Топографічні особливості та кадастрові роботи: їх цілі, відмінності і особливості

Топографічні особливості та кадастрові роботиНайбільш часто відбувається плутанина між розмежуванням земельних ділянок в рамках виконання кадастрових робіт та топографічною зйомкою земельної ділянки. Топографічна зйомка проводиться для підготовки проектної документації, будівництва, реконструкції об’єктів капітального будівництва.

Проведення топографічної зйомки необхідно для отримання інформації про всі комунікації, розташовані в межах земельної ділянки і поблизу від нього з метою найбільш ефективного планування майбутнього будівництва або реконструкції вже існуючих об’єктів. В цьому сенсі цей документ має насамперед технічне значення і не може бути використаний для таких цілей, як здійснення кадастрового обліку розташування меж ділянки або визначення його точної площі.

Багато громадян, яким вже довелося звертатися за виконанням кадастрових робіт, щиро дивуються: чому їх ще примушують до виконання топографічної зйомки, і навпаки, ті хто вже має на руках документи про виконану топографічної зйомку, думають, що їм тепер немає ніякої потреби в тому, щоб замовляти щодо своєї ділянки виконання кадастрових робіт. Так ось, на жаль, такі громадяни помиляються: кадастрові роботи і топографічна зйомка, незважаючи на деяку схожість, абсолютно різні роботи, спрямовані на досягнення різних цілей.

Якщо ви хочете оформити права на вже належну або придбану земельну ділянку, вам необхідно викликати кадастрових інженерів. А якщо ви плануєте будівництво нового або реконструкцію вже існуючого об’єкта, то вам не обійтися без топографічної зйомки. Причому геодезичні, картографічні та інші роботи, здійснювані в ході інженерних вишукувань, для підготовки проектної документації, будівництва, реконструкції об’єктів капітального будівництва на даний момент не ліцензуються, а всі будівельні ліцензії, видані раніше, втратили свою силу, починаючи з січня поточного року. Тепер будь-які організації, зайняті в будівельній сфері, не мають права на діяльність без допуску СРО (саморегулівних організацій у вигляді об’єднань суб’єктів підприємництва за галузевою ознакою у сфері будівництва, на добровільній основі).

Топографічні особливості та кадастрові роботи

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code