Головним завданням при зведенні будівлі є вибір типу фундаменту. Це безпосередньо залежить від властивостей ґрунту і його пучинистости. Пучиністий грунт під час промерзання розширюється, піднімається і призводить до тріщин на фундаменті і безпосередньо на спорудження.

Для того щоб вирішити цю проблему виготовляють фундамент на глибині нижче промерзання, але цей варіант не підходить для легких будівель, тому в якості альтернативи використовується мелкозаглубленний фундамент.

Поради

Как правильно сделать мелкозаглубленный фундаментМонтаж фундаменту стрічкового типу

Знаючи, як правильно зробити мелкозаглубленний фундамент ви з легкістю виконайте роботу самостійно. Монтаж цього типу вимагає об’єднання всіх частин конструкції в єдину підставу, яка відповідає за урівноваження ґрунтових деформацій і розподіл навантаження по всьому периметру фундаменту. При стрічковому мелкозаглубленном фундаменті виходить єдина рама, а при столбчатом – опорні елементи фіксуються балками із сталі або монолітними ростверками.

При монтажі мелкозаглубленного фундаменту є можливість невеликого підйому підстави. Однак відхилення не повинні бути більше граничних розрахункових значень, які залежать від типу будівлі і застосовуваних матеріалів. Також значення має наявність жорсткої конструкції споруди, стійкої до деформації під час промерзання грунту.

Виходячи з функціонального призначення, використовуються два типи мелкозаглубленного фундаменту:

  1. Стрічковий. Для його зведення викопується і утрамбовується траншея з подальшим укладанням піщаної подушки;
  2. Стовпчастий. Монтаж ґрунтується на буронабивних або забивних палях.

Якщо монтаж здійснено згідно технології, спорудження на такій підставі експлуатуватиметься нарівні з будівлями на заглибленому фундаменті.

При застосуванні мелкозаглубленного фундаменту фінансові, трудові і тимчасові витрати на будівельні роботи значно менше.

Виготовлення мелкозаглубленного фундаменту

Как правильно сделать мелкозаглубленный фундаментМелкозаглубленний стрічковий фундамент

Для монтажу мелкозаложенного фундаменту необхідно заснувати піщану або щебеневу непучинистую підсипку. Виходячи з розрахункового значення, робиться вибір на користь стрічкового або стовпчастого фундаменту.

Монтаж стрічкового типу

Как правильно сделать мелкозаглубленный фундаментПідготовка основи

Є кілька способів монтажу підстави для мелкозаглубленного стрічкового фундаменту, які залежать від ступеня пучинистости грунту на місці зведення.

Найбільш надійним способом є той, при якому монолітна залізобетонна стрічка споруджується прямо на будівельному майданчику. Глибина закладання ростверку повинна становити 50-60 див. Якщо грунт слабопучинистый, роль підстави грають блоки з бетону, скріплені між собою заливкою бетону переплетень випусків блокової арматури. Чим більше показник пучинистости ґрунту, тим жорсткіше повинна бути конструкція, відповідно доводиться використовувати монолітні елементи.

Стовпчастий фундамент

Как правильно сделать мелкозаглубленный фундаментСтовпчастий мелкозаглубленний фундамент


По мірі ускладнення ґрунту на місці будівництва, ускладнюється процес самостійного зведення стовпчастого фундаменту. Якщо пучинистість грунту сильна або середня, то виникає необхідність більш жорсткої фіксації елементів в єдину конструкцію. Це робиться шляхом заливки монолітного ростверку або зміцнення сталевих балок.

При монтажі стовпчастого фундаменту необхідно використовувати стовпи, що служать сполучною ланкою між будівлею і майданчиком. Для цього між ними залишають відстань від 20 см, завдяки якому врівноважуються зміни, що відбуваються при промерзанні грунту.

Как правильно сделать мелкозаглубленный фундаментМонтаж стовпчастого фундаменту

Правила розрахунку підстави

  1. Спочатку необхідно провести заходи, які допоможуть визначити характер грунту. Далі спираючись на дані показники, здійснюється вибір конструкції і розраховується фундамент;
  2. Висота фундаменту визначається отриманими значеннями площі основний підошви. Найчастіше висота встановлюється вдвічі більше ширини;
  3. Обов’язково проводяться розрахунки фундаменту за можливої деформації.

Как правильно сделать мелкозаглубленный фундаментРозрахунок підстави

Властивості грунту можна визначити без спеціальних досліджень. Для цього вам буде потрібно зробити свердловину глибиною близько двох метрів на відстані півметра і провести візуальне дослідження ґрунту на глибині. При поганій якості грунту, бажано більшу його частину замінити на більш сприятливий грунт, у якості якого можна використовувати пісок. На це потрібно витратити більше часу і сил, але таким чином ви зменшите ймовірність усадки вашого будинку і його деформування в холодну пору року.

При дотриманні технології, мелкозаглубленний фундамент дозволить забезпечити надійність конструкції на тривалий час, тому побудований будинок буде радувати не тільки вас, але і ще кілька поколінь.

Відео

Технологія створення мелкозаглубленного фундаменту розглядається в наступному відеоматеріалі:

Як правильно зробити мелкозаглубленний фундамент

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code