Невід’ємним елементом системи захисту будь-якого будинку від перезволоження є відливи. Фахівці рекомендують монтувати їх для захисту стін і фундаменту будинку від вогкості і цвілі. Якщо ви не забезпечите належного захисту, то стіни можуть втратити теплоізоляційні властивості, при цьому будівля почне поступово втрачати естетичність зовнішнього вигляду і руйнуватися. З точки зору місць захисту, виділяють цокольні, віконні та покрівельні відливи.

У статті ми розповімо як зробити відливи на даху своїми руками з різних матеріалів (оцинкування, пластикових труб, нержавійки), розглянемо процес монтажу відливів, а також дамо фото і відео інструкції.

Вимоги

Отливы для крыши своими рукамиЯкими повинні бути водостоки

  1. Висока міцність, стійкість до механічних деформацій і великих навантажень.
  2. Довговічність — за рахунок стійкості до корозії, перепадів температур і атмосферних опадів.
  3. Привабливий зовнішній вигляд.

Матеріали

Отливы для крыши своими рукамиМатеріали для відливів

Із-за постійного впливу несприятливих факторів зовнішнього середовища (опадів, перепадів температур, сонця, вітру) правильний вибір матеріалу відливів вкрай важливий.

Сучасні відливи виготовляють з різних матеріалів.

Оцинкована сталь. Для виготовлення відливів використовується сталь в листах товщиною до 1 мм. Для додаткового захисту від корозії і надання естетичності конструкції застосовується покриття поліестер, пуралом або пластізолом.

Алюміній. Товщина вихідних листів становить 0,8-1 мм Для захисту від корозії використовується спеціальний кольоровий лак, дозволяє також поліпшити зовнішній вигляд відливів.

Мідь. Може використовуватися як без обробки, так і з оксидуванням або латунюванням. Вважається найкрасивішим, якісним і довговічним матеріалом для виготовлення відливів. Має істотний мінус – високу ціну.

Полімери. За рахунок низької вартості, підвищеної міцності, безшумності, стійкості до ультрафіолету і довговічності, поліестер і пластизол отримали значне поширення при виготовленні відливів. Завдяки невеликій вазі і простоті установки, змонтувати відливи для даху цілком реально.

Склад системи

Отливы для крыши своими рукамиСклад системи водостоку

Система водостоку складається з декількох елементів.

Жолоби. Призначені для збору води стікає зі схилів даху.

Воронки. Використовуються для прийому води з ринв та подальшого направлення її в труби.

Труби. Застосовуються для транспортування води до спеціальним водоприемникам.

Різні повороти. Використовуються для наближення труб до стін будівлі, забезпечують можливість обходу перешкод і запобігають потраплянню водних бризок на цоколь будівлі, за рахунок встановлення їх до нижньої частини труб.

Заглушки. Призначені для обмеження стоку води. Їх монтують на кінцях жолобів.

Елементи кріплення. Спеціальні кронштейни використовуються для кріплення жолобів. Щоб закріпити труби застосовуються хомути необхідних розмірів.

Розрахунок кількості матеріалів

Отливы для крыши своими рукамиРозрахунок матеріалу для відливів

Кількість жолобів відповідає довжині схилів даху.

Кількість водостічних воронок визначається, виходячи з довжини схилів. Зазвичай одна воронка встановлюється на 10 погонних метрів схилу. При більшій довжині даху, необхідно забезпечити кілька точок зливу.

Кількість труб (загальна довжина) розраховується виходячи з кількості точок зливу, відстані від місць установки воронок до землі, з урахуванням особливостей фасаду.

Розрахунок кількості поворотів провадиться виходячи з особливостей фасаду будівлі і точок зливу.

Кількість кронштейнів визначається виходячи з розрахунку: не менше одного кронштейна на погонний метр монтованої жолоба.

Кількість хомутів, використовуваних для кріплення труб, залежить від кількості та довжини труб (не менш 2-х на кожну трубу). При цьому кожна ділянка труби повинен бути закріплений мінімум в одному місці спеціальним хомутом.

Монтаж відливів

Отливы для крыши своими рукамиМонтаж водостоку схема

Сучасні зовнішні водостоки, по суті, являють собою конструктор, який слід правильно збирати. Щільність з’єднань забезпечується виробником. Наявність складального креслення, описує принцип складання конструкції, значно полегшить процес монтажу.

При монтажі жолобів водостічної системи необхідно дотримуватися основного принципу – принципу наявності ухилів і герметичності з’єднань. Для забезпечення швидкого стоку потрібно забезпечити ухил 2-3°. Візуально такий ухил не помітний і не псує зовнішній вигляд. При бажанні можна ухил збільшити до 5°, але в цьому випадку він стане помітний і вигляд будівлі може бути зіпсований.

Складання окремих частин жолобів слід проводити в напрямку руху води. Для додаткової герметизації з’єднань можна використовувати герметик.

Збираючи труби достатньо забезпечити герметичність з’єднань.

При монтажі водостічної системи слід виконувати рекомендації виробника щодо способів кріплення. Також необхідно дотримуватися обережності, адже роботи проводяться на висоті.

Правильне використання відливів дозволить захистити ваш будинок від негативного впливу опадів, прикрасить його, надовго збереже зовнішній вигляд будови і значно продовжить термін його служби.

Відео

Дізнайтеся, як монтувати відливи для покрівлі, переглянувши наступне відео:

Відливи для даху своїми руками

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code