Часто цоколь будинку знаходиться занадто високо, звідси виникають проблеми при вході в будинок, і тоді наявність ганку стане просто обов’язковим елементом будівництва.

Насамперед, необхідно, щоб воно було міцним і пропорційним самому будинку, інакше конструкція буде виглядати непривабливо й безглуздо. В даний час вибір оздоблювальних матеріалів просто величезний, і питання про те, як буде виглядати ганок і фасад будинку, цілком залежить від вашої фантазії і матеріальних можливостей. Конструкція і стиль ганку також можуть бути найрізноманітнішими.

Виділяють кілька різновидів форми:

  • у формі трапеції;
  • у формі прямокутника;
  • у формі квадрата;
  • у формі кола.

Крыльцо из бетона своими рукамиНапівкругла бетонна сходи

Конструкція, в свою чергу, може бути:

  • відкритою;
  • закритою;
  • виконаної у формі веранди.

Розташування перил та сходів може бути або збоку, або з фронтальної сторони.

Звичайно, для будівництва можна найняти спеціалізовану бригаду будівельників-професіоналів, але якщо такої можливості немає, то це потрібно буде робити самим.

Особливості будівництва

Крыльцо из бетона своими рукамиЗакладка фундаменту

Краще всього будувати ганок безпосередньо разом з будинком. У цьому випадку, вони будуть мати загальну гідроізоляцію і загальну основу. Проведення робіт з гідроізоляції – обов’язковий етап, необхідний для того, щоб ганок прослужило вам тривалий час без будь-яких деформацій. Але, якщо одночасне будівництво неможливо, необхідно знати, що ганок має бути нижче рівня двері на 5 див. Наявність ступенів цілком залежить від висоти вхідних дверей.

Вибір майданчика для будівництва має відповідати, перш за все, вимогу зручності. Необхідно використовувати в роботі матеріал тільки хорошого якості, вологостійкий, оскільки ганок буде постійно піддається перепаду температур.

Крыльцо из бетона своими рукамиАрмування

На початку господар будинку повинен визначитися з основними етапами будівництва:

  1. Етап підготовки. Відбувається підготовка майданчика під будівництво, в ході якого розраховуються розміри;
  2. Основний. Його суть полягає у виготовленні, установці і завершення опалубки;
  3. Завершальний – бетонна укладання.

Підготовка території та розрахунки

Крыльцо из бетона своими рукамиРозчищення майданчика під ганок

Спочатку потрібно повністю розчистити майданчик на місці майбутнього ганку, прибрати старе, якщо воно там було. Для робіт, пов’язаних з фундаментом, риють яму. Її глибина – 20-30 см, ширина – більше розміру всієї площадки на 2,5 см.

Далі засипається шар щебеню, потім – шар сирого піску. Необхідно, щоб порожнечі в щебені були заповнені піском.

Розраховуючи необхідні розміри, потрібно почати з відстані від грунту до підстави порога. Отриманий показник буде вважатися заввишки. Сходинки повинні бути в середньому на 15 см ширше, ніж двері. Для того, щоб зробити вихід з будинку безпечним, верхня сходинка повинна мати метрову ширину.

Для розрахунку висоти окремої ступені, висоту ганку ділять на число ступенів, яку передбачається зробити.

Робота з опалубкою

Крыльцо из бетона своими рукамиВиготовлення опалубки

Після проведення всіх необхідних розрахунків виготовляють опалубку, висота якої повинна бути більше на 30 см висоти самого ганку, оскільки вона піде в грунт. Можливий варіант, щоб опалубка була вище на 20 см, але це тільки в тому випадку, якщо грунт міцний.

Необхідно накреслити підсходинки і проступи під кутом в 90про. Потім чертится майданчик і проступи з нахилом 6 мм і глибиною водяного стоку 30 див. Після цього креслять подступенки. Їх нахил складає 15про. До боків опалубки необхідно прикріпити ребра жорсткості. Далі, відступають від стіни будівлі на 1 см і монтують приготовані щити. На глибину 25 см забивають кілки. Їх відстань від виїмки становить 45 див. Між опалубкою і кілками ставлять розпірки, засипають підставу на 10 см і утрамбовують. Дошки обрізаються під розмір подступенков, а до опалубки прибиваються дошки. Для цього потрібні будуть грона, мають подвійну капелюшок.

Бетонування

Крыльцо из бетона своими рукамиБетонування ганку

На завершення, фундамент будинку накривають руберойдом, а потім наносять герметик для створення температурного шва. З внутрішньої сторони опалубку покривають мастилом, щоб уникнути прилипання бетону до конструкції.

Найкраще бетонувати ганок відразу з лотка. Зручніше, якщо бетономішалка знаходиться безпосередньо біля ганку. Укладання починають з нижньої ступені, рухаючись вгору.

Закріплення опалубки додатковими підпорами допоможе запобігти її деформацію під тиском бетону. Необхідно наносити велику кількість бетону, щоб уникнути порожнин і отворів. Після обробки бетонної поверхні, необхідно дати їй витримати протягом тижня, після чого опалубку можна буде знімати.

Відео

Фото

Крыльцо из бетона своими рукамиГанок з бетону і цегли

Крыльцо из бетона своими рукамиМонтаж опалубки ганку

Крыльцо из бетона своими рукамиБетонну ганок з перилами

Крыльцо из бетона своими рукамиБетонну ганок з колонами

Крыльцо из бетона своими рукамиТрапецієвидний бетонну ганок

Ганок з бетону своїми руками

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code