Прогрес не стоїть на місці, і кожен раз ми чуємо про щось нове в самих різних сферах і галузях. Відносно недавно на ринку з’явився новий вид оздоблювального покриття для стін – стеклохолст. Такий вид покриття зазвичай називають павутиною, з-за свого зовнішнього вигляду.
malyarnui_skloholst
Малярний стеклохолст знаходить своє застосування армування поверхонь перед оздоблювальними роботами. Цей матеріал не є покриттям фінішного типу, це, так би мовити основа для подальшого проведення обробки стін і стелі. Павутинку можна назвати ефективним помічником у боротьбі з такими серйозними проблемами, як тріщини на поверхні стель і стін.

Досить часто проблеми тріщин виникають у нових будинках, які були побудовані відносно недавно, тому з часом відбувається усадка будинку, малярний стеклохолст павутинка застосування якого доречно в даному випадку, є кращим помічником в сформованій ситуації.

Потрібно також зазначити, що даний вид оздоблювального покриття для стін сьогодні набуває свою популярність на ринку оздоблювальних матеріалів, причому з досить серйозними оборотами. У розглянутого виду підготовчих шпалер» є подібності та відмінності з склошпалерами. Також проведемо порівняння процесу виготовлення паперу і скловолокна.
Технічні характеристики і область застосування матеріалу

Складається малярний стеклохолст з ниток скловолоконного типу, як і склошпалери, але різниця полягає в тому, що павутинку виготовляють не на верстатах. Процес виготовлення даних «шпалер» виглядає наступним чином: скловолокно потрапляє під прес, як і в процесі виготовлення аркушів паперу. Результатом такої пресування – рівні, тонкі листи, поверхня яких дуже гладка. Щільність спресованого скловолокна складає 25-50 г/м2.

Хоча процес виготовлення скловолокна та паперу в якійсь мірі схожі, різниця між ними колосальна — на відміну від паперових аркушів, на своїй поверхні не накопичує електрики статистичного типу, також їм не страшна ні вода, ні пошкодження механічного типу, ні хімічні реагенти. Пил на них теж не притягується і, до всього іншого, вони не горять. Деяким важко уявити, як виглядає такий обробний матеріал, тому, що відео, на якому буде показаний спосіб застосування малярного матеріалу, ви зможете переглянути в даній статті.

До схожими характеристиками павутинки і папери можна віднести їх складу, а саме інгредієнти, що входять до складу павутинки, виключно натуральні, як і в папері, також є неаллергенным матеріалом, повітря пропускають відмінно. Відмінність стеклохолстов і стеклообоев є відсутність малюнка плетеного і рельєфу на поверхні перше. Але тут теж є свої переваги, якщо немає ніяких суттєвих елементів на поверхні, значить, їх можна буде фарбувати необмежену кількість разів, немає рельєфу – немає проблем.

Як правильно клеїти стеклохолст павутинку

Для того, щоб наклеїти малярний стеклохолст на стіни або стелю не потрібно володіти якимись спеціальними навичками і знаннями. Варто просто дізнатися, як це робиться, і приступити до роботи. Якщо ви не хочете платити величезні гроші майстрам за досить простий процес обробки, тоді просто дотримуйтеся пунктів рекомендацій, які допоможуть вам виконати все правильно і швидко.

Для початку наноситься на поверхню стелі або стін клей, багато наносити не варто, достатньо буде нанести клей шириною в одну смугу. Вбирається субстанція досить швидко, тому виганяти його з під оздоблювального матеріалу – не доведеться.
Немає ніяких стандартів ширини смуг, ви можете їх відрізати так, як побажаєте, головне, щоб було зручно працювати з ними. З обробкою стін все буде простіше, тому можна відрізати смугу на всю довжину, а ось на стелю буде достатньо смуги в півтора – два метри. Перед поклейкою, перевірте, де лицьова і тильна боку. На вигляд вони дуже схожі, але різниця в них є, тому всю необхідну інформацію про це ви знайдете на етикетці.
Малярний стеклохолст павутинка, область застосування якого доречно для всіх поверхонь в приміщенні, і навіть для гіпсокартонових конструкцій, після прилаживания до стіни розгладжується акуратно руками. Потрібно стежити за тим, щоб кут кімнати збігався з краєм павутинки. Після чого, необхідно провести по поверхні шпателем, щоб під покриттям не залишалося повітря.
Коли лист на стіні міцно закріплений, можна приступити до обрізання всього зайвого, що стирчить або висить. Після чого змащуємо клеєм поверхню ще раз. Щоб зрозуміти, що лист просочений добре, він повинен стати темним від вологи.
Наступний лист, такого ж розміру, як і попередній, клеїмо на стіну, що обов’язково внапуск. Якщо поклейка склополотна проводиться на стелі, то краще клеїти уздовж приміщення.

Витрата клею для склополотна на 1м2

Питання про витрату клею у разі обробки стін або стелі малярським склохолстом, виникає досить часто, оскільки його для такого процесу знадобиться чимало. Справа в тому, що немає ніяких стандартів на цей рахунок. Не можна точно розрахувати кількість клею, яке піде на метр квадратний поверхні, тому як це буде залежати від того, хто буде цей клей на поверхню наносити.

Якщо клею буде мало, ви самі це побачите, багато – теж не помітити буде складно. Щоб вдосталь наситити поверхню клеєм, ви повинні стежити за кольором склополотна павутинки, як тільки він потемніє від вологи, значить клею на його поверхні достатня кількість.

Після того, як ми приклеїли другий лист внапуск, просочуємо його шаром клею та в обов’язковому порядку добре притискаємо до стіни. Щоб шви між листами були невидимими, необхідно прорізати смугу через обидва наклеєних шару, навіть якщо ваш проріз вийде нерівним, нічого страшного в цьому немає, ми прагнемо до того, щоб поверхня була гладкою, а ці нерівності смуги, прорізаної вами, не будуть видні на стіні або стелі.
Через 24 години клей на поверхні висохне остаточно, і можна буде приступати до наступного етапу обробки.

Як фарбувати малярний стеклохолст

Якщо ви вирішили пофарбувати стеклохолст (павутинку), тоді ми рекомендуємо використання для такої поверхні фарбу на водяній основі. Така фарба зберегти властивості самого матеріалу і до того ж на неї може рівним шаром лягти ще не один шар фарби.

Для фарбування вам потрібні будуть наступні інструменти:

  • ванночка, куди буде заливатися фарба;
  • валик, бажано з ворсом ниткового типу (можна використовувати малярську кисть, але тоді процес фарбування розтягнеться надовго).

Фарбувати стеклохолст необхідно два рази, тобто, наносити два шари фарби. Варто відзначити, що час між нанесенням шарів має бути не менше 12 годин. Щоб здійснити прокатування шва необхідно скористатися «крильцем», якщо зробити це валиком – результат буде не оптимальний. В принципі, це і все особливості фарбування такого оздоблювального матеріалу.
Чи потрібно шпаклювати малярний стеклохолст перед фарбуванням

Позитивною якістю павутинки є те, що після її наклеювання на стіну, можна відразу ж починати фарбувати поверхню стін або стелі. В даному випадку, слово відразу ж означає. Після того як поверхня повністю просохне, просто без попередніх і підготовчих робіт.

Шпаклювати стеклохолст необхідно буде лише в тому випадку, якщо ви хочете мати абсолютно рівну поверхню стіни або стелі або ж хочете приховати фактуру оздоблювального матеріалу, в даному випадку – павутинки.

Оптимальним варіантом підготовчих робіт перед наклеюванням буде ґрунтовка клеєм склополотна, тим самим ви зменшите витрати фарби. Це правильно і вигідно, клей адже набагато дешевше, ніж фарба.

Чи можна клеїти шпалери на стеклохолст

Хотілося б для початку сказати про те, що малярний стеклохолст – це матеріал, який служить для армування поверхонь, і його клеять для того щоб закріпити штукатурку, шпаклівку, а також для уникнення появи тріщин на стінах. Цей матеріал відмінно підходить під фарбування.

Що стосується шпалер, то у випадку зі скловолокном, виробляти їх поклейку можна, але перед цим вам доведеться обробити поверхню стіни або стелі, і тільки потім приступати до обклеювання шпалер на поверхню.

Так як малярний стеклохолст павутинка, область застосування якого є захистом від тріщин, не фінішне покриття, його можна фарбувати, так і клеїти зверху шпалери, попередньо обробивши поверхню.

Якщо процес поклейки здається вам складним, і в якійсь мірі незрозумілим, то ми рекомендуємо вам переглянути відео на нашому сайті, де докладно розказано і показано, як правильно клеїти стеклохолст (павутинку) на різні поверхні.

Малярний склохолст павутинка: застосування

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code