В останні роки в невеликих містах і селах вулиці затишно з розташованими на них котеджами стали прикрашати паркани з профільних листів. На перший погляд начебто проста справа – спорудити біля будинку паркан, але якщо ви вирішили взяти в якості облицювального матеріалу профлисти, то спочатку вам доведеться вивчити, як правильно зробити паркан з профлиста. Тут важливо вміння розбиратися і в характеристиках використовуваного матеріалу і послідовності операцій. В першу чергу вам доведеться зайнятися установкою стовпів, до яких згодом ви будете кріпити горизонтальні лаги, а до лагам – профлисти.

Однак будівництво паркану починається задовго до перерахованих дій. Особливу увагу приділіть попередньою підбору всіх необхідних матеріалів. Зараз ми цим і займемося, оскільки від правильності вибору буде залежати довговічність і зносостійкість вашого паркану.

Профлисти

Как правильно сделать забор из профлистаМатеріал профлист

Профлист, по суті, це профільований сталевий лист. Існують кілька видів даного будматеріалу, які розрізняються:

 • розмірами (висотою, шириною);
 • типом покриття;
 • шаром грунтовки;
 • формою профілю;
 • фарбуванням.

Найбільш поширеними вважаються стінові листи марки С-8, С-20, С-21. Цифра є показником величини ребра жорсткості. Для установки парканів добре підходить профіль С-20 – доступний по своїй вартості і володіє достатньою жорсткістю і, відповідно, стійкістю до механічних впливів. Важливий і такий показник, як товщина профілю. Популярними є профлисти товщиною 0,4-0,5 мм Оптимальна товщина листа для звичайного паркану – 0,5 мм.

Покриття

Как правильно сделать забор из профлистаПрофнастил з полімерним покриттям

Існують наступні варіанти покриття:

 • полімерне одностороннє покриття;
 • полімерне двостороннє покриття;
 • оцинковка.

Під шаром полімерного покриття завжди знаходиться оцинковка. Це захищає металеві листи від руйнівного впливу корозії. Саме оцинковка надає листам надійну міцність. Неоцинкованный лист швидко згниває.

Звичайно, тип покриття профлиста сильно впливає на його вартість. Найекономічнішим варіантом у цьому відношенні є оцинкований лист (без полімерного покриття), а найдорожчим – профлист з двостороннім полімерним покриттям.

Стовпи і лаги

Как правильно сделать забор из профлистаМонтаж паркану з профлиста

Для стовпів цілком підійдуть профільні труби (60×60мм) – до них зручно приварювати лаги, які щільно прилягають до встановлених стовпів. Можна в якості стовпів використовувати і круглі труби.

Профільні труби розміром 40×20×1,5 мм підходять для виготовлення лад – найкраще поєднання міцності матеріалу з його низькою вартістю. Для зведення масивного забору слід вибирати більш потужні лаги, щоб паркан був міцним. Тут економія ні до чого.

Якщо висота огорожі 2м і відстань між стовпами 2,5 м, то навантаження на кожен стовп буде становити близько 20 кг. При даному розрахунку навантаження у вашого паркану не буде просідання лад, що забезпечить високу міцність конструкції.

Етапи будівництва

 1. Розмітка території.
 2. Встановлення стовпів.
 3. Прикріплення лад.
 4. Кріплення профнастилу.

1 етап

Как правильно сделать забор из профлистаРозмітка Будівництво паркану починайте з визначення та розмітки опорних точок:

 • Визначте місця встановлення кутових і крайніх стовпів.
 • Визначте місця встановлення стовпів для воріт і хвіртки.
 • Встановіть опорні стовпи і натягніть між ними мотузку (для швидкого і точного визначення місця встановлення інших стовпів).
 • Встановіть проміжні стовпи на відстані 2,5 м один від одного, закріпіть мотузку на встановленому рівні.

2 етап

Как правильно сделать забор из профлистаСтрічковий фундамент під паркан

Існують два способи установки стовпів: метод забивання або бетонування.

Якщо ви вирішили скористатися методом забивання, попередньо пробуріть в грунті отвір глибиною приблизно 1м. Вам буде значно легше встановлювати стовп, та й це допоможе зменшити деформацію верхній частині стовпа при забиванні.

У разі бетонування, вам необхідно пробурити отвір діаметром 150-200 мм під кожен стовп. В отриманий отвір встановіть стовп і заповніть бетоном простір, що утворився навколо нього. Всі наступні роботи слід виконувати після застигання розчину.

Встановлюйте стовпи рівновіддаленим один від одного (по лінії мотузки) на відстані в 2,5 м.

3 етап

Как правильно сделать забор из профлистаКріплення профлиста Лаги кріпляться зварюванням до встановлених стовпів широкою стороною, що забезпечує високу міцність конструкції і дозволяє уникнути провисання. Кріплення лаг виконується на відстані 25-30см від верхнього і нижнього країв паркану. Цим забезпечується надійність кріплення профлиста.

Для забору висотою більше 2-х м буде доцільна установка третього ряд лад.

В результаті виконаної роботи у вас вийде цілісна надійна металева конструкція огорожі, закріплена в грунті. Щоб місця зварювання швів не дуже виділялися, їх слід підвести. Якщо у вас не виходить скористатися зварюванням, то можна обійтися болтами або саморізами.

4 етап

На завершальному етапі робіт вам потрібно виставити профлисти за рівнем і закріпити їх на лагах за допомогою саморізів. Ваш паркан готовий!

Відео

Пропонуємо вашій увазі відео, що висвітлює основні моменти виготовлення паркану з профлиста:

Як правильно зробити паркан з профлиста

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code