У даній статті ми розповімо, як робиться сходи з бетону своїми руками.

Позитивні сторони:

 • Довгий термін експлуатації;
 • Підсилює конструкцію будівлі;
 • Вологостійка;
 • Вогнетривка;
 • Безшумна;
 • Великий діапазон декорування та моделювання.

Вибирають бетонний варіант, так як витрати на нього невеликі. Вкладення тільки на покупку матеріалу для виготовлення і особистий час. Таку драбину будують одночасно зі зведенням будинку. На загальному кресленні будівлі будинку планують місце для установки сходового маршу.

Перші приготування

Лестница из бетона своими рукамиКаркас і опалубка

В першу чергу потрібно зробити розрахунок кількості ступенів, щоб вмістити в певну ділянку будови. Від цього залежить зручність пересування по сходах. За стандартну висоту кроку при підйомі застосовується 17 см. Ширина повинна бути не менше одного метра. Також врахувати закладні деталі для майбутніх поручнів.

Матеріал

Лестница из бетона своими рукамиМатеріали для опалубки

Для приготування бетону беруть: цемент (1 частина), щебінь зернистістю 10-20 мм (3год.), пісок (2ч.), воду (0,7 ч.). Якщо бетон густий, то можна додати ще трохи води.

Щоб скласти опалубку набувають будівельний брус 10Х10 см, водостійку фанеру перетином від 2 см або необрізну дошку від 3 см, арматуру, металевий куточок. Кріпленням дерев’яної конструкції служать саморезы 3,5 см, які зручно витягуються при демонтажі.

Монтаж каркасу

Лестница из бетона своими руками

Опалубка – це короб, в який заливається бетон. Будується вона прямо на будівельному майданчику. Кращим матеріалом для використання вважається дерево. Воно після застигання розчину легко знімається. Ширина дощок повинна дорівнювати висоті ступенів. Перпендикулярно основі сходи спеціальними кріпленнями до опори встановлюються підпори.

Слід пам’ятати, що сходи з бетону – важка, значить підпори повинні бути масивними і міцними.

Дошки опалубки додатково фіксують поздовжньої пластиною, щоб уникнути прогину при заливці бетону. Вся конструкція збирається саморізами, щоб легко можна було розібрати її після експлуатації. Якщо використання опалубки буде продовжуватися і далі, то рекомендують дерево захистити гідроізоляційним матеріалом: алкідний лак (фарбування), руберойд, пергамін, клейонка, старий лінолеум. Це робиться для запобігання деформації дощок при стиканні з водою бетонного розчину.

Лестница из бетона своими рукамиАрмування

Для зміцнення сходового маршу роблять каркас з металевих прутів. Його укладають уздовж несучих граней і з’єднують зварюванням на відстані 3 см від опалубки до арматури. Щоб залізну збірку прикріпити до стіни, в неї забивають штирі.

Види конструкцій сходового маршу

Лестница из бетона своими рукамиПряма сходи

Лестница из бетона своими рукамиПоворотна конструкція

Лестница из бетона своими рукамиБетонна гвинтова конструкція

З усіх конструкцій можна виділити основні типи:

 • гвинтові – має вигляд спіралі, закрученої в центрі;
 • поворотна – марші можуть бути розташовані один до одного під кутом в 90про і 100про;
 • пряма найзручніша для підйому, не докладають великих фізичних витрат для сходження, але займає велику кількість корисної площі.

Заливка бетону

Лестница из бетона своими руками

Спочатку готують бетонну суміш. Перед заливкою в опалубці з боку, де будуть поручні, ставлять дерев’яні пробки або залізні штирі для подальшого кріплення. Потім починають заливку бетону в коробки опалубки. Щоб краї сходинок при експлуатації не кришилися, до них приварюється металевий куточок.

Заливка повинна відбуватися за один прийом, щоб уникнути відшарування.

Після наповнення опалубки розчин обов’язково трамбують і вирівнюють. Тільки після остаточного висихання бетону починають демонтувати дерев’яну форму і ходити по сходах.

Облицювання сходів

Лестница из бетона своими руками

Всередині приміщення сходи з бетону рідко залишається без облицювання. Для обробки залізобетонної форми можуть застосовувати:

 1. Ламінат.
 2. Натуральне дерево.
 3. Камінь.
 4. Керамічну плитку.

Для виготовлення парапету використовують скло, окрасою всієї сходів може бути твір з металу. Багато виглядають дерев’яні перила у вигляді скульптур. Вибір варіанту огорожі залежить від стилю оформлення інтер’єру приміщення, яким матеріалом оброблений сходовий марш.

Лестница из бетона своими рукамиОблицювання деревом

Облицювання роблять не тільки сходинок і майданчиків, але й зворотного боку сходів. Для цього використовують декоративну штукатурку, керамічну або керамогранітную плитку. Сходи, виготовлені із застосуванням таких методів, безсумнівно, завжди радує око людей – незалежно від того, буде вона розташована в котеджі за містом або з’єднує поверхи якого-небудь підприємства.

Якщо помічено, що на сходах з’явилися деякі деформації, наприклад, тріщини або щось ще, необхідно вчасно усунути їх. Для цього можна використовувати такі методи, в залежності від дефекту: цементно-піщаний розчин, анкерні болти або щось ще. Якщо вчасно проводити профілактичні роботи, можна уникнути появи дефектів.

Ви будували сходи в своєму будинку самостійно? Поділіться власним досвідом з нашими читачами, залишивши коментар до статті.

Рекомендуємо прочитати:

 • гвинтові сходи на другий поверх своїми руками;
 • як клеїти вінілові шпалери на паперовій основі.

Відео

Пропонуємо подивитися відео про будівництво монолітних сходів з бетону.

Сходи з бетону своїми руками

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code