Досить часто, навіть при відносно рівних стінах, майстер говорить про те, що їх необхідно отшпатлевать. Навіщо? Адже раніше ми просто клеїли шпалери на поверхню стіни, і цього було досить. Давайте спробуємо розібратися, що це за матеріал – шпаклівка, і для чого вона потрібна.

Коли потрібно шпаклювати стіни?

Якщо ви запланували якісний ремонт, то без шпаклівки, або «шпаклівки», як її ще часто називають у побуті, вам не обійтися. Стіни і стелі в більшості квартир мають шорстку поверхню з безліччю западин, горбків, а іноді навіть і видимих оку дірок. У деяких випадках стіни бувають настільки складними, що однією тільки шпаклівкою ніяк не обійтися, але це вже інша тема. Правильно нанесений шпаклювальних шар створює ідеально рівну і гладку поверхню для подальшого нанесення фарби або поклейки шпалер. Слід зазначити, що деякі види сучасних шпалер взагалі неможливо поклеїти якісно, якщо стіни не оброблені шпаклівкою. Не обійтися без цього і в тому випадку, якщо ви плануєте покривати стіни і стелі фарбою.

Примітно те, що в більшості випадків потрібно лише одноразова ретельна обробка стелі і стін шпаклівкою, а при наступних ремонтах досить просто оновити шпалери і фарбу.

Що собою представляє і як шпаклівка її «готувати»?

Зовні шпаклівка являє собою білу або сіру масу, за консистенцією нагадує сметану. Вага і об’єм упаковки може варіюватися від 0,2 до 25 кг.

Найчастіше виробники пропонують її у вигляді сухого порошку, який самостійно потрібно розводити водою — робити це легше всього за допомогою будівельного міксера. Але на будівельному ринку можна знайти і готові до застосування шпаклівки.

Склад і сфери застосування шпаклівки

На сучасному будівельному ринку представлена величезна кількість шпаклівок, які відрізняються за складом і за сферою їх застосування. В якості в’яжучого речовини виробники використовують гіпс, цемент і полімерні сполуки, кожне з яких володіє певними властивостями.

 • Шпаклівка на гіпсовій основі призначена для вирівнювання поверхонь у внутрішніх приміщеннях. До переваг цього матеріалу можна віднести те, що він не дає усадки і дозволяє вирівнювати поверхню великим шаром – більше 2-х мм. Гіпсова шпаклівка не здатна витримувати високу вологість і перепади температурних показників, тому її використання для обробки фасадів і у вологих приміщеннях категорично неприпустимо.
 • Шпаклівка на цементній основі характеризується високою вологостійкістю, тому саме її рекомендують застосовувати для вирівнювання стін у вологих приміщеннях. Після висихання матеріал може дати невелику усадку, що вимагатиме повторного шпатлювання.
 • Шпаклівка на основі полімерних зв’язуючих гарантує якісний результат оздоблювальних робіт. Вона міцна, пластична, але коштує досить дорого.
 • Сполучною компонентом клейової шпаклівки є органічний клей. Такий матеріал відрізняється міцністю, еластичністю і легкістю нанесення на поверхню.

Сфери застосування сучасних шпаклівок різноманітні. Їх використовують:

 • для обробки і вирівнювання стін, стель і підлог;
 • для декоративного оздоблення інтер’єрів та екстер’єрів будівель;
 • для обробки бетонних, цегляних, дерев’яних, металевих основ.

Призначення шпаклівок

Класифікація всіх шпаклівок за призначенням вважається, мабуть, найбільш значущою. Тут виділяють чотири основні групи матеріалів:

 1. Вирівнюючі шпаклівки. Часто можна почути і інше їх назва – шпаклівки першого шару. Ці матеріали використовують для первинної обробки поверхні підстави. Вибір вирівнюючої шпаклівки безпосередньо залежить від матеріалу основи. Але усі вони характеризуються високим рівнем адгезії і великою міцністю. Вирівнюючими шпаклівками можна легко заповнити всі існуючі дефекти підстави і створити довговічне і міцне покриття.
 2. Спеціалізовані шпаклівки розроблені і створені для вирішення якихось конкретних завдань. Виробник завжди вказує на упаковці, де і як може бути застосована така шпаклівка.
 3. Фінішна шпаклівка (ще одна назва — шпаклівка другого шару), наноситься на поверхню основи перед її остаточною декоративною обробкою. Довговічність і гарний вигляд чистової обробки безпосередньо залежать від того, наскільки якісно була виконана майстром фінішна шпаклівка.
 4. Універсальна шпаклівка. Цей матеріал поєднує в собі якості відразу всіх шпаклівок — спеціалізованої, вирівнюючої і фінішної. Його головне достоїнство – можливість використовувати практично на будь-якій поверхні. Це відмінний варіант для недорогого ремонту. Проте варто відзначити, що така шпаклівка завжди програє за якістю більш вузькоспеціалізованого матеріалу.

Існує класифікація шпаклівок, які застосовуються в тих або інших приміщеннях в залежності від рівня вологості в них:

 • шпаклівки для приміщень з нормальною вологістю;
 • шпаклівки для вологих приміщень і фасадів.

Підводячи підсумок, можна з упевненістю сказати, що шпатлювання – це запорука якості та довголіття вашого ремонту. Якщо ви не впевнені в тому, який саме вид шпаклівки вам потрібен, звертайтеся в спеціалізовані магазини будматеріалів, де завжди можна отримати професійну консультацію продавця.

Інформаційна служба plot.kz

Шпаклівки. Склад і призначення.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code