В більшості випадків виборці необізнані стосовно повноважень представників різних гілок влади – Кабміну, Президента, нардепів.

Правовий лікбез

Проблема окреслилась практично одразу під час особистих зустрічей під час прийому громадян народним депутатом Тетяною Ричковою. Виявилося, що, на жаль, мало хто з числа відвідувачів громадської приймальні знайомий з положеннями Конституції України та Закону України «Про статус народного депутата України».

 

Тетяна роз’яснює, що народний обранець не може:

 

  • надавати матеріальну допомогу
  • впливати на рішення органів судової влади
  • призначати виплати та пільги
  • вирішувати сімейні, побутові проблеми та приватні суперечки

 

Депутат акцентувала увагу виборців на тому, що основними повноваженнями та обов’язками народного депутата є розробка законопроектів та голосування за них, робота в комітетах Верховної Ради, підтримування зв’язку із виборцями, проведення особистого прийому громадян, розгляд звернень виборців, захист їх прав та інтересів.

 

Але в свою чергу, зазначається на сайті, кожний свідомий громадянин має розуміти, що саме його голос на виборах впливає на склад Парламенту, а отже – на якість уряду і законів, за якими ми живемо.

 

Крім того, виборці мають пам’ятати, що звернення до народного депутата має бути оформлене певним чином. А саме, містити особисті дані того, хто звертається – прізвище, ім’я, адресу, телефон, дату, підпис. І, звісно, чітко, сформульовану суть питання.

Правовий лікбез

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code