Нашу щоденну життя досить складно уявити без якісних сучасних електроприладів та іншої електротехнічної продукції.

Про купівлю електричного подовжувача ми починаємо замислюватися тоді, коли стандартного шнура якогось з приладів стає недостатньо, для того щоб дотягнутися до розетки. На перший погляд може здатися, що основний критерій вибору — це лише довжина подовжувача. Але аспектів, на які слід звернути увагу, набагато більше.

Класифікація электроудлинителей за призначенням

В інструкціях по побутових електроприладах виробник часто вказує, що бажано вилку включати безпосередньо в саму розетку, т. к. в неї закладений електричний провід, здатний витримати велику напругу. Але, на жаль, так виходить не завжди. У цьому випадку на допомогу прийде побутової подовжувач. Використовувати його можна не тільки в домашніх умовах, але і в офісах, в різних установах, в торгових і адміністративних приміщеннях.

Промислові подовжувачі призначені для передачі максимально потужного навантаження, використовуються на виробництвах, при будівництві і т. д. Корпуси таких электроудлинителей відрізняються підвищеною міцністю і стійкістю до зовнішніх впливів. В залежності від моделі можуть працювати при різних температурах — як всередині приміщення, так і на відкритих ділянках.

Типи электроудлинителей

Подовжувачі вважаються найбільш безпечними пристроями, їх перевантаження і неправильне використання в буквальному сенсі — гра з вогнем. Знання основних типів подовжувачів допоможе вам зробити правильний і безпечний вибір.

  • Електроподовжувач з заземленням, у разі якщо підключений до нього прилад виявиться несправним, допоможе вам уникнути ураження струмом. Крім цього, заземлення зменшує вплив електричних перешкод на всю техніку, яка підключена до даної електромережі. Це означає, що термін експлуатації електроприладів збільшується. Придбання електричного подовжувача з заземленням особливо доцільно тоді, коли ви плануєте, що в одну розетку постійно будуть включені один або кілька електричних приладів.
  • Електроподовжувач без заземлення. Такий предмет підійде в тому випадку, якщо у вас в будинку встановлені прості розетки без заземлення, або ж якщо ви плануєте користуватися яким-небудь електроприладом зрідка і не довго.
  • Колодка, або подовжувач без кабелю, дозволять розгалужувати наскільки необхідно електричну мережу для підключення в одному місці відразу декількох приладів.
  • Подовжувач на котушці — це зручна для застосування конструкція, що складається з довгого електрокабелю з вилкою, котушки з однією або декількома розетками і рукоятки для змотування кабелю. Велика частина подовжувачів на котушці оснащена заземлюючим контактом. Такий пристрій зручно для перенесення, котушка надійно захищає подовжувач від сплутування, перегинів, пошкодження ізолюючого шару. А це — головна гарантія безпечної роботи з ним.
  • Пило-вологозахищений електроподовжувач призначений для проведення електрики в місця з важкою доступністю. Виготовляється з міцного зносостійкого пластику. Для запобігання попадання всередину вологи і пилу гнізда розеток захищені спеціальними кришками.
  • Подовжувач з вимикачем зручний тим, що одним клацанням вимикає всі підключені до нього пристрої. Автоматичний вимикач надійно захищає обладнання і сам подовжувач від перевантажень і короткого замикання.
  • Електроподовжувач з захисними шторками. Таке пристосування буде актуально там, де є маленькі діти. Спеціальні шторки в кожному з гнізд захищають від проникнення всередину сторонніх предметів.
  • Подовжувач з індикатором живлення. Найчастіше це додатково вбудований всередину вимикача червоний світлодіод, який дозволяє безпомилково визначити, включено пристрій в мережу.
  • Електроподовжувач з запобіжником. Система запобігання спрацьовує і захищає сам подовжувач і підключені до нього прилади в тому випадку, якщо навантаження на нього перевищує максимально допустиму.

Важливе значення має і довжина проводу. Вона залежить від ваших індивідуальних потреб і може варіюватися від 1 до 100 метрів. Від довжини кабелю залежить вартість всього виробу.

Інше часто необхідне в побуті електричне пристрій — перехідник. Його головне призначення — з’єднання розетки одного стандарту з вилкою іншого стандарту. Для наших мереж 220 в практично всі перехідники виготовляються універсальними. Але в багатьох країнах електричні розетки суттєво відрізняються від наших. Тому для використання привезених з собою електроприладів необхідні особливі перехідники.

Освітлення житла: приручаємо штучне сонце >>>

Інформаційна служба plot.kz

Электроудлинители і провідники: класифікація і призначення

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code