Якщо ваша ванна втратила блиск і пожовкла, з’явилася іржа і відколи, не варто робити поспішні рішення позбавитися від неї. Є дієвий метод, який допоможе надати вашій ванні первозданний вигляд — це реставрація ванни. Як ми вже писали в попередньому розділі, є три способи відновити ванну, це відновлення ванни рідким акрилом, реставрація ванни емаллю і спосіб — ванна у ванну з допомогою акрилового вкладиша.
реставрація акрилової ванни
У даному матеріалі ми хочемо детально викласти метод і технологію відновлення ванни рідким акрилом методом наливу, що є найбільш досконалим і технологічним варіантом. Цей спосіб схожий зі способом нанесення емалі своїми руками за допомогою пензлика, але має якусь переважну відміну, як в нанесенні, так і використання матеріалу. Стаття надає інструкцію, ознайомлення з якою допоможе вам в найкоротші терміни виконати всі роботи по реставрації ванни методом наливу безпосередньо своїми руками.

Технологія та етапи робіт по реставрації ванни

Процес реставрація ванни рідким акрилом, складається з таких етапів робіт як первинна обробка ванни від глибоких подряпин, сколів і нерівностей, знежирення і сам процес заливання ванни рідким акрилом або так званим Стакрилом. У процесі якого використовуються такі робочі інструменти і матеріали:

  • Емаль у порядку 3.5 кг
  • Рідина для знежирення Санокс
  • Гумові рукавички і респіратор
  • Електродриль з абразивною насадкою або наждачний папір
  • Палицю для перемішування складу
  • Малярський скотч, штапель і ганчірка

Далі ми хочемо дати докладну інструкцію по кожному з етапів робіт:

В першу чергу, слід підготувати поверхню ванни, відключивши її від каналізації, зняти решітки зливу і переливу. Далі ретельно обробіть видимі дефекти, відколи і нерівності, і так само зніміть старий глянець і наліт, використовуючи шліф машинку або наждачний папір, зробивши поверхню всієї ванни ідеально рівною і однорідною. Це дасть можливість рідкому акрилу, рівномірно лягти по всій поверхні, в результаті реставрації, ванна буде бездоганно гладкою до невпізнання.

Наступний етап це знежирення. Поверхню ванни можна знежирити, використовуючи такі засоби як Пемолюкс, Comet або інші підручні мийні засоби. Але наша порада, використовуйте миючий засіб Санокс. Розітріть внутрішні стінки ванни Саноксом і залиште її хвилин на 15 – 20, а після гарненько змийте водою.

Для того що остаточно видалити мильну мікро плівку, цей процес можна повторити ще кілька разів. Після того слід перевірити якість виконаних робіт по знежиренню. Для цього потрібно лійкою душа з обов’язково включеною гарячою водою (для подальшого швидкого висихання ванни), пройтися по всій внутрішній поверхні ванни. Якщо вся вода стекла, не залишивши після себе краплі води на поверхні ванни, то значить знежирення пройшло успішно. Після знежирення дайте ванні добре просохнути.

Між справою хочемо уточнити. В процесі реставрації ванни, слід на отвір переливу накласти малярний скотч, а під злив підкласти невелику тару, для витоку залишку рідкого акрилу і промивної води. Підлогу, стіни і на зовнішні бічні стінки ванни бажано обклеїти старою газетою, використовуючи малярний або паперовий скотч, щоб уникнути випадкового потрапляння емалі на кахель. Всі роботи строго виконувати в респіраторі і з використанням гумових рукавичок.

Наступний крок підготовка до нанесення емалі. Підготовлену емаль, дотримуючись інструкції, заливається як суміш. Так як сама основа емалі густа, необхідно її ретельно перемішати з затверджувачем використовуючи палицю або тощо протягом 10 – 15 хвилин, але, ні в якому разі не використовуйте міксер для цього.

Етап нанесення рідкого акрилу. Для зручного нанесення акрилу на ванну, можна використовувати тару, що звільнилася після затверджувача, для цього потрібно відрізати горловину пляшки і протерти ганчіркою, без воску змоченою в розчиннику. Починати процес нанесення акрилу випливає з далекого кута ванни, а, точніше, з верхніх частин, тобто з бортів ванни, рівномірно заливаючи по колу.

Рідкий акрил в даному випадку заливається тільки один раз. Після закінчення заливання, на стінках ванни можуть утворюватися дрібні бульбашки з повітрям, їх слід своєчасно усувати. Для цього можна використовувати шпильку або голку, проткнувши небажані місця. Залишки емалі на дні ванни, можна підрівняти, використовуючи шпатель. Середній термін висихання емалі 3 – 4 доби.

Як бачите, процес відновлення ванни рідким акрилом не такий складний, як здається на перший погляд, якщо озброїтися інструментами і знаннями, приклавши трохи зусиль і запастися терпінням, то ваша ванна за кілька годин стане білосніжною і абсолютно не відрізняючусь від нової.

Реставрація ванни рідким акрилом

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code