Підлогове покриття в будинку і на прилеглій до нього території – це те, з чим доведеться стикатися з дня у день власнику приватного ділянки на землі. Тому воно повинно бути гарним і якісним одночасно. Сучасні технології дозволяють сьогодні виготовляти не тільки альтернативні, але і більш досконалі матеріали для облаштування підлог. Вони характеризуються не тільки високою міцністю, довговічністю, простотою укладання і відмінними зовнішніми показниками. Такі покриття відрізняються невисокою ціною, а отже, доступні для більшості споживачів. До одним з найбільш затребуваних матеріалів нового покоління можна віднести терасну та інженерну дошки.

Терасна дошка

Терасна, або садова дошка, яку часто ще називають декингом, ‑ відмінне рішення для благоустрою території навколо заміського будинку. Основне її призначення – створення оригінального покриття на відкритому повітрі. Красиво вписуються в ландшафт містки, доріжки, настили навколо басейнів, зон барбекю і дитячих майданчиків – сфера застосування декинга величезна. Терасовим дощок не страшні атмосферні опади, пекуче сонце і різкі перепади температурних показників. Початковий презентабельний вигляд такого покриття не зіпсує механічний вплив від тиску грубої взуття або ніжок садових меблів. При правильному монтажі і дбайливої експлуатації терасна дошка прослужить своїм господарям не один десяток років.

Популярність цього матеріалу пояснюється його відмінними експлуатаційними якостями:

Терасна дошка не деформується в умовах високої вологості. В період сильних дощів вода безперешкодно просочується всередину покриття крізь невеликі проміжки між дошками і не залишається на поверхні;

особлива обробка захищає покриття від гниття і паразитів;

спеціальна рифлена поверхня дошки забезпечує безпеку при ходінні, посковзнутися на ній неможливо навіть в сиру погоду;

монтаж садових дощок зовсім не складний і не займає багато часу. Для нього не потрібно особливої підготовки поверхні. Головна умова – це рівне, щільне, добре просушене підстава, на яке будуть укладатися дошки. Надійне зчеплення забезпечують спеціальні замки;

терасні дошки не вимагають особливого догляду, вони екологічні і безпечні для людини і тварин.

Інженерна дошка

Інженерні, або паркетні дошки, ‑ абсолютно нове слово в дизайні підлоги. Для їх виробництва застосовують новітні інженерні технології, звідси і назва. На відміну від звичайного паркету, який виготовляється з цілісної деревини, інженерна дошка являє собою багатошарову, щільно спресовану структуру. Верхній шар такого покриття виконаний з натурального дерева і значно товщі, ніж у паркету. Це дозволяє багаторазово шліфувати і обробляти інженерні дошки, не порушуючи їх первісного вигляду. Інша істотна відмінність – розмір дошки. Інженерна дошка має широкий діапазон розмірів, що дозволяє використовувати її не тільки житлових, але і в громадських великоформатних приміщеннях. До основних достоїнств інженерної дошки можна віднести:

екологічну чистоту матеріалу;

високу міцність і довговічність;

універсальність – допускається укладання інженерної дошки як на бетонну основу, так і на підлоги з підігрівом;

сучасне обладнання дозволяє виробляти інженерні дошки ідеальної геометричної форми, що істотно спрощує процес їх укладання і захищає від деформації в процесі експлуатації;

різні види обробки інженерних дощок (штучне старіння, тонування, морення та ін) відкривають дизайнерам безмежні можливості для створення красивих і незвичайних інтер’єрів.

Породи дерев, які використовують для виробництва терасної та інженерної дошки:

Акація – деревина, яка в повній мірі відображає природну текстуру дерева. Акація добре піддається обробці, відрізняється високою міцністю. Один з найбільш поширених видів – акація біла. Підлога, виконаний з такої дошки, додасть інтер’єру особливий, неповторний колорит.

Акажу — росте на Африканському континенті. Характеризується середньою твердістю і великою текстурою. У свіжозрубаному стані має рожево серцевину, але по мірі висихання набуває більш насичений відтінок, аж до густо-червоного.

Африканський Махагони — вид деревини, більше відомий, як «червоне дерево». Така деревина легко обробляється, стійка до атмосферних впливів і володіє стабільністю розмірів навіть при тривалій експлуатації. Африканський Махагони вважається одним з кращих серед дерев для виробництва підлогових покриттів

Підлогові дошки із бамбука відносяться до екзотичних покриттям, які стають дуже популярними останнім часом. Висока зносостійкість бамбука дозволяє використовувати його для оформлення підлог в житлових приміщеннях, так і в офісах. Відмітна особливість дощок з бамбука – ніжно кавовий відтінок верхнього шару, який отримують завдяки особливій термічній обробці.

Підлогові дошки із масиву берези відрізняються неповторною світлої текстурою. Вони додадуть будь-якому приміщенню легкість, подарують відчуття тепла і затишку. Дошки з берези, оброблені лаком, можуть бути використані навіть в приміщеннях з високою вологістю.

Деревину модрини відрізняє висока міцність. Їй не страшні ні волога, ні комахи-шашелі, ні механічні пошкодження. Цей вид природного матеріалу найбільш часто використовують для виробництва терасної дошки. Поверхня масиву модрини володіє красивою, багатою текстурою і привабливою забарвленням, що включає близько 12-ти відтінків. При цьому обробка не приховує і не змінює натуральний деревний колір, зберігаючи природний вигляд підлогового покриття.

Бук вважається одним із найбільш традиційних матеріалів для створення підлогових покриттів. Пов’язано це з тим, що бук досить поширений в природі, а значить, доступний за ціною. З нього виробляють якісні дошки для підлоги, що відрізняються гарним світло-жовтим відтінком. На зрізі бука чітко видно смуги та річні кільця, які надають деревині оригінальний вигляд.

Колір деревини венге варіюється від шоколадно-коричневого до майже чорного і володіє яскраво вираженою текстурою з темними прожилками. Підлогове покриття з венге додасть приміщенню контрастність і в той же час зробить його стильним. Міцність і стійкість цієї деревини до різних впливів дозволяють використовувати її навіть для громадських місць з дуже високою прохідністю.

Підлогові дошки із вишні мають унікальну властивість темніти з часом, набуваючи з роками все більш благородний відтінок. Дизайнери цінують їх за цікаву текстуру з темними вкрапленнями та прожилками річних кілець. До достоїнств вишні можна віднести і те, що хоча її деревина дуже міцна, вона легко піддається будь-якій обробці.

Деревина груші використовується для виробництва підлогових покриттів дуже рідко. Але інженерні паркетні дошки з червоно-коричневим відтінком і ледь помітним блиском можуть створити воістину ексклюзивний інтер’єр. Масив груші відрізняється особливою зносостійкістю, а її міцність можна порівняти з міцністю слонової кістки. Саме тому обробка масиву груші – непросте завдання, здійснити яку можна лише з допомогою сучасного обладнання і спеціальних технологій.

Сучасний будівельний ринок пропонує сьогодні безліч видів терасної та інженерної дошки з натурального дерева, що виростає в наших краях. Дуб, ясен, вільха, ялина, клен, горіх, липа, черешня, сосна, ялиця, палісандр – кожен вид деревини по-своєму цікавий і володіє відмінними якісними характеристиками. Але попит на підлогові дошки, виготовлені з екзотичних сортів деревини, теж великий. Такі породи, як: граб, гікорі, іроко, кемпас, мербау, мсаса, падоук, панга-панга, сапеллі, ятоба ідеально підходять для створення ексклюзивних підлогових покриттів. Екзотична деревина – це завжди оригінальний і запам’ятовується інтер’єр.

Інформаційна служба plot.kz

Терасна дошка. Інженерна дошка.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code