декоративна штукатурка своїми рукамиЗараз є безліч способів як облагородити своє приміщення і зробити ремонт ефектним і незвичайним. Найкраще з цією метою впоратися декоративна штукатурка.
Такий процес декорування буде коштувати дорожче, ніж просто поклейка шпалер або обшивка панелями. Це пояснюється ступінчастою технікою нанесення покриття та вартістю самих витратних матеріалів.

Саме з допомогою фактурної штукатурки ви можете перетворити навіть самий скромний інтер’єр. А щоб не витрачати гроші на роботу майстра, виконати штукатурку поверхонь ви можете і самі, для цього вам буде потрібно купити невеликий набір інструментів. Крім унікального зовнішнього вигляду ви отримуєте можливість якісно усунути всі дефекти поверхні.

Види, характеристики й особливості фактурної штукатурки

Фактурне декорування стін на сьогоднішній день можна назвати самим поширеним і міцним видом обробки поверхні. Це покриття не що інше, як зерниста суміш неоднорідної консистенції з домішкою з волокон льону або дерева, гіпсу, дрібних каменів, цегляної крихти, піску та інших компонентів. За рахунок цих добавок покриття набуває цікавий і самобутній рельєф, яке можна зробити будь-якого кольору і додати бажаний ефект будь то оксамитовий, деревний, кам’яний, піщаний чи розпис аквареллю.

З особливостей такої штукатурки можна виділити:

 • легкість у догляді і надійність в експлуатації (легко очищається і тримається довгі роки)
 • відрізняється стійкістю до зовнішніх пошкоджень
 • підходить для ванних кімнат і інших приміщень з високим рівнем вологості
 • непоганий звукоізоляційний матеріал
 • не змінює колір після тривалого часу
 • безпека, оскільки виготовляється з слабо горючих речовин

Є кілька типів нанесення фактурної штукатурки. Майстер клас по техніці нанесення своїми руками вам знадобиться, якщо ви не хочете вдаватися до допомоги фахівця.

Ось найбільш часто використовувані типи декоративної штукатурки:

 1. гладка поверхня з кольоровою пігментацією
 2. рельєфне покриття з нанесенням трафаретного малюнка
 3. техніка хаотичного нанесення рельєфу

Підготовка необхідних інструментів

Для того щоб зробити штукатурку поверхні за всіма правилами підготуйте заздалегідь: шпателі різних розмірів, кельму, шпатель кутовий, тертку, рівень, висок.

Щоб надати штукатурці красиву фактуру рекомендується використовувати стандартний ворсистий валик. Після чого поверхню можна злегка розгладити шпателем або ж залишити отримані розводи. Для нанесення орнаменту використовують структурний валик з малюнком. Щоб орнамент добре закарбувався валик потрібно проводити по штукатурці кілька разів.

Існує ще один інструмент: штамп з орнаментом, який використовується за принципом друку, тільки замість аркуша паперу йде заштукатуренная стіна.

Навіть з допомогою щітки, кельми чи шпателя можна надати поверхні оригінальну фактуру.

Отримати ідеально заштукатуренную фактурну стіну нескладно, достатньо покроково виконувати просту інструкцію і попередньо підготувати робочу поверхню.

 • Поверхня повинна бути сухою і повністю зачищеною. Дефекти допускаються, але тільки самі незначні. Тепер настала черга грунтування. Рекомендується наносити цей шар за добу, так як перед тим як штукатурити грунтовка повинна встигнути підсохнути.
 • Тепер готуємо розчин. Суху суміш потрібно замішати так, як зазначено в інструкції. Можна зробити цей етап і ще простіше – купуєте акрилову суміш і просто відкриваєте відерце. Для додання необхідного відтінку в розчин штукатурки можна додати колір.

Далі давайте детально розглянемо, як наносять фактурну штукатурку своїми руками. Є чимало варіантів, як можна наносити приготований розчин.

 • Шар 1 наносимо за допомогою кельми ривками і в різних напрямках. Завдяки такій техніці ми задаємо рельєф. Після того як початковий шар затвердіє (через 7 – 9 годин) можна приступати до нанесення шару № 2 перехресними рухами. Тут можна використовувати готові штампи і трафаретні валики. Потім, очікуємо 4 години і даємо підсохнути другому шару.
 • Далі, на етапі №3 ми шліфуємо поверхню, використовуючи наждачний папір. Для додання ще більш глянсового та естетичного вигляду варто скористатися воском. Він може бути прозорим або з додаванням перламутрових частинок. Наносити його потрібно шпателем, а на завершення відполірувати ганчіркою з вовни.
Фактурна штукатурка своїми руками

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code