Будинок з пінобетону — теплий, легкий і при цьому дивно міцний. Пінобетон — це сучасний матеріал, який з успіхом замінив цегла та бетонні плити. Робота з ним настільки проста, що її може виконати одна людина. Однак перед тим як побудувати будинок з пінобетону, треба знати деякі тонкощі, які пов’язані з таким будівництвом. Більшість нюансів обумовлено специфікою матеріалу.

Фундамент

Как построить дом из пенобетонаПлитний фундамент

Під пінобетон не потрібен міцний фундамент, адже будинок вийде легким.

Внутрішня частина опалубки оббивається пергаміном чи іншим аналогічним за властивостями матеріалом.

Оптимальний варіант тут — суцільний плитний фундамент, однак при бажанні майстер може поставити і монолітний стрічковий.

Как построить дом из пенобетонаПристрій плитного фундаменту

Как построить дом из пенобетонаУстановка зовнішньої опалубки Робота виконується в наступному порядку.

 1. Треба зняти верхній шар грунту, зробивши невеликий котлован.
 2. Поверхню необхідно вирівняти і укласти на неї каркас з дощок.
 3. Всім, хто знайомий з такими фундаментами, відомо, що каркас розділений на свого роду «пісочниці». Таким чином, тут можна заздалегідь визначити місця несучих стін.
 4. В «пісочниці» треба насипати пісок, полити його водою і утрамбувати так ретельно, щоб він став твердим. Якщо на піску більше не залишається слідів при ходінні по ньому, то робота зроблена правильно.
 5. Далі утрамбовані місця треба накрити плівкою, яка закріплюється до бортів.
 6. Наступний крок — встановлення зовнішньої опалубки. Вона повинна проводитися по рівню.
 7. У тих місцях, де плануються несучі стіни (проміжки між пісковими квадратами), треба встановити арматуру.
 8. Проводиться подвійне армування фундаменту. Спочатку укладається нижня арматурна сітка, а потім верхня.
 9. Наступний етап — бетонування. Після того як бетон залитий, його треба тільки трохи вирівняти.

Нижній ряд

Как построить дом из пенобетонаПерший ряд

Фундамент готовий, пора приступати до будівництва підвалу. Саме він і викладається з нижнього ряду піноблоків.

 1. Как построить дом из пенобетонаВикористовуємо гідроізоляційну суміш При роботі треба спочатку встановити піноблоки по кутах. Щоб визначити, якою буде конструкція будинку, можна подивитися різні безкоштовні проекти будинків з пінобетону.
 2. Перший ряд блоків укладається на гідроізоляційну суміш. Перед укладанням матеріал треба змочувати.
 3. Інші блоки встановлюються на клей, який призначений спеціально для пінобетону.
 4. Пінобетон хороший тим, що його можна легко різати і надавати йому різну форму. При бажанні навіть сам майстер може виробляти блоки різної форми і нарізати їх так, як вважає за потрібне.

Зовнішні ряди блоків обов’язково армуються. Для цього в них прорізаються спеціальні штроби, в які вкладається арматура. Якщо в нижньому ряду треба зробити віконця (наприклад, для вентиляції), то для цього потрібні арматурні куточки.

Будинок з пінобетону будувати легко. Однак якщо працювати в поодинці, то тільки на облаштування підвалу може піти близько двох тижнів.

Как построить дом из пенобетонаАрмований пояс

Після того, як нижній підвальний поверх закінчений, зверху встановлюється залізобетонний пояс. Арматура при цьому зварюється прямо на місці, тому що вона дуже важка.

Подальші роботи

Как построить дом из пенобетонаЕтапи робіт

Після того як встановлено бетонний пояс, треба починати роботу з вікнами і дверима. Тут все набагато легше, тому що основна, сама важка частина, була на початку. Дізнатися тонкощі роботи з пінобетоном нескладно, принципи дуже прості.

Дах на пінобетонні конструкції встановлюється так само, як і на будь-які інші споруди.

Утеплення

Как построить дом из пенобетонаЗовнішнє утеплення

Незважаючи на те, що пінобетон — дуже теплий матеріал, утеплення все одно потрібно. Причому бажано проводити його і зсередини, і зовні будинку. Одне тільки внутрішнє утеплення може призвести до намокання стін. Адже блоки будуть все одно холодними, а це призведе до конденсації. Чим і як утеплити будинок з пінобетону зовні?

Один з найбільш оптимальних матеріалів — пінополістирол. Його можна встановити старим перевіреним методом.

 1. Спочатку треба зробити на поверхні піноблоків решетування з дерева. Щоб вона не розпадалася, слід обробити деревину спеціальними складами.
 2. На обрешітку укладається пінополістирол.
 3. Зверху все прикривається декоративним шаром. Це може бути будь-який матеріал за смаком господаря. Найпростіший варіант оздоблення — штукатурка.

Будинок з піноблоків треба утеплювати і зверху. Бажано покласти шар теплоізолятора між лад даху, а також зробити теплу підлогу. При утепленні підлоги і даху слід встановити також гідро — і пароізолятор. Це позбавить господаря від багатьох проблем.

Основна проблема, з якою може зіткнутися власник будинку при такому утепленні, в тому, що треба точно знати, під які марки пінобетону підходить такий вид робіт.

Как построить дом из пенобетонаУтеплення будинку

Інша форма утеплення будинку з пінобетону заснована на методі «сендвіча». Її суть у тому, що на поверхні стін встановлюють шарами щілинний цегла, пінополістирол і пінобетон. Така конструкція створює відмінний захист від холоду. А якщо додатково встановити теплоізолятор ще і всередині будинку, то господарям вже ніякі морози не страшні.

Внутрішнє утеплення проводиться так само, як і утеплення будь-якого іншого будинку. З матеріалів можна використовувати гіпсокартон, мінеральну вату та інші екологічно безпечні теплоізолятори. Спочатку на поверхню встановлюється або решетування, або сталеві скоби (профілі). Потім на них кріпиться сам матеріал, а зверху встановлюється декоративна захист.

Часто в таких випадках застосовується і гіпсокартон, і пінополістирол. За допомогою такої конструкції можна захиститись не тільки від холоду, але і від шуму. У випадку з будинками з пінобетону не варто боятися, що сталеві профілі, укріплені без обрешітки, стануть містками холоду. При відсутності зовнішнього утеплення треба турбуватися швидше про вогкості і підвищеної конденсації.

Сам по собі пінобетон відмінно захищає від холоду. Його високу теплопровідність вже оцінили багато власників приватних будинків з різних країн. Єдина проблема, з якою дійсно треба боротися — це волога.

Рекомендуємо:

 • каркасний басейн своїми руками на дачі;
 • як правильно обшити будинок сайдингом своїми руками;
 • як побудувати лазню з бруса своїми руками;
 • креслення гаражних воріт своїми руками;
 • як побудувати будку для собаки своїми руками.

Відео

Процес будівництва будинку з блоків пінобетону в наступному відеоматеріалі:

Як побудувати будинок з пінобетону

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code