На перший погляд, зробити вибір щодо такої простої речі, як двері, не складе труднощів. Проте відповісти на питання «Як вибрати міжкімнатні двері, відповідає всім необхідним вимогам?» не так вже й легко.

Міжкімнатні двері ізолює приміщення від сторонніх звуків, дозволяє усамітнитися і захистити себе від відвідувачів, а також може послужити запам’ятовується деталлю інтер’єру. Знайти хорошу двері важко — дуже багато деталей, на які потрібно звернути увагу. Отже, давайте розбиратися, які бувають двері?

Міжкімнатні двері: класифікація за способом відкривання дверей

Одним з важливих моментів, на який варто звернути увагу при виборі дверей, є її конструкція. Згідно з цим критерієм міжкімнатні двері діляться на:

Розпашні (одно — і двостулкові)

Це найбільш популярна і поширена модель. Такі двері відкриваються в одну сторону і бувають правими і лівими, залежно від того, в яку сторону від себе ви відкриваєте. Цей момент важливий, так як його необхідно враховувати при покупці і установці завісів і ручок. Таким дверей необхідно місце для відкривання, тому для малогабаритних квартир вони не дуже підходять.

Розсувні (двері-купе)

Такі двері відкриваються методом зрушування дверей уздовж або всередину стіни за допомогою направляючих — рейка, які можна розташовувати зверху, знизу або зверху і знизу. Якщо двері буде встановлена на верхній напрямній, то при протягах вона, швидше за все, стане розгойдуватися, зате виглядає більш естетично. Однак більш надійними будуть моделі з двома рейками. Двері-купе – прекрасний варіант для квартири, де кожен квадратний сантиметр на рахунку, адже вони майже не займають місця. З іншого боку, вони погано герметизують приміщення, сприяють проникненню звуків, запахів та світла.

Складні («гармошка»)

Подібні моделі складаються з панелей, що складаються при відкриванні. Їх конструкція передбачає наявність верхній (рідше середній) направляє рейки, ролика і з’єднаних петлями панелей.

Складні двері близькі до дверей-купе і володіють схожими характеристиками. Вони не займають багато місця, відкриваються м’яко і тихо, проте володіють слабкою звуко — і теплоізоляцією. Крім того, в силу наявності в їх конструкції великої кількості дрібних рухомих елементів, такі двері недовговічні.

Маятникові (хитні)

Маятникові (хитні) двері відкриваються в будь-яку сторону. Вони виготовляються найчастіше з скла, пластику та інших легких матеріалів. У житлових будинках використовуються рідко, так як вони не в змозі забезпечити надійну герметизацію.

Стаєнні

Екзотичні для наших умов двері, що складаються з двох самостійних половинок — верхній і нижній. Двері подібних моделей найкраще підійдуть квартирах, в яких живуть маленькі діти або домашні тварини: нижня стулка може бути закрита, а верхня відкрита для провітрювання. Непогано виглядають такі двері на кухні. Також подібний варіант можна розглянути для дачі.

Подивитися фото і ознайомитися з цінами на міжкімнатні двері в Казахстані можна пройшовши по посиланнях:

 • Алмати;
 • Астана;
 • Караганда;
 • Петропавловськ;
 • Тараз.

«На себе» чи «від себе»?

Напрям відкриття дверей може бути як правим, так і лівим. Цікаво, що в залежності від країни правим і лівим напрямком називаються протилежні один одному процеси. Наприклад, у країнах колишнього СРСР, коли двері потрібно відкривати, потягнувши її на себе, якщо двері після відкривання розташовується праворуч, то напрям відкриття вважається правим, а якщо ліворуч – то, відповідно, лівим. В країнах Європи, де двері відкривають, штовхаючи її від себе, напрям відкриття визначається із зворотного боку, поза кімнати. Відповідно, якщо двері йде вліво, то за європейськими стандартами таке відкривання вважається лівим, а якщо двері при штовханні від себе йде вправо – то правим.

Які міжкімнатні двері краще

Купуючи міжкімнатні двері, не варто повністю довіряти словами продавця, який буде запевняти вас в ідеальному якості свого товару, а також дивитися, фірма яка її виготовила. Навіть поверхневий огляд допоможе виявити недоліки, якщо такі є. Існує кілька порад, керуючись якими можна визначити якість міжкімнатних дверей.

 • Гладка поверхня, без щербин і тріщин — одна з ознак якості. Як не дивно це звучить, але двері повинна бути приємною на дотик. Якщо ми говоримо про дерев’яних або шпонованих міжкімнатних дверях, то ця характеристика у них залежить від якості лаку. Гарне лакове покриття — головна захист дверного полотна від зовнішніх впливів. Тому лак повинен бути дорогим і екологічно чистим. Перевірити його якість можна натиснувши пальцем на двері: якщо покриття хороше – слідів не залишиться, погане — відобразить вм’ятину. І вже тим більше при натисканні ніготь не повинен входити в деревину. Лак — один з найдорожчих матеріалів, застосовуваних при виготовленні дверей. Разом з тим поганий лак може бути шкідливий для здоров’я, виділяючи під впливом сонячних променів токсичні речовини. Визначити такий лак неважко — на ньому обов’язково залишаються відбитки пальців. Багато залежить від того, який виробник виготовив двері — деякі економлять саме на лаку.
 • Навіть якщо поверхня всій двері ідеально гладка, неякісну двері можна розпізнати по шорстким бічних торцях. Саме їм недобросовісні виробники приділяють найменше уваги при обробці.
 • При виборі пофарбованої двері варто звертати увагу на колір, який повинен бути однорідним, чистим і глибоким, без будь-яких крапин і плям. Якщо ви збираєтеся купувати пофарбовану дерев’яні двері, то через фарбу повинна проявлятися природна структура. Буває і так, що виробники за допомогою тонування намагаються приховати нерівності і дрібні дефекти дверного полотна. Такий прийом можна виявити за, неоднородному кольору покриття. Купувати таку двері явно не варто, за якістю вона явно буде поступатися аналогам.
 • Всі елементи двері повинні бути правильно підігнані один під одного. Ніяких зайвих нахлестів і зазорів у місцях з’єднання багета і рамок бути не повинно. При цьому двері повинні бути ідеально рівною: максимально допустима розбіжність між параметрами різних кутів або сторін не має перевищувати 1 мм. Інакше з часом двері просто «перекосить».
 • У тому випадку, якщо ви маєте намір придбати двері зі скляними вставками, то зверніть увагу на якість з’єднання скляного елемента з дверним полотном. Злегка потрясіть двері – скло не повинна деренчати або зміщуватися. Крім того, при виготовленні дверей повинно застосовуватися міцне скло, яке навіть у випадку розбивання не утворює гострих осколків. Скло дверей повинна мати якісні кріплення – силіконові герметики та ущільнювачі. На самому склі не повинно бути плям. Особливо це стосується матового скла: це вказує на недбалість під час обробки. Ці плями не очистяться навіть за допомогою спеціальних хімічних засобів, так як цей недолік повинен усуватися відразу ж після виготовлення на спеціальному обладнанні.
 • Не можна випускати з уваги і той факт, що коробка повинна в обов’язковому порядку бути з ущільнювачем.
 • Оздоблення дверного полотна, лиштв і коробки повинна бути однаковою за якістю і кольором. Різне сировину для виготовлення цих складових частин можуть вказувати на сумнівну якість виробу. Обов’язково звертайте увагу на те, з якого матеріалу зроблені елементи фурнітури.
 • Крім того, бувають ламіновані або шпоновані двері. За ціною вони практично не відрізняються, однак їх фізичні характеристики різняться. Загалом важко сказати, що краще, а що гірше. З одного боку стоїть традиційний натуральний шпон, з іншого боку — сучасний екологічний матеріал.

Якщо двері пройшла перевірку — вас можна привітати з вдалим вибором!

Особливі характеристики міжкімнатних дверей

Призначення кімнат може викликати необхідність встановлення дверей, які володіють особливими характеристиками, такими, наприклад, як вогнетривкість і шумозаглушення.

Вогнетривкі двері

З назви легко можна зрозуміти, що основним завданням таких дверей є захист від вогню і диму протягом певного часу. В залежності від довжини цього тимчасового відрізка, вогнетривкі двері поділяються на класи опору до 30, 60, 90 і 120 хвилин.

Що стосується міжкімнатних дверей, то їх виготовляють за технологією, яка дозволяє протистояти відкритого вогню не більш півгодини. Витримувати дію вогню протягом більш тривалого терміну здатні тільки металеві двері, які практично ніколи не встановлюються в будинках.

Шумоізолюючі двері

Якщо необхідність в установці вогнетривких дверей виникає досить рідко, то бажання встановити двері, здатну захистити від шуму, з’являється у багатьох. Рівень шумозаглушення вимірюється в децибелах. Звичайні міжкімнатні двері, як правило, самі по собі мають непоганий рівень захисту – 10/12 децибел. Спеціальні дверні конструкції мають показник в 22/25 децибел. Крім спеціальної конструкції самого дверного полотна, отриманого перфорованим ДСП або синтетичної ватою, шумоподавляющіе двері і припускають наявність ущільнювачів по периметру дверної коробки, посилену герметизацію і гумовий поріг.

Як вибрати міжкімнатні двері

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code