Багато досвідчених майстрів сходяться в тому, наполягаючи, що флізелін є найбільш якісним і практичним матеріалом. З появою цього виду шпалер, їх визнали найоптимальнішим рішенням для обробки стін. Зважаючи на простоту в роботі, клеїти бамбукові шпалери під силу навіть новачкові. Ознайомившись з даною статтею, ви дізнаєтеся про різні види шпалер з флізеліну, таких як під фарбування, з малюнком, на паперовій основі, на вініловій основі.

як клеїти бамбукові (флізелінові) шпалери
Також ви зможете дізнатися, технічні характеристики флізеліну і виготовлених на його основі шпалер, і про нюанси, знання яких допоможе уникнути грубих помилок:

  • Особливості як правильно наклеїти бамбукові шпалери в кутах;
  • Яким клеєм клеїти і особливості вибору клею;
  • Звідки починати клеїти шпалери в кімнаті;
  • Техніка нанесення на бетонні стіни;
  • Клеїмо шпалери на гіпсокартон і т. д.

Крім того, дана стаття містить матеріали, в яких досвідчені майстри покроково знайомлять вас із кожним етапом роботи як правильно своїми руками клеїти бамбукові шпалери.

Технічні характеристики матеріалу

Флізелін – вид матеріалу з текстильних волокон з застосуванням целюлози і полімерного сполучного матеріалу, за властивостями схожого зі скловолокном.

Виготовлені з натуральної сировини, такий вид шпалер відповідає всім нормам і стандартам санітарії та гігієни. Ви можете клеїти їх як на стелю і стіни, так і використовувати в декорі приміщень. Існують флізелінові шпалери на паперовій і на вініловій основі.

Виконані з флізеліну шпалери, володіють наступними характеристиками:

• вони широкі, рулон становить 1,06 метра в ширину. Завдяки тому, що вони метрові, стики присутні в меншій кількості, ніж при обклеюванні більш вузькими шпалерами;
• щільна фактура, і за рахунок цього можливість приховування дефектів стін і поверхонь;
• підвищена світлостійкість, бамбукові шпалери не линяють і не вигорають;
• завдяки фактурі основи, вони пропускають повітря, рідини і пар, не змінюючи форми, розміру і структури, на відміну від шпалер на вініловій і паперовій основі;
• можуть піддаватися багаторазовому фарбуванню при збереженні прекрасного зовнішнього вигляду;
• міцність і стійкість до зовнішніх впливів;
• можливість вологого прибирання.

Крім того, флізелінові шпалери практичні в роботі, їх можна клеїти навіть з рулону, що дозволяє значно скоротити площу роботи під час обклеювання. При заміні вони легко знімаються у сухому вигляді без намочування.

Ознайомившись з усіма доступними інструкціями та настановами, переглянувши всі фото і відео допомоги як клеїти бамбукові шпалери правильно, приступимо до відповідального підготовчого етапу.

Звідки починати клеїти шпалери в кімнаті?

Найбільш правильним рішенням для флізелінових шпалер є обклеювання з кута, коли шпалери поступово починаючи з кутової частини кімнати, приклеюються до стіни — стяг за стягом.

Перш ніж починати клеїти даний вид шпалер, позбавтеся від попереднього матеріалу, яким були декоровані стіни. Переконайтеся, що ваші стіни не потребують додаткового ремонту і вирівнювання, в іншому випадку необхідно зашпаклювати проблемні місця поверхні стіни. Потім загрунтуйте стіни спеціальною грунтовкою або слабким розчином клею.

Переконайтеся в рівності і сухості поверхонь стін, на які ви збираєтеся клеїти шпалери. Приміщення, в якому клеяться флізелінові шпалери, має бути сухим і без протягів. Різких перепадів температур також слід уникати. Для цього переконайтеся, що всі вікна закриті, а кондиціонер вимкнений. Акуратно розріжте шпалери на смуги, не забуваючи робити припуски на 10 см на кожній смузі. Найкраще нарізати і підготувати матеріал на весь обсяг робіт.

Якщо ви проводите поклейку флізелінових шпалер своїми руками з малюнком, необхідно розібратися з розмірами – уважно розглянути піктограму на етикетці. Довжина кожного полотна повинна відповідати зазначенному в піктограмі розміру.

Яким клеєм клеїти бамбукові шпалери?

Цим питанням слід потурбуватися ще в момент підбору та придбання флізелінових шпалер. Існує безліч різновидів клеїв для цього матеріалу, проте самим перевіреним є клей під назвою quelyd, призначений для поклейки шпалер на нетканій основі і важких шпалер на вініловій основі.

Цей клей можна швидко наносити валиком, він володіє чудовими ковзаючими властивостями, що забезпечують легкий стик. Крім того, клей, виготовлений на основі натуральних компонентів, абсолютно безпечний для життя і здоров’я.

Якщо ви плануєте використовувати шпалери під фарбування, то можете бути спокійні, оскільки флізелін не вступає в хімічну реакцію з фарбою і тим самим не видозмінює колір стін. Відмітною його особливістю є наявність у складі протигрибкових та бактерицидних компонентів, здатних запобігти появі цвілі.

Безпосередній процес поклейки флізелінових шпалер

Сучасні широкі флізелінові шпалери дають можливість клеїти їх без помітних швів. Розводити водою клей потрібно в суворій відповідності з інструкцією на упаковці.

Як правильно на стіни клеїти бамбукові шпалери, щоб уникнути браку в роботі? Авторитетні майстри наполягають на тому, що зворотна сторона шпалер не намазується клеєм, а наноситься виключно на стіну. Краще всього наносити клей за допомогою шпалерного щітки або валика, однак потрібно дотримуватися помірності, інакше надлишок клею призведе до утворення потьоків і «зморшок» на шпалерах.

Полотнище розправляється зверху вниз, в суворій відповідності з вертикальною розміткою, від центру до країв. У момент нанесення полотнища радимо не загострювати увагу на виявлених зморшках просто розгладжуйте їх до повного розгладження. Коли полотнище приклеєне, обріжте надлишки шпалер згори і знизу і витріть непотрібний клей зі стін за допомогою чистої губки.

Клей не повинен потрапити на лицьову сторону шпалер. У цьому випадку необхідно як можна оперативно прибрати його за допомогою вологої ганчірки або губки.

Існують декілька спірних питань, одне з яких — як правильно клеїти кути? За допомогою будівельного рівня робимо відмітку у вигляді лінії на висоті одного метра. Клеїти бамбукові шпалери в кутах найкраще робити внахлест на 3-4 см, користуючись методом подвійного прорізання. Він полягає в тому, що потрібно накласти одне полотно на інше, після чого прорізати їх спеціальною металевою будівельною лінійкою (можете скористатися шпателем або жорстким профілем) ножем для різання паперу.

Приємною відзнакою поклейки флізелінових шпалер серед інших оздоблювальних матеріалів є те, що вони не потребують тривалого часу просочення клеєм. Вже через пару годин такі шпалери можна використати під фарбування.

Як клеїти шпалери у важкодоступних місцях

Поклеїти шпалери своїми руками в області дверних прорізів, вікон, розеток і вимикачів слід з особливою обережністю, попередньо знеструмивши приміщення. Наріжте шпалери на смуги, зазначивши розташування вимикачів і розеток. Після наклеювання, коли клей висохне, виріжте отвори відповідних розмірів і встановіть відсутні елементи.

Клеїти бамбукові шпалери на стелю нескладно, якщо дотримуватися тієї ж технологї, яка використовується для обклеювання стін. Вам лише знадобиться помічник, який буде подавати, і притримувати полотнища шпалер.

Щоб приклеїти правильно на бетонні стіни флізелінові шпалери, в якості підготовки треба нанести на бетон базовий шар шпаклівки, в іншому випадку пориста структура бетону буде просвічувати через тонку фактуру флізеліну. Для цих цілей можна використовувати будь-яку шпаклівку, аж до фасадної.

Клеїти бамбукові шпалери на гіпсокартон неймовірно легко. Ця основа абсолютно не потребує додаткового вирівнювання стін, тому обклеювання шпалер з флізеліну на гіпсокартон – одне задоволення.

Після того як ви покроково ознайомилися керівництвом по роботі з флізеліном, а також нашою інструкцією, ви можете приступати до практичних занять ремонту своїми руками. Практикуйтеся, немає нічого простіше і приємніше для починаючого майстра, ніж працювати з флізеліновимі шпалерами!

Як правильно клеїти бамбукові (флізелінові) шпалери?

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code