Духота і брак повітря знайома всім без винятку у період спекотної літньої спеки. Відкривши двері і вікна, можна чекати непроханих гостей у вигляді комарів, мух та інших комах. Запобігти їх попадання в будинок можна за допомогою москітної сітки. Установка москітної двері своїми руками виконується досить просто, адже для її монтажу не потрібні особливі навички, так і специфічний інструмент не знадобиться.

Придбати таку сітку нескладно, достатньо знати розмір. Один дзвінок менеджера і через кілька днів сітка виготовлена. Можна замовити і термінове виготовлення сітки, але її вартість відчутно зросте.

Які бувають антимоскітні двері

Установка москитной двери своими рукамиВиди москітних дверей

Антимоскітні балконні двері бувають:

 • розпашними;
 • розсувними;
 • плісе;
 • рулонними;
 • сітка на магнітах.

Пристрій рамкової двері

Рамкова орні двері

В основі таких дверей є жорсткий каркас. По суті, це рама, зібрана із призначеного для цих цілей профілю. Такі двері може бути встановлена на петлях і відкриватися назовні або ж зрушуватися убік за санчатах. Що стосується матеріалу виготовлення, то це:

 1. Сталевий профіль.
 2. Алюмінієвий профіль.
 3. Пластик.

Пластикові двері більш дешеві, але менш міцні.

Хоч конструкція дверей і однакова, спосіб відкривання, а відповідно і механізми, різні. Тому будемо розглядати їх монтаж окремо.

Орні двері

Установка москитной двери своими рукамиВиди профілю москітних дверей

Спосіб відкривання дверей, встановленої на петлях, вже знаходиться в її описі.

Для виготовлення москітних дверей часто використовують більш дешевий і менш міцний віконний профіль. Конструкція вийде хисткою, не призначеної для частого користування їй. Крім того, з часом раму може перекосити, і через щілини, що утворилися в приміщення зможуть проникати комахи.

Міцна антимоскітна двері вийде тільки з профілю, що має перетин 52×20 мм. При невеликих розмірах сітки повинна бути не менше 1 перемички. Якщо рама вище двох метрів, то має бути, як мінімум, 2 перемички.

Розпашні двері встановлюються частіше за інших, так як володіють рядом переваг:

 1. Простота монтажу і демонтажу дверей.
 2. Якщо використаний призначений для її виготовлення профіль, то такі двері прослужить дуже довго.
 3. Двері можуть бути не тільки прямокутної, але і трапецієподібної, арочної і навіть напівкруглої.

Є і недолік – так як двері відкриваються в різні боки, то буде потрібно додатковий вільний простір. Правда, більшість людей про це навіть не замислюються.

Приступимо до встановлення

Установка москитной двери своими рукамиУстановка петлі

Незалежно від того, чи привезла вам фірма москітну двері чи ви це зробили самі, перед тим як зробити остаточний розрахунок (або підписати документи про отримання), необхідно перевірити якість збірки, не подряпана вона і наскільки добре закріплена москітна сітка.

Якщо двері будете встановлювати самі, то простежте, щоб разом з нею були:

 • 2 петлі;
 • пластмасова ручка;
 • саморізи.

Найчастіше нічого не заважає прикрутити петлі до дверної рами, але краще це перевірити, а потім закріпити петлі на рамі сітки. Якщо все нормально і нічого не заважає, то потрібно прикрутити петлі до торця дверей, відступивши від низу і верху 20-30 см. Це не єдиний параметр, який потрібно дотримуватися. Для того щоб двері добре закривалася і щільно прилягала петлю потрібно виставити так, щоб площина нижній частині петлі збігалася з площиною двері.

Тепер двері треба прикласти до рами і прикрутити петлі. Таку роботу складно виконати поодинці, тому хтось з домашніх може допомогти: притримати двері, поки ви її будете кріпити.

Петлі можуть бути прості або з доводчиком, завдяки якому двері будуть закриватися автоматично.

Спробуйте, в якому місці ручкою буде найзручніше користуватися, і там закріпіть її. Якщо були встановлені прості петлі, то необхідно встановити фіксатор для москітної двері або прикрутити меблеві магніти. На цьому монтажні роботи закінчені.

Розсувні москітні двері

Установка москитной двери своими рукамиРозсувна сітка

В основному розсувну сітку встановлюють поруч з розсувними дверима, але нічого не завадить встановити її і поряд з простою дверима. Єдиною незручністю може стати прикріплена до підлоги напрямна, через яку можна спіткнутися.

Роботи з монтажу починаються з виставлення направляючої рейки з рівнем, після чого її потрібно надійно закріпити. При монтажі верхньої направляючої важливо залишити зазор, завдяки якому потім вставится на своє місце двері-сітка. Завершуючи роботу, потрібно відрегулювати положення обмежувачів руху двері та зафіксувати їх.

Сітка-плісе

Установка москитной двери своими рукамиМоскітна сітка плісе

Для такої сітки потрібно менше простору, так як вона не зсувається в бік, а збирається гармошкою. Принцип монтажу такий же, як у випадку з розсувними сіткою.

Комарам потрібна вода. Часто вони отримують її, висмоктуючи з мокрої білизни, вивішеного для просушування. Знімаючи висушені речі, обтрусіть їх, тоді разом з ними ви навряд чи занесете в будинок цих комах.

Рулонна москітна двері

Установка москитной двери своими руками

З огляду конструктивних особливостей москітної рулонної сітки, для її монтажу на дверному прорізі потрібно зібрати воєдино всі частини і лише потім виконувати монтаж.

Рулонні двері можуть бути не тільки вертикальними, але і горизонтальними. Незалежно від конструкції, такий пристрій не з дешевих, і далеко не кожен може дозволити собі зробити таку покупку. Враховуючи ці фактори, людині, яка не має досвіду, краще не братися за монтаж, так як можна пошкодити механізм.

Рулонні антимоскітні двері мають свої переваги:

 • Їх не треба періодично знімати. Всю зиму вони зберігаються всередині короба.
 • Для відкривання рулонної двері не треба багато простору.

Сітка на магнітах

Установка москитной двери своими рукамиМоскітна сітка на магнітах

Це найдешевший варіант, за допомогою якого можна захиститися від проникнення комарів до приміщення через дверний проріз. Встановити таку сітку під силу багатьом, але так як це виріб частіше всього китайського виробництва, то зрозумілу інструкцію навряд чи вийде знайти в упаковці. Тому зупинимося на цьому детальніше, детально описуючи порядок дій.

 • Розпакуйте сітку, і, розклавши її на підлозі, визначитеся, де низ, верх, внутрішня і зовнішня частина. Якщо незрозуміло, то знизу має бути посадочне місце для великого магніту. Ці магніти прикріплюються на внутрішній частині сітки.
 • Тепер настала черга стрічок з магнітами. З одного боку потрібно зрізати куточки з гумок. Тепер це будуть нижні частини стрічки.
 • Щоб стрічка вирівнялася, її необхідно, размотав, розкласти на підлозі і встановити нижні магніти (якщо вони не були встановлені).
 • Після цього магнітні стрічки розділяються і просовуються в передбачені для цього кишені в сітці, перевірте, щоб вони не перекрутилися. Стрічки ні в якому разі не можна розпорювати! Так, як вони були з’єднані, тільки так вони повинні бути вставлені. Переплутати положення не дадуть зрізані куточки.
 • Тепер сітку треба прикласти до дверного полотна – вона не повинна торкатися підлоги, але і великого зазору не повинно бути.
 • Виставивши сітку, потрібно трохи витягнути стрічки, щоб вони не упиралися в нижні магніти, і зафіксувати в такому положенні разом з сіткою.
 • У комплекті йде кріплення. Для пластикових рам – липучки, а для закріплення на дерев’яній поверхні – декоративні цвяхи. Обравши те, що вам підходить, остаточно зафіксуйте сітку.
 • Тепер залишилося встановити ламбрекени, завдяки яким сітка буде виглядати досить привабливо.

Саморобна дерев’яна москітна двері

Установка москитной двери своими руками

В домашніх умовах каркас краще всього зробити з добре просушеного дерева. Інакше її може перекосити або повісті. Виправити такий дефект не вдасться, тому двері стане непридатною.

Для виготовлення москітної двері з дерев’яних рейок потрібно придбати:

 • москітну сітку, яка буде за розміром трохи більше виготовляється каркаса;
 • 2,5 м дерев’яні бруски розміром 20×40 мм;
 • куточок;
 • пару кватиркових петель;
 • струбцини;
 • пасатижі;
 • викрутку або шуруповерт;
 • ручку для дверей;
 • стамеску;
 • рулетку;
 • олівець;
 • молоток;
 • вологостійкий клей ПВА.

Щоб стало зрозуміло, як встановити москітну двері на балкон, необхідно провести заміри ширини та висоти отвору. Так як виготовляється нами конструкція не буде входити в дверний отвір, то отримані розміри отвору будуть внутрішніми розмірами каркаса москітної двері.

Як вибрати москітну сітку

Установка москитной двери своими рукамиСітка

На ринку представлені москітні сітки в широкому асортименті. Їх колір може бути різним, але класичним варіантом вважається білий. Під старі дерев’яні рами практичніше буде вибрати сітку більш темного кольору, так як в цьому випадку вона буде менш помітна. Купуючи сітку, потрібно брати з запасом по боках кілька сантиметрів на кожну сторону. Зайве потім можна буде просто відрізати.

Також потрібно врахувати, що осередки сітки бувають різних розмірів. В одному випадку вона буде захищати тільки від комах розміром з комара, але через неї без проблем проникнуть дуже дрібні комахи. В іншому випадку, якщо комірка буде занадто дрібною, то навіть пил не пройде крізь неї, але потрібно врахувати, що потік повітря теж зменшиться.

Збираємо каркас

Установка москитной двери своими рукамиКаркас двері саморобної

Для москітної сітки на балкон, сконструйованої самостійно, важливо, щоб її внутрішній розмір збігався з просвітом дверного отвору. Виконавши розмітку брусків, потрібно відпиляти від бруса зайве. Тепер з допомогою наочного прикладу розглянемо процес виготовлення дерев’яної рами.

Далі ми розглянемо приклад виготовлення накладної балконних дверей. Якщо ж планується встановити москітну двері замість існуючої, то її розміри будуть такими ж, як і у знятого полотна.

 • Візьмемо за основу розміри просвіту балконних дверей 190 см у висоту і 60 см в ширину. Наші рейки будуть розташовані більш широкою частиною до дверей, тобто їх ширина 4 см, тому нам знадобиться 2 відрізка довжиною 198 см і 4 шт. по 68 див.
 • Щоб зістикувати рейки на кутах, в кінці кожної потрібно зробити виїмку довжиною 4 див. Оскільки рейка товщиною 2 см, то потрібно, щоб ця виїмка доходила до середини – всього 1 див. тобто видаляємо фрагмент 4×4×1 див. Це можна зробити за допомогою пилки і стамески або ручним фрезером. Щоб не заплутатися, робіть виїмки з одного боку рейки.

Установка москитной двери своими рукамиВирізаємо паз

 • У нас залишилося ще 2 рейки по 68 див. Вони будуть використані в якості перемичок, призначених для посилення міцності конструкції. Оскільки висота дверей 198 см, то розділимо цю цифру на 3. Отримані 66 см є відстанню від краю дверей до осі перемички. Наносимо мітку, відступаємо від неї вгору і вниз по 2 см (всього 4 см), відзначаємо і робимо виїмки під поперечки. В даному випадку така точність не потрібна, і поперечки можуть бути встановлені довільно.
 • Потрібно перевірити, наскільки добре з’єднуються деталі і немає перепадів. При необхідності деталі необхідно підігнати.

Установка москитной двери своими рукамиСклеювання каркаса

 • Поступово весь каркас склеюється і стягується струбцинами. Поперечки приклеюються в останню чергу. Потрібно впевнитися, що всі кути дорівнюють 90º. Для цього можна використовувати косинець.
 • Готову рамку потрібно ретельно зашкурити і пофарбувати або покрити лаком.
 • Тепер на каркасі треба степлером (або меблевими цвяхами) закріпити сітку і відрізати зайве. Щоб краї сітки не скатались, її можна заздалегідь відрізати за розміром двері з припуском по 2 см на кожну сторону і закріпити з загорнутим всередину краєм. Накладаючи сітку, потрібно бути дуже акуратним, щоб не було перекосів і вона лягла рівно. В іншому випадку двері буде виглядати неестетично.
 • Петлі треба кріпити між краєм двері і перемичками, але не на перемичці. Оскільки товщина рейки всього 2 см, то, щоб вона не розкололася, під саморізи найкраще просвердлити тонким свердлом невеликі отвори. Якщо такого свердла немає, то можна використовувати тонкий цвях без головки, затиснувши його в дриль.
 • Наступним етапом роботи буде закріплення москітної двері і установка ручки.
 • Важливо пам’ятати про те, що двері повинні надійно фіксуватися. Для зручності до неї можна знизу і зверху прикрутити по одному меблевому магніту.

Можна двері зібрати і з допомогою саморезов, але у такому разі вона дуже скоро розхитається і стане провисати.

Сподіваємося, що викладений матеріал допоміг вам встановити москітну двері. Своєю думкою або напрацюваннями ви можете поділитися, залишивши коментар.

Відео

Це відео допоможе вам визначитися з вибором якісного антимоскитні двері:

Подивіться, як виконується установка москітної сітки на магнітах:

Установка москітної двері своїми руками

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code