Будь-яке сучасне упорядковане житло повинно облаштовуватися якісною і надійною системою каналізації. Однак на багатьох заміських ділянках не завжди є можливість організації та підключення до комунікацій. Тому власникам дач і заміських котеджів часто доводиться шукати альтернативні способи облаштування каналізаційної системи. До найбільш доступних методів по вартості і складності робіт відноситься септик з покришок. Головне, віддаючи перевагу цієї інженерної технології пам’ятати, що вона не розрахована на значний об’єм стічних вод і може використовуватися як додаткова комунікація при будівництві лазні, басейну або інших гідротехнічних споруд.

Особливості

Септик из покрышек своими рукамиЯк влаштований септик з покришок

Багато споживачі плутають дві абсолютно різні каналізаційні системи – вигрібну яму і септик. Проте різниця між ними в облаштуванні та подальшої експлуатації просто колосальна. Вигрібна яма – це об’ємний накопичувальний резервуар, звільняється по мірі наповнення. Септик відноситься до системи біологічної очистки і часткової відкачування стічних вод. Його звільняють рідше або зовсім не чистять, залежно від конструкції системи та особливостей її використання. Септик з покришок своїми руками може облаштовуватися при дотриманні наступних умов:

 1. На ділянці повинен бути низький рівень ґрунтових вод (більше 5 метрів).
 2. Глибина промерзання грунту повинна бути невисокою, що дозволяє уникати великих зрушень грунту і сприяє збереженню інженерної споруди.
 3. Грунти на ділянці повинні мати максимальну фільтруючу здатність. Як правило, це грунт з високим вмістом піску.
 4. Септик з покришок рекомендується використовувати тільки для обробки сірих стоків.

Конструктивні і технологічні характеристики

Септик из покрышек своими рукамиСхема септика з автомобільних покришок

Система каналізації з покришок облаштовується з двох з’єднаних між собою герметичних резервуарів. Стічні води з каналізаційної труби спочатку потрапляють в накопичувальну ємність. Це етап первинної очистки, в якому великі частинки забруднень осідають, і починається робота очищувальних бактерій.

До подальшого етапу – зони переливу, доходять тільки частково очищені стоки. Друга ємність дещо більше за обсягом, ніж перша. В ній відбувається активна і інтенсивна робота очищувальних бактерій.

Вибір місця

Септик из покрышек своими рукамиВибираємо місце

При підборі оптимального місця для облаштування септика враховують декілька важливих чинників:

 1. Відстань від септика до питного водозабору повинна становити не менше 20 м.
 2. Між нижньою точкою споруди верхнього показника грунтових вод має бути не менше 1 м.
 3. Передбачається вільний доступ до септика асенізаційної машини.
 4. Від будинку до септика має бути не менше 5-7 м. Точно відстань коригується типом ґрунту та особливостями рельєфу ділянки.

Септик из покрышек своими рукамиГотуємо яму

По можливості споруда розташовується в сторону ухилу території, щоб його рівень був нижче загального водозабору.

Етапи робіт

Септик из покрышек своими рукамиПідводимо комунікації

До септика прокладається каналізаційна труба, обов’язково нижче позначки промерзання грунту. Комунікації можна захистити від кліматичних впливів і вірогідність механічних пошкоджень спеціальним коробом. Після вибору місця та підведення інженерних комунікацій визначаються з розміром споруди, яке повинне бути дорівнює триразового об’єму стоків за добу. Враховуючи вихідні показники, розраховують глибину і ширину споруди, підбирають габарити та типи покришок.

По вибраній автомобільній покришці розмічають розміри септика. Для другої ємності, яка розташовується на певній відстані від першого резервуару, рекомендується використовувати шини більшого діаметра. Після проведення розмітки копають ями одразу під дві ємності. Підстава ям можна підготувати за допомогою піску, а з шин слід зрізати електричним лобзиком верхню частину. В підготовлені ями укладають покришки, для міцності з’єднуючи їх дротом. Всі шви і стики слід обробити спеціальним герметиком. На висоті 2/3 від поверхні основи в шинах випилюють отвір і вставляють перехідну трубу. У верхній частині першого септика також випилюють вхід під каналізаційну систему.

Далі роблять засипання ями, для чого використовують вибраний грунт чи пісок.

Всі операції по зворотній засипці проводять з максимальною обережністю, щоб не пошкодити готову конструкцію.

В кінці септик закривається функціональної кришкою з якісного і надійного матеріалу, який в процесі експлуатації не буде піддаватися гниття і руйнування від негативного впливу кліматичних явищ.

Використовуючи нескладні рекомендації та правила, можна швидко та якісно зробити практичний і довговічний септик з покришок своїми руками на заміській ділянці.

Рекомендуємо прочитати:

 • як розморозити каналізаційну пластикову трубу;
 • каналізація на дачі своїми руками з бочки;
 • як паяти поліпропіленові труби паяльником.

Відео

Пропонуємо подивитися інструкцію по виготовленню такого септика:

Септик з покришок своїми руками

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code