Портальний кран являє собою вантажопідіймальний механізм, розміщений на порталі.  

Главная / Техника и электроника / Портальные краны, их классификация и назначение

Пересувається такий пристрій по рейках. Найбільш затребуваними портальними кранами на сьогодні є RHC, доступні за ціною і, при цьому, дуже якісні.

До різновидів портальних кранів відносяться:

 • мостові;
 • з пневмоходом;
 • портові;
 • з рейковим ходом;
 • конвейнерные;
 • балкові;
 • доковые;
 • баржевые.

Мостові

Мостові крани складаються з прольоту і кілька консолей. Їх число залежить від того, яку роль виконує кран, а також в яких умовах він здійснює свої функції. Крім цього, мостовий кран має візком, металевим каркасом, автоматичним захопленням, захопленням для довгомірів, вертикальними стійками, а також грейфером. Основним матеріалом, з якого виготовляються позначені частини крана, є низьколегована сталь. Рами порталу виготовлені з балок, що мають коробчатий перетин і зварених між собою. Це, безсумнівно, надає конструкції додаткову міцність.

Як вже зазначалося вище, пересувається така конструкція по рейках. Це самий надійний і просто вид пересування, застосовується скрізь в промисловості. Рельсорезные верстати потрібні для прокладання шляхів, а також ремонту залізничного полотна, якщо таке необхідно. Траса повинна бути в ідеальному стані, щоб великоваговий кран не перекинувся.

Портові

Портові крани прийнято поділяти за їх здатності піднімати вагу. Так, бувають пристрої, що піднімають півтори тонни, а бувають і ті, яким під силу підняти двадцять тонн. При цьому, крани вантажопідйомністю від трьох тонн оснащуються змінними гачками для вантажу і грейферами. Дальність вильоту стріли портових кранів досягає сорока метрів.

Крани з рейковим ходом

Застосовуються для обслуговування контейнерів. Пересувається по рейках і включає в себе спредер. З його допомогою контейнери можна укладати штабелями від двадцяти до сорока штук. Характеризуються крани такого виду залежністю від електроживлення, великою швидкістю, а також вантажопідйомністю.

Крани з пневмоходом

Їхнім єдиним призначенням є робота на складських площах. Такі крани мобільні і продуктивні. Комплектуються виходячи з переваг замовник. Крани з пневмоходом дуже надійні за рахунок наступних характеристик:

 1. Відсутність гідравліки.
 2. Електромотори працюють на змінному струмі.
 3. Наявність частотного регулятора обертів електроприводу.

Всі зазначені фактори допомагають заощадити значну суму коштів завдяки рідкісним ремонтів.

Доковые

Як нескладно здогадатися з назви, такі пристрої призначені для роботи в доках. Для того, щоб зберігати стійкість, такі крани оснащуються противагами, а в їх портали заливається бетон.

Конвеєрні

Завдяки конвеєрним кранів забезпечується ефективна робота з сипучими речовинами. Особливістю таких кранів є їх здатність витримувати нахил до 45 градусів і більше (у разі наявності двох приводів).

Балкові

Використовуються при розвантажувальних роботах на виробничих складах, в цехах, а також на естакадах. Дана різновид кранів використовується при будівництві повсюдно, в тому числі житлових будинків.

Баржевые

Як правило встановлюються на понтони. З їх допомогою чистять річки та інші водойми. Механізм може бути, як поворотним, так і немає. Групування баржевых кранів здійснюється наступним чином: річкові, самохідні, морські та буксирувані.

 

Портальні крани, їх класифікація і призначення

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code