Незабаром одна кліть виявилася пробитою і вийшла з ладу, вона вже не могла ковзати між провідниками, ймовірно, теж зламаними. Друга кліть продиралась з таким трудом і з такою силою терлась про випнуту обшивку, що трос, напевно, повинен був лопнути. А треба було.ще підняти чоловік сто; всі Вили, з лайкою чіплялися один за одного; нещасні, закривавлені люди боролися з водою, що вже заливала їх. Двох вбило балкою, що впала. Третій вхопився за гаки кліті, зірвався з висоти в п’ятдесят метрів і впав у водозбірний колодязь.
Дансар намагався внести хоч деякий порядок. По-оружившись кайлом, він погрожував розтрощити череп кожному, хто не буде підкорятися; пробував вибудувати людей в чергу, кричав, що стовбурові піднімуться останніми, після того, як посадять в кліті всіх товаришів. Його не слухали; все ж він не дав перетрусився, зблідлому П’єрону піднятися одним з перших. І при кожному підйомі кліті Дансару доводилося ляпасом відкидати стволового. Але у нього у самого від страху стукали зуби — адже ще хвилина, і вода його поглине; вгорі все руйнувалося, вниз смертоносним градом падали балки, скидався водоспад. До кліті ще бігли кілька робітників, але Дансар, збожеволівши від страху, схопився у вагонетку, дозволивши і П’єрону стрибнути слідом за ним. Кліть піднялася.
В цю мить примчала артіль Етьєна і Шаваля. Вони бачили, як піднялася і зникла кліть, кинулися до підйомника і відсахнулися: зруб остаточно розпалася шахтний стовбур був непрохідний, кліть більше не могла б спуститися. Катрін ридала, Шаваль охрип від

Книга Жерміналь стор.424

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code