційно на кухні готують їжу, а в зоні їдальні її приймають. Однак у більшості квартир площа кухонного приміщення настільки мала, що на ній неможливо розвернутися. Добре ще, якщо є приміщення, де можна встановити стіл для прийому їжі. Якщо ж його немає, то це просто катастрофа. Останнім часом багато людей замислюються про те, як поєднати кухню з їдальнею або з вітальнею і розширити приміщення.

Поради

Как совместить кухню и столовуюПроект перепланування Кухня, поєднана з їдальнею, буде мати масу переваг. Однак для того щоб з’єднати два приміщення, доведеться знести стіну.

 1. Для цього, в першу чергу, необхідно буде отримати дозвіл.
 2. Якщо стіна виявиться несучої, то будуть потрібні дослідження і проектування.
 3. Тільки після завершення паперової тяганини можна буде братися за роботу.

Оптимальний варіант для більшості сімей — звернутися в яку-небудь приватну будівельну контору, де розроблять проект знесення стіни.

Зонування

Как совместить кухню и столовуюЗонування кухні їдальні

Інтер’єр кухні-їдальні повинен бути зроблений за особливими правилами. Обидва приміщення не повинні візуально змішуватися. Звичайно, їх об’єднання візуально збільшить площу обох кімнат. Проте між ними має бути відміну, межа. Для цього треба провести в інтер’єрі чітке зонування.

 1. Как совместить кухню и столовуюКухня з обідньою зоною Саме актуальне рішення — розмістити між кухнею і їдальнею барну стійку. До речі, такий варіант відмінно підійде і при поєднанні кухні з вітальні. З боку їдальні біля стійки можна поставити високі барні стільці. Конструкція закриє різні кухонні та побутові прилади і підкреслить індивідуальний образ приміщення.
 2. Візуально розділити кухню і їдальню можна за допомогою колірних рішень. У кухні треба оформити обробку одного кольору, а в їдальні іншого .Можна також зробити різне покриття для підлоги. Так, в кухонних приміщеннях відмінно виглядає вже звичний всім кахель. А ось в їдальні краще використовувати більш презентабельний матеріал.
 3. Розділити приміщення можна і міжкімнатних перегородкою. При необхідності її можна розсовувати. Однак при цьому все одно не обійтися без інших інтер’єрних рішень.
 4. Якщо на кухні трохи підняти підлогу, то такий хід теж візуально виділить цю зону.
 5. Розділити кухню з їдальнею можна за допомогою світла. В їдальні зазвичай встановлюється один сильний джерело освітлення. Це може бути красива велика люстра. На кухні краще зробити кілька точкових світильників.

Якщо їдальні немає

Как совместить кухню и столовуюЇдальня у вітальні

Планування кухні-їдальні задовольнила запити більшості людей. Однак трапляється таке, що їдальні просто немає. В цьому випадку є кілька рішень проблеми.

 1. Об’єднати кухню і вітальню. Зробити з’єднання двох приміщень можна також, як і у випадку з їдальнею. Як зонуючого перегородки може виступати все та ж барна стійка або перегородка. Роботи по об’єднанню вимагають таких же зусиль: узгодження, знесення стін і новий ремонт. Єдине, що доведеться зробити, так це встановити новий акцент у вітальні. В іншому випадку вся увага концентруватиметься на барній стійці. Для цього треба розмістити в приміщенні великий домашній кінотеатр і досить яскравий диван.
 2. Інший варіант передбачає економію в просторі самої кухні. Тут треба підійти з розумом. Є два рішення проблеми, і жодне з них не потребує знесення стін або капітального ремонту. Навіть якщо у власника є їдальня, поєднана з кухнею, один із наведених нижче варіантів може йому знадобитися для створення більшого простору.

Варіант 1

Как совместить кухню и столовуюМаленька їдальня

Щоб звільнити простір, можна використовувати трансформери і компактну меблі.

Не варто розміщувати в маленькій кухні величезну плиту, яка відразу забере велику частину простору. Тут підійде плитка на два пальники, стільниця і модулі столу і стільців.

В приміщенні можна заздалегідь виділити обідню зону. Однак, швидше за все, доведеться збирати кухню, щоб звільнити місце для їдальні, і навпаки. Таке рішення підійде навіть для дуже маленьких приміщень.

Варіант 2

Как совместить кухню и столовуюВідкидний стіл для кухні

Для другого типу інтер’єру потрібно одна неодмінна деталь — стіл з функцією складання. Він повинен бути розташований в середині кухні. В одній частині приміщення виділяється обідня зона, а на другій половині розташовується звичайнісінька плита і шафки. Коли необхідно приготувати їжу, треба тільки повернути стіл так, щоб його кришка не заважала господині.

Візуальне збільшення

Как совместить кухню и столовуюСвітла кухня-їдальня

Можна збільшити простір реально. У цьому, наприклад, допоможе їдальня, поєднана з кухнею. А можна візуально збільшити приміщення. Для цього існують деякі дизайнерські секрети.

 1. Світлий тон обробки. Світлі стіни (особливо пастельних тонів) візуально розширюють простір. Тому можна зробити на кухню плитку такого кольору.
 2. Великі малюнки звужують простір. При обробці краще вибирати матеріали з дрібними візерунками.
 3. Якщо на кухні дуже низька стеля, то його візуально підніме оздоблення з вертикальною смужкою. Якщо ж треба розширити саме приміщення і збільшити довжину стін, то тут треба зробити горизонтальну смужку в обробці.
 4. Не варто вішати на кухні важкі штори з ламбрекенами. Вони створюють відчуття тісноти й добре підходять тільки для великих залів. Краще взяти легкі шторки світлого відтінку з невеликими візерунками.
 5. Збільшити візуально кухню можна за допомогою дзеркала. Відомо, що воно подвоює простір. Правда, не варто зловживати таким ефектом.

Якщо поєднати всі способи збільшення простору, то можна створити досить просторе приміщення. Дизайнерські тонкощі дозволяють зробити навіть саму невелику кухню функціональною і зручною. Окремо варто сказати про оформлення інтер’єру в якомусь певному напрямку. Такий стиль, як хай-тек, просто створений для вирішення проблем з простором. Скляні поверхні, хром, метал і багато світла — ось рецепт простору на кухні і в будь-якому іншому приміщенні. Правда, багато власників квартир не використовують його через деяку «холодність». Замість хай-тек можна з успіхом використовувати модерн.

Фото

Как совместить кухню и столовуюЇдальня в квартирі-студії

Как совместить кухню и столовуюУ стилі хай-тек

Как совместить кухню и столовуюВ сільському стилі

Как совместить кухню и столовуюЯк організувати їдальню в квартирі

Как совместить кухню и столовуюВ білих тонах

Как совместить кухню и столовуюЗатишна їдальня

Как совместить кухню и столовуюОригінальна барна стійка

Как совместить кухню и столовуюОб’єднання кухні і вітальні

Как совместить кухню и столовуюКухня-столова в заміському будинку

Как совместить кухню и столовую

Как совместить кухню и столовуюВишуканий дизайн

Как совместить кухню и столовуюУ стилі кантрі

Відео

Пропонуємо вашій увазі цікаві планування кухні і їдальні:

Як поєднати кухню і їдальню

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code