Частина п’ята
I

О четвертій годині ранку місяць зайшов, настав непроглядний морок. У Денеленів все ще спали; двері і вікна були замкнені; Старий цегляний будинок, відокремлений від шахти Жан-Барт великим запущеним садом, стояв німий і похмурий. Іншою стороною він виходив на дорогу до Ван-даму-великого села, розташованого за лісом, кілометрах в трьох.
Денелен, сильно втомлений, так як вчора він майже не виходив з шахти, міцно спав, повернувшись ЛІДОМ до стіни. Раптом йому приснилося, що його хтось кличе. Зрештою він прокинувся і, наяву почувши голос, що гукав його з саду, схопився з ліжка і відчинив вікно. Він побачив одного зі своїх штейгерів. що сталося? — запитав Денелен.
Ж-пан Денелен, робітники збунтувалися. Половина зміни відмовилася працювати і іншим не дає спуститися в шахту.
Спросоння Денелен нічого не зрозумів, в голові у нього гуло. Від вогкої вогкості його стало морозити, немов від крижаного душа.
— Примусьте їх спуститися, чорт забирай! — заїкаючись, пробурмотів він.
— Вони цілу годину буянять,— продовжував штейгер.— Ось ми і вирішили вас покликати. Може, вам вдасться їх напоумити.
—    Хороше. Зараз іду.
Він швидко одягнувся. Голова була тепер абсолютно ясна. Тривога відігнала сон. Як піти з дому? Ні кухарка, ні слуга не поворухнулися, злодії вільно можуть забратися в будинок. Але з іншого боку сходового майданчика почулося перелякане перешіптування, і, коли він вийшов із спальні, відчинилися двері з кімнати дочок, і вони обидві з’явилися в білих капотах.

Книга Жерміналь стор.267

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code