Напевно, всі вже не раз чули, що на ринку будівельно-оздоблювальних матеріалів з’явився новий сучасний декоративно-оздоблювальний матеріал як рідкі шпалери. Не виключено, що багато хто хотів би знати, що таке рідкі шпалери, ближче ознайомитися з переважними характеристиками, а також технологічним процесом як своїми руками наносити їх на стіни.

yak_kleitu_ridki_shpaleru

У даному матеріалі ми хочемо в загальних рисах дати порівняльну характеристику, що таке рідкі шпалери і як їх наносити на стіну, а також дати корисні поради по догляду за ними.

Що таке рідкі шпалери

Шпалери, як відомо, є самим доступним і поширеним на даний момент оздоблювальним матеріалом для декорування стін і стель. Область їх застосування настільки широка, що шпалери стали використовуватися у внутрішній обробці як в житлових, так і в адміністративних приміщеннях.

Але бувають випадки, коли нестабільний температурний режим, підвищена вологість або з якихось естетичним міркувань, нанести паперові шпалери буває неприпустимо. У зв’язку з чим, виникає питання, обклеїти стіни шпалерами або пофарбувати. Виробники і технологи оздоблювальних матеріалів, досліджуючи споживчий попит і сучасні вимоги, розробили абсолютно новий унікальний свого роду декоративно-обробний продукт, як рідкі шпалери.

yak_kleitu_ridki_shpaleru_fotoДо рідких шпалер, останнім часом все частіше стали виявляти особливий інтерес як будівельники, так і дизайнери інтер’єрів і це неспроста. Рідкі шпалери – це декоративна штукатурка, у вигляді сухої суміші використовується для внутрішньої обробки приміщення, в основі якої міститься готовий клейовий компонент з целюлози, натуральні бавовняні і шовкові волокна, а також декоративні елементи і мінеральні добавки. Перед тим як нанести такі шпалери на стіну, суміш розводиться з водою, звідси і з’явилося таке оригінальна назва як «рідкі шпалери».

Вони, на відміну від традиційних паперових шпалер, володіють рядом переваг, такі як її стійкість до перепадів температури, вологи, не мають швів, здатність вирівнювати стіни, пластичністю, при псування або пошкодження окремих ділянок, легко підлягає реставрації, забезпечують хорошу тепло і звукоізоляцію стін і стель.

Більш детальну і детальну характеристику ви можете ознайомитися в нашій статті «Рідкі шпалери плюси і мінуси». Технологія як наносити рідкі шпалери на стіни досить проста і не вимагає попередніх навичок і особливої підготовки, всі роботи можна проводити навіть своїми руками, про яку ми в даному матеріалі докладно розповімо.

Технологія нанесення

Процес як нанести рідкі шпалери, можна розділити на кілька етапів:

 • Підготовка матеріалу та інструментів.
 • Попередня підготовка основи стіни.
 • Підготовка матеріалу до нанесення.
 • І етап нанесення.

Для того щоб приступити до роботи з оздоблення й нанесення, вам буде потрібно спершу визначитися з кількістю і придбати їх. В залежності від нерівностей підстави і товщини майбутнього покриття, робиться розрахунок приблизно один пакет сухої суміші, може вистачити для нанесення на 4-5 кв. м. Вартість одного пакету коливається в середньому 330-400 рублів, якщо враховувати рідкі шпалери вітчизняного виробника Silk Plaster, в розрахунку площі нанесення з паперовими шпалерами рівноцінні. А також підготувати такі робочі інструменти як:

 • Пластикова ємність для замішування розчину.
 • Пластмасова кельма щоб наносити рідкі шпалери на поверхню. Шпатель для вирівнювання, будівельний ніж.
 • Валик для грунтовки стін.

Перед початком робіт, нам потрібно підготувати стіну. Підготовка основи стін, не сильно отличимая від підготовки під інші оздоблювальні матеріали. Якщо вона рівна або нещодавно отштукатуренная, то перед нанесенням рідких шпалер, досить нанести ґрунтовку. Але якщо у вас зовсім не підготовлена стіна, розсипчаста штукатурка або на ній є залишки старих шпалер, фарби, потрібно від них позбутися. А також якщо на підготовлюваної поверхні є металеві предмети, як цвяхи, шурупи, їх слід видалити, або покрити алкидной емаллю, щоб уникнути в подальшому прояв іржі.

Далі, в процесі підготовчих робіт, якщо є на поверхні стіни явні тріщини і стики, їх слід закласти серпянкой, а потім прошпаклювати. В тому числі якщо на поверхні стіни є прояв грибків і цвілі, то потрібно додатково обробити антисептиком. Після виконаних робіт, всю поверхню слід обробити спеціальною грунтовкою бажано білого кольору, а для поліпшення адгезії краще в два етапи з перервою на просушку. Бажано перший шар наносити горизонтальними, а другий вертикальними рухами використовуючи валик.

Наступний процес – це перетворення сухої суміші в рідкий склад готовий до нанесення. Для цього потрібно наповнити пластмасову ємність теплою водою, десь 25-35 градусів Цельсія, висипати весь вміст пакету в ємність з водою, з розрахунку 7 літрів води на пакет суміші, але найкраще це уточнити в інструкції або на етикетці в упаковці, так як виробники бувають різні.

Далі все ретельно перемішуємо до однорідної маси. Врахуйте, перемішування потрібно проводити тільки руками, без використання палиць або тому подібне. І ще, в деяких випадках в комплекті сухої суміші може йти і пакетик добавка як блиск, у воду розбавляють їх першими, однак в залежності від бажаного результату його можна не використовувати. Потім готовий розбавлений складу заново запаковується у пакет, і дають відстояти перед нанесенням в порядку 12 годин, врахуйте, що кожен пакет повинен настоюватися окремо.

Наступний етап завершальний, це нанесення. Техніку нанесення можна розділити на два способи: це нанести їх за допомогою шпателя і валиком для вирівнювання, і другий спосіб менш популярний з використанням розпилювача.

Доступний спосіб наносити рідкі шпалери, це штапелем. На готову заґрунтовану суху стіну, наносимо невеликий кульок рідкого складу, і рівномірно розгладжуємо широким штапелем. Напрямки рух значення не має, тут важливе при нанесенні кут нахилу штапелю, що становить в порядку 10-15 градусів нахилу. Оптимальна товщина нанесеного шару повинен складає в порядку 1-2 мм. Якщо консистенція маси зовсім густа, можна додати трохи води, але з урахуванням один літр на упаковку.

Треба врахувати, що кожну упаковку перед нанесенням слід змішувати з попередньою упаковкою, для нівелювання колірного переходу. Після того як стіна готова, потрібно розгладити шорсткості, для цього потрібно змочити шпатель водою і ще раз пройтися по поверхні. Після всіх пророблених робіт з нанесення рідких шпалер, потрібно дати готової поверхні просохнути порядку двох, трьох діб, в залежності від товщини шару, використовуваного складу і вологості в вашій квартирі, в будь-якому випадку протяги їм не перешкода, і відклеювання їм не загрожує.

Для того, щоб додати інтер’єру стін, незвичайний привабливий вигляд, додатково можна наносити малюнок або орнаменти. Для цього можна скористатися двома варіантами. Перший варіант, на заґрунтовану поверхню стіни, наноситися малюнок, по контуру якої закладається розчин рідких шпалер, краї яких кантуються невеликим шпателем. Другий варіант, це нанесення малюнка на вже оброблену поверхню.

Догляд за рідкими шпалерами

Догляд за ними досить простий, для зняття пилу можна скористатися пилососом або ж обережно пройтися м’якою щіткою або сухою ганчіркою. Врахуйте, ні в якому разі їх мити не можна, оскільки можна пошкодити фактуру. Оптимальний варіант, це зняти зіпсований ділянку, намочити у воді і заново нанести на стіни. Якщо поверхня покрита лаком, допускається прибирання вологою ганчіркою.

Як бачите, рідкі шпалери як їх наносити на стіну не так вже складно також як і догляд за ними. Якщо у вас виникли, які, питання, ви можете залишити свої відгуки, ми завжди будемо раді допомогти.

Рідкі шпалери як їх наносити на стіну

Рідкі шпалери як їх наносити на стіну: 1 комментарий

 • 23.08.2019 в 00:44
  Постоянная ссылка

  Скажіть, будь ласка, чи потрібно шпаклювати стіни фінішною шпаклівкою перед нанесенням рідких шпалер, чи вистачить стартової шпаклівки?

  Ответить

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code