Існує багато причин, з яким іноді доводиться робити заміну розетки. Наприклад, хочеться встановити сучасний і красивий прилад, а може бути контакти або кріплення старої розетки прийшли в непридатність. Безумовно, можна викликати електрика, але багато вважатимуть за краще заощадити і дізнатися, як замінити розетку своїми руками.

Демонтаж старої розетки

Как заменить розетку своими рукамиПопередньо вимкніть електрику

Перед тим як приступати до демонтажу старої розетки, обов’язково потрібно знеструмити дроти, які підводяться до неї. Це можна зробити досить просто – в електричному щитку, якщо робота проводиться в багатоквартирному будинку, потрібно у своєму відділенні перемкнути тумблер в положення «викл.» або викрутити пробки, що належать до мережі саме власної квартири. Працювати бажано в денний час доби, так як в квартирі не буде функціонувати освітлення. Якщо ж доводиться робити заміну розетки в темряві, то потрібно мати ліхтарик або, в крайньому випадку, свічку.

Перед заміною електричного приладу потрібно підготуватися – придбати нову розетку і, при необхідності, підрозетники. Крім того, для роботи потрібні будуть пасатижі і викрутка, розмір якої повинен підходити до болтів, використовуваним для кріплення елементів розетки. Не буде зайвим і індикатор фази – з його допомогою можна перевіряти наявність струму в мережі. Якщо озброїтися необхідними інструментами, то робота по заміні розетки буде відбуватися швидко і легко.

Как заменить розетку своими рукамиЗнімаємо передню панель

 • Для зняття старої розетки спочатку необхідно демонтувати передню панель. В її центрі знаходиться отвір, за допомогою якого панель гвинтом кріпиться до основи. Цей гвинт потрібно викрутити наявної викруткою і зняти кришку.
 • Щоб переконатися, що через дроти не йде струм, необхідно використовувати індикатор. Дроти розведені на фазну нитку і нульову. Якщо лампочка загоряється при зіткненні дроти і індикатора, це означає, що мережа знеструмити не вдалося, і в розетці присутня напруга. Якщо при зіткненні пробника з оголеними кінцями дротів індикатор не реагує, отже, струм у мережі відключено і можна без побоювання за своє життя займатися роботою.

Індикатор не покаже фазу, якщо не торкнутися металевої частини в ручці викрутки. Для індикаторної викрутки на батарейках такі дії не потрібні.

Как заменить розетку своими рукамиПравила використання індикатора

 • Как заменить розетку своими рукамиПослаблюємо гвинти і виймаємо проводу Переконавшись, що мережа знеструмлена, можна продовжувати демонтувати розетку. Спочатку треба від’єднати проводи від розетки мережі, які скріплені затискачами з допомогою гвинтів. Гвинти потрібно послабити, кінці проводів вийняти. Потім настає черга розпірок, які кріплять розетку до стіни з внутрішньої сторони. Щоб послабити розпірки також потрібно відкрутити відповідні гвинти, після чого витягнути розетку з осередку.
 • Демонтувавши розетку часто можна помітити, що в ніші відсутня підрозетники. Це означає, що розетка була закріплена просто до стінок отвору. Так встановлювати розетку не можна, тому що в такому випадку кріплення приладу не буде надійним. У будинках старої споруди це зустрічається часто.
 • Також бувають випадки, коли встановлено підрозетник з металу, при цьому болти кріплення відсутні. Конструкція таких підрозетників передбачає фіксування за допомогою власних розпірок, але вони не забезпечують надійність кріплення.

Установка нової розетки

Как заменить розетку своими рукамиУстановка підрозетника

 • Монтаж нової розетки починається з установки підрозетника. За розмірами він повинен вільно входити в отвір. Якщо ж при установці підрозетника він не повністю зайшов в отвір, потрібно збільшити отвір до розміру, який би дозволив деталі вміститися в поглибленні. Деформація підрозетника в даному випадку недопустима.
 • Нова деталь під розетку повинна міцно і надійно закріплена у відведеній ніші. Щоб це зробити, потрібно застосувати суміш на цементно-піщаній або гіпсовій основі. Гіпс в даному випадку використовувати краще.
 • Щоб приготувати такий розчин у суху суміш додають трохи води і перемішують розчин. Він повинен бути такої консистенції, щоб міг зафіксувати підрозетник в комірці.
 • У подрозетнике з тієї сторони, з якою в нього будуть входити дроти, проробляється віконце. Потім приготовлена суміш у певному кількості наноситься вузьким шпателем підготовленний отвір, після чого підрозетник вставляється в приготовлену нішу. Далі розчином вирівнюється місце стику підрозетника з поверхнею стіни. Після цього потрібно почекати деякий час, поки суміш затвердіє.

По зовнішньому краю підрозетника є 2 отвори – їх потрібно виставити строго горизонтально.

Как заменить розетку своими рукамиПідключення проводів

 • Зазвичай до розетки підводяться дроти з алюмінію, які часто бувають трохи довше, ніж потрібно. Відрізати зайве не потрібно – дроти можна зігнути в просторі підрозетника. Якщо потрібно зняти ізоляцію з дроту, то робити це слід дуже акуратно, так як старий алюмінієвий дріт навіть при легкому надрізанні жили стає дуже крихким. Найкраще ізоляцію розігріти вогнем запальнички, і потім зняти.
 • Наступний крок – з розетки знімається кришка. Для цього можна відкрутити гвинт, розміщений посередині панелі. В затискачі розетки заводяться оголені дроти і викруткою закручуються фіксуючі гвинти.

Провід з фазою з’єднується з контактом, розташованим праворуч, а з нулем, – розташованим зліва. Правильність підключення перевіряється індикатором.

 • Після цього розетку можна встановлювати на своє місце. Стежачи за горизонтальністю монтажу, болти, які відповідають за кріплення розпірок до подрозетнику, закручуються викруткою.
 • Кришка накладається на розетку і кріпиться центральним гвинтом.

Після установки розетки включається автомат і перевіряється її працездатність.

Відео

Нижче ви побачите докладну інструкцію по демонтажу та встановлення розетки, дізнаєтеся як замінити розетку, не відключаючи електрики:

Як замінити розетку своїми руками

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code