Перш ніж розглянути варіант використання в своєму інтер’єрі декоративного покриття як рідкі шпалери, слід було б детально ознайомитися з їх достоїнствами і недоліками і чим вони стали такими привабливими для покупців.

ridkykhi-shpaleru

Рідкі шпалери: плюси і мінуси

 • Перший плюс рідких шпалер, це простота і зручність в нанесенні. Наносити рідкі шпалери, зможе кожен з вас. На відміну від паперових шпалер, де треба до найдрібніших деталей все розраховувати, нарізати намазувати клеєм, робити прорізи для розеток, а також буде потрібен ще і робочий простір, і ідеально рівні стіни. В даному випадку все в одному складі, від вас буде потрібно тільки уважно вивчити етапи робіт і слідувати інструкції, а навички та досвід з’являться по ходу виконання робіт.
 • Ще одне достоїнство чи плюс рідких шпалер це їх пластичність, і те, що комбінуючи різні забарвлення, можна створити не тільки ексклюзивний малюнок, але і самий справжній мистецький шедевр, який додасть вашому інтер’єру незвично красивий вигляд.
 • Стіни і стеля, оброблені рідкими шпалерами, володіють здатністю дихати (якщо, звичайно, зверху не нанести лак), при цьому не створюється парниковий ефект, що характерно виключає утворення цвілі й вогкості, яка особливо проявляється при використанні вінілових шпалер.
 • Рідкі шпалери, в порівнянні із звичайними паперовими шпалерами дуже еластичні, і ідеально підходять для обробки кімнат, де багато кутів, переходів і виступів. До того ж, якщо будинок зовсім новий, з часом може дати просадку, при цьому звичайні шпалери можуть відійти або порватися, а ось рідким, будьте впевнені, такі неприємності не страшні.
 • Важливим плюсом є також те, що рідкі шпалери стійкі до різних впливів, як перепад температури та вологість (якщо, звичайно, у вас не мокрі стіни). У зв’язку з чим, їх можна наносити не тільки в житлових приміщеннях, але і в не опалювальних типах приміщень, як літні кухні, на сходових площадках, на мансарді або на дачі. На відміну від традиційних, їх можна наносити навіть в провітрюваних приміщеннях, так як після нанесення вони не бояться протягів.
 • Вони є відмінним шумо і теплоізолятором для стін, не вбирають і не виділяють запахи. Мають хорошу світло стійкість, тобто не вигорають від прямих променів світла. Що також важливий плюс.
 • Так як склад рідких шпалер виготовлений з натуральних компонентів, що володіють антистатичними властивостями, вони на свою поверхню не притягують пил. А також відповідають всім сучасним вимогам і стандартам пожежної безпеки.
 • Крім того, вони володіють чудовими експлуатаційними характеристиками. Термін служби рідких шпалер в межах 7 – 10 років. До того ж після висихання, їх поверхня стає монолітно тканинною, приховуючи за собою дрібні тріщини, шви та інші дефекти.
 • Список можна доповнити тим, що рідкі шпалери дуже зручні і безпечні у транспортуванні, так як на відміну від паперових шпалер, не мнуться і не дряпаються. Ще одна порівняльна характеристика, в їх багаторазовому використанні. Досить їх зняти, розмочити у воді, і можна повторно нанести, все досить легко і просто.
 • Ще один невеликий плюс — це досить проста процедура по догляду за ними. Навіть якщо поверхня неабияк забруднилася або ушкодилася, досить просто вирізати цей шматок гострим ножем, вимочити, і нанести назад.

Як бачите, плюсів у рідких шпалер величезний ряд, а тепер давайте розглянемо мінуси:

 • Перший мінус, це боязнь гранично допустимої вологості, фахівці не рекомендують використовувати їх у ванній кімнаті або на кухні, так як вода легко змиває такі шпалери. У таких випадках рекомендується, особливо на кухні покривати рідкі шпалери безбарвним лаком.
 • Другий мінус, це здатність деформуватися під дією сильних механічних впливів і швидко дряпатися, що в подальшому легко реставрується.
 • Третій мінус, це порівняно великий термін висихання, приблизно 2-3 доби.
 • І четвертий недолік, якщо в приміщенні не ведеться регулярне прибирання і присутня велика прохідність, то рано чи пізно за рахунок рельєфу на поверхні рідких шпалер, може скупчуватися пил.

Таким чином, вивчивши плюси і мінуси рідких шпалер, ви можете для себе зробити висновок, чи варто робити вибір в їх сторону, чи варто віддати перевагу іншому виду оздоблювального матеріалу, який буде відповідати всім вашим вимогам.

А в цій статті ви можете побачити як зробити рідкі шпалери своїми руками. А тут про те як правильно наносити їх на стіну.

Рідкі шпалери: плюси і мінуси

Рідкі шпалери: плюси і мінуси: 1 комментарий

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code