Будь-який сучасний будівельний проект передбачає облаштування сходових маршів, що з’єднують між собою поверхи житлового будови. При цьому для виготовлення каркаса прольоту використовуються самі технологічні матеріали, до яких відноситься і профільна труба.

У цій статті ви дізнаєтеся про те, як виготовити сходи з профільної труби, а також зможете ознайомитися з усіма перевагами описуваної конструкції.

Міжповерхові споруди з труб чудово виглядають в інтер’єрах сучасних дачних будівель, офісних приміщень та інших будівель. Крім того, для виготовлення сходів цього класу сьогодні широко використовується металевий профіль перерізом 60х40 мм, розмір якого вважається найбільш оптимальним.

Такий вибір пояснюється тим, що при менших розмірах знижується міцність конструкції, а профілі більшої розмірності роблять її дуже громіздкою і важкою.

Переваги профільних конструкцій

Лестница из профильной своими рукамиКосоур з профільних труб

Вибір труби для облаштування сходового прольоту забезпечить вам цілий ряд безумовних переваг:

 • високу міцність і надійність конструкцій цього класу;
 • непогані експлуатаційні показники і довговічність;
 • застосування налагоджених технологій, помітно скорочують часові та трудові затрати;
 • можливість варіювання конфігурації прольотів з використанням сучасних елементів декору;
 • цілком прийнятну ціну.

Використовувані при виробництві профілю технології допускають можливість фарбування в будь-який колір (методом порошкового напилення). При цьому ви зможете підібрати забарвлення, оптимально поєднується з інтер’єром обустраиваемого вами приміщення.

Зазначимо, що наймоднішими в даний час вважаються сріблястий, золотистий і чорний кольори.

Також зауважимо, що дана конструкція забезпечує можливість підготовки прямого маршу, що дозволяє змінювати напрям її монтажу на 90 і 180 градусів.

Організація робіт

Лестница из профильной своими рукамиЗварювання металоконструкції

При монтажі підстави (каркаса) сходової конструкції профільні труби встановлюються і закріплюються на платформі попарно, після чого до них монтуються ступені вибраного забудовником матеріалу.

Порядок підготовки каркаса може виглядати наступним чином:

 • попередня розмітка і нарізка заготовок,
 • монтаж рамок під сходи,
 • виготовлення сходів,
 • їх установка і зварювання.

Подібний порядок організації робіт передбачає обов’язкове використання зварювального обладнання, а також володіння навичками поводження з ним.

Порядок виготовлення

Лестница из профильной своими рукамиСходи з металопрофілю

В якості прикладу пропонуємо вам розглянути техніку виготовлення сходів зі сходами з деревини і каркасом з профільної труби. Каркасним підставою такої конструкції служить труба діаметром 60 мм в поєднанні з куточком, мають типорозмір 40х40 мм

Процес облаштування подібної конструкції включає в себе наступні операції:

 1. В першу чергу прораховуються необхідну кількість ступенів, а також їх основні розміри (висота і ширина).
 2. Після цього можна переходити до заливання бетонної платформи, яка виступає в якості підстави всій конструкції і забезпечує потрібний кут нахилу. Рівень цієї платформи є нульовою відміткою, на якій буде розміщуватися перший щабель драбини.
 3. Відразу слідом за цим можна перейти до монтажу труби, яка з одного боку приварюється до закладок в платформі, а з іншого – кріпиться до анкерів, наглухо закріплених у стіні.
 4. Після цього приварюються до труби металеві куточки, всі розміри яких повинні витримуватися з заданою точністю.
 5. Після завершення основних робіт збоку до каркаса монтуються огородження (поручні), які можуть бути виготовлені як з дерева, так і з металу.

Особливості конструкції

Лестница из профильной своими рукамиПереваги сталевих конструкцій

Зазначимо, що за рахунок установки поручнів збоку від несучого каркаса вам вдасться збільшити робочу ширину сходового прольоту. Слід також врахувати, що між готової конструкцією і стіною повинен лишатися прохід, достатній для того, щоб не заважати проведенню поточних ремонтних робіт. Щоб уникнути вібрацій, що виникають іноді при переміщенні, рекомендується обмежувати довжину стійок в прольотах.

Крім того, для виготовлення сходів з профільних труб вам обов’язково будуть потрібні допоміжні матеріали, серед яких найбільш часто використовується скло, дерево, камінь і навіть кераміка. Застосування кожного із цих матеріалів не тільки підвищує експлуатаційні достоїнства будь-якої конструкції, але і забезпечує їй цілком сучасний і привабливий вигляд.

 

Відео

Типовий металокаркас сходи виглядає так:

Фото

Лестница из профильной своими рукамиСходи на металевому каркасі

Лестница из профильной своими рукамиСходи з профільних труб

Лестница из профильной своими рукамиПодвійний косоур з труб

Лестница из профильной своими рукамиДерев’яні сходи на основі профільної труби

Лестница из профильной своими рукамиЦентральний профільований косоур

Сходи з профільної своїми руками

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code