книга лео на перешейке карена рашакабінет. А що ж Елізабет? Вона продовжувала писати свої книги непомітно від усіх, на світанку в спальні або вдень на столі у вітальні, де її щохвилини відривала прислуга, гості, діти, відвідувачі — трудівники Манчестера. Кабінет батька оберігався від посягань усіма членами сім’ї, і насамперед матір’ю. Так чому ж, запитаєш ти? Елізабет Гаскелл — чудова письменниця, за нинішніми мірками класик. Але вона ще більш велика мати, що незмірно важче писання книг, втім, як і будь-якого іншого роду діяльності. Вона знала, що не гроші будують сім’ю, що дітям немає діла до того, хто більше приносить грошей. Вона знала, що чоловік має бути главою сім’ї при будь-яких життєвих обставинах. Цій прекрасній дамі була ведена джерело духовності.
Арабистка помітила, що згодна зі мною, але сумнівається, що бути матір’ю важче, ніж бути класиком.
— Я знав, — вигукнув я, — здогадувався, що тобі з цим не впоратися! На це я зауважу і вважаю чи не головним підсумком мого перебування тут, що немає більш піднесеного жеребу для жінки, ніж багато разів оболганная кухня. Будь ласка, не морщься. Я навмисне відкриваю. Люблю загострити. Без гротеску іноді не здобудеш і крихти правди. «Домашня господиня» — безглузде словосполучення Не домашня господиня, а господиня дому. Краще просто господиня, як наш директор Сорро або як моя Мар’я Іванівна. Повіриш, мені іноді здається, що її знання неосяжні. Вона знає властивості трав, вміє лікувати, в’язати і шити, солити і квасити, вона готує страви майже з усіх трав, добра і невтомна, коли треба, сувора. Дітей поховала в блокаду. Працює за десятьох, а сама не здогадується про це — ось у чому таємниця всіх таємниць.
Думаєш, чому жінки біжать на роботу? Причин тут багато, одна з них в тому, що там легше. Не придирайся до слів. Я не про тих, хто стоїть біля верстатів. Будинку господині треба щогодини творити як художнику. Твоїй
ти заради дітей. Тому що ніколи сьогодні не буває кількості продуктів вдома, в магазині або грошей, що вчора. Господиня має справу щогодини з невизначеними величинами. Тут треба прати, штопати, вчити, вчитися самій, не розгинатися, і зауваж, без публіки, без оплесків. Тут іспит йде не на жарт. Людина перевіряється на автентичність.
Немає в світі уділу важче для жінки, ніж виховання дітей, і немає діяльності піднесеніші, ніж господиня дому. А робота деколи — це ж клуб. Пересуди, погляди, схвалення чоловіків, кава і новинки телепередач. Та хіба все перелічиш? Тому-то і рвуться на службу, закинувши дітей у садок. Я не про тих, хто це робить від безвиході. По-моєму, служіння родині — найважливіша суспільна терені.
— Ти занадто різкий. Жінка стала економічно незалежною і вимагає рівних прав.
— Незалежна економічно — значить матеріально. Головне ж для дітей не гроші, а любов, а це поняття не матеріальне. Ми будемо крутитися навколо свого хвоста до ранку, якщо не домовимося, що найголовніше, не ми з тобою, а вони. — Я показав у бік наметів. — Діти універсальне мірило. Що погано для них, погано для всіх. Людину не гроші роблять. Я думаю, що Марія Іванівна працює не заради грошей і не за економічну незалежність. Сім’я — це святиня, де «дружина рятується чадорождением», як говорили в давнину. І вірили. Сім’я — живе єдність, яке покоїться на творчій силі батька і матері любові. Батько і мати одне для дітей. Їх роль можна виразити так: батько — це як воля і любов. Мати ж — любов і воля. Тут різниця в акцентах, але вони істотні, бо їх міняти не можна. Витягни з підстави хоч камінчик, і все перекоситься. Зруйнувати батька — сім’я загине. Принизити мати — станеться те ж саме. А без сім’ї розпадеться, зникне народ. Раз вже я втягнув тебе серйозна розмова, за що прошу вибачення, мені хотілося б вже бути послідовним

Книга Літо на перешийку стор 69

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code