лайка. підйомника товпилося чоловік двадцять. Що ж, ці мерзотники начальники так і кинуть їх тут? Мук, який привів з квершлага кінь, стояв, все ще тримаючи її в приводу; мабуть, і старий конюх і тварина були вражені повінню. Вода піднялася до пояса. Етьєн мовчки, зціпивши зуби, взяв Катрін на руки. Решта двадцять, задерши голови, з тупим завзятістю дивилися вгору, в темряву шахтного стовбура, в чорну, завалилася яму, вивергала підземний потік; вони все ще не вірили, що звідти їм нічого чекати допомоги.
Піднявшись на поверхню, Дансар побачив Негреля, який втік до підйомника. За фатальною випадковістю він затримався того ранку: пані Енбо, лише тільки встала з ліжка, запросила його подивитися каталоги магазинів, — пора було подумати про весільні подарунки нареченій. Було десять годин ранку.
— Ну що? Що сталося? — крикнув він ще здалеку.
— Загинула шахта! — відповів старий штейгер.
І, заїкаючись від хвилювання, він розповів про катастрофу. Інженер слухав недовірливо, потискуючи плечима: повно! Бути не може! Хіба зруб обрушиться так от, ні з того ні з сього! Це перебільшення. Треба подивитися».
— Внизу, Я вважаю, нікого не залишилося?
Дансар зніяковів. Ні, нікого не залишилося. Принаймні він на це сподівається. Але можливо, дехто з робітників і затримався.
— Та Ви що, чорт вас забирай? — крикнув Негрель.- Чому ж ви-то піднялися? Як ви посміли кинути своїх людей?
Негайно він дав розпорядження підрахувати лампи. Вранці видали триста двадцять дві, а повернулося тільки двісті п’ятдесят п’ять; правда, багато робітників зізналися, що їх дампи залишилися під землею, випали у них з рук у звалищі під час паніки. Спробували провести перекличку і все ж не могли встановити точне число піднялися: одні втекли додому, інші не могли розчути свого імені. Так і не з’ясували, скільки людей не вистачає — може бути, двадцяти, може бути, сорока. Для інженера одне було безсумнівно: під землею залишилися люди. Вони кричали, звали, Вили. Нахилившись над стовбуром шахти, можна було розрізнити їх крики крізь гучний плескіт води, що поливала уламки балок.
Негрель негайно послав за паном Енбо і хотів було за-

Книга Жерміналь стор.425

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code