Рано чи пізно, але все ж настає той час, коли в будинку потрібно виконати капітальний ремонт. Не секрет, що однією з найбільш відвідуваних кімнат є санвузол. В цьому приміщенні знаходиться багато предметів сантехніки, які ми щодня використовуємо, і вони поступово приходять в непридатність. У багатьох людей ще досі стоять у квартирах старі чавунні ванни – вони мають досить значну вагу, і для їх монтажу потрібно мінімум дві людини. Такі сантехнічні прилади, звичайно ж, потребують заміни.

На зміну старих чавунних ванн прийшли акрилові. Різноманітність дизайну акрилових ванн радує око людини з першого погляду, але такий виріб має свої конструктивні особливості, тому в цій статті ми обговоримо, як встановити акрилову ванну своїми руками, а також продемонструємо відео і фото інструкції.

Особливості акрилових ванн

Как установить акриловую ваннуДвомісна ванна

Розглянемо матеріал, з якого виготовлена ванна. Акрил являє собою пластмасу з органічних кислот, що добуваються з природного газу. Він складається з волокон і може мати тверде, м’яке або рідкий стан. Акрил відмінно підходить для лиття виробів і відрізняється міцністю, стійкістю до світла і термопластичністю.

Установка акрилової ванни своїми руками-справа непроста і вимагає певних навичок. Неправильна установка призведе до зниження строку служби виробу. Але не варто лякатися і опускати руки – зараз ми розглянемо процес монтажу і всі його тонкощі.

Как установить акриловую ваннуЩо нам пропонують магазини

Вибираючи ванну в магазині, не купуйте дешеву виріб – його якість позначиться вже до початку монтажу. Не повинно бути різкого, неприємного запаху пластмаси, що підтверджує погане якість. Всередині глянсова поверхня повинна бути покрита плівкою, що захищає від подряпин та бруду. Захисну плівку не знімайте до повної установки.

Ось деякі корисні поради, якими не можна нехтувати:

 1. Перед покупкою потрібно виконати всі виміри в кімнаті, щоб придбана ванна підійшла за розміром до підготовленого місця.
 2. Якщо у ванні передбачений гідромасаж, то потрібно провести монтаж електропроводки для підключення насоса і обов’язково виконати заземлення.
 3. Необхідно виконати монтаж водопроводу і каналізації з урахуванням, що труби не будуть заважати кріпленню ванни.
 4. Встановлюючи кутову ванну, слід вирівняти кут кімнати строго 90 градусів для щільного прилягання бортів до стін.

Порядок монтажу

Как установить акриловую ваннуУстановка

Скориставшись доданою інструкцією, виконуємо складання каркасу, який, як правило, йде в комплекті з ванною.

 • Перевертаємо ванну на м’яку поверхню догори дном і до днища кріпимо зібраний каркас з ніжками. Хоча дно ванни виконано з потовщенням, але краще на свердло поставити обмежувач, щоб не просвердлити наскрізний отвір.
 • Тепер встановлюємо зібрану ванну на ніжки і, регулюючи висоту, виставляємо її строго по рівню. Нахил у бік зливу робити не треба, так як він вже передбачено в конструкції виробу.
 • Коли ванна повністю встановлена на каркас, місце прилягання до стіни відзначається розміткою.
 • Відставивши ванну, строго по розмітці кріпимо профільну рамку або гачки залежно від моделі виробу.
 • Наступний етап роботи включає в себе прив’язку ванни до каналізації. Так як відстань між дном ванни і підлогою досить маленьке, виконувати цю роботу буде незручно. Тому спочатку виробляємо кріплення сифона до каналізації. Гумова муфта змащується силіконом і вставляється в розтруб каналізаційної труби. Потім патрубок сифона вставляємо в середину муфти, також попередньо змазаній силіконовим герметиком.

Как установить акриловую ваннуЗапенивание ванни

 • Перед встановленням ванни її можна утеплити з допомогою монтажної піни. Стінки акрилової ванни тонкі і якщо ви збираєтеся довго в ній паритися, то для збереження температури води, потрібно виконання даної процедури.
 • Тепер можна кріпити ванну до вже встановленого сифону на каналізації. Для цієї процедури краще запросити помічника. Між дном ванни і сифоном встановлюємо прокладку, намазала силіконом, щоб уникнути протікання. Прикручуємо горловину до патрубка сифона і злив готовий.
 • Подальша дія – це установка переливу. На шланг, підведений до горловини переливу, накручуємо гайку з прокладкою і затягуємо. Другий край шланга кріпиться на сифоні.
 • Коли все готово, встановлюємо ванну на своє місце і кріпимо до профільної рамці або гачкам на стіні.
 • Перевіряємо герметичність системи водою. Набираємо і зливаємо воду, при цьому перевіряючи всі з’єднання.
 • Якщо каркаса немає в комплекті, то необхідно зробити підкладку з цегли для стійкості ванною, а порожнечу заповнити монтажною піною. Тільки спочатку потрібно набирати повну ванну води для збільшення ваги, інакше піна, розширюючись, її підніме.
 • На наступний день зливаємо воду, встановлюємо декоративний екран під ванну і заповнюємо стики кріплення бортів ванни зі стіною. Зверху клеїмо стрічку під колір виробу. Екран кріпиться за допомогою кліпс встановлених під ванною і на підлозі. Після установки всіх засувок, кріпимо передню панель, нащелкивая на них.

Після того як силікон, що з’єднує ванну із стіною, висохне, можна сміливо приступати до використання сантехнічного приладу. Як бачите, все можна зробити самостійно, приклавши трохи старання, терпіння і знань. Для кращого розуміння представлено відео з покрокової інструкцією установки. Так що не бійтеся і сміливо приступайте до роботи.

Фото

Как установить акриловую ваннуВанна встановлена

Как установить акриловую ваннуКутова акрилова ванна

Как установить акриловую ваннуВстановлена недалеко від стіни

Как установить акриловую ваннуЗ гідромасажем

Как установить акриловую ваннуКругла ванна

Відео

У цьому відео показано як правильно встановити акрилову ванну з каркасом до стіни:

Яка надійність акрилових ванн? Завдяки цьому відео ви дізнаєтеся секрети вибору:

Як встановити акрилову ванну

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code