Анкерный болт с гайкой: размеры и технические характеристикиВ даний час існує величезна кількість способів кріплення до стін, стель і інших елементів будівельних конструкцій. Часто виникає необхідність прикріпити до бетонної стіни або цегляній кладці каркас для обшивки набірними панелями, встановити світильник і т. д. У всіх цих і багатьох інших випадках вам допоможе анкерний болт гайкою, який забезпечить надійне кріплення в будь-яких умовах.

Пластикові кріпильні вироби так само користуються великим попитом, але вони не можуть забезпечити такий міцності і надійності як анкерні кріплення, крім цього, вони не бояться вогню і впливу агресивних середовищ.

Анкерний болт з гайкою, розміри якого досить різноманітні, широко використовується для кріплення елементів масивних конструкцій до монолітної основи. Існують і інші варіанти кріплення, однак саме анкерний болт забезпечує найбільшу надійність і довговічність.

Конструкція кріпильного елемента і його особливості

Анкерне кріплення може бути:

  1. З гайкою;
  2. Двухраспорным оснащеним гайкою;

Анкерний болт з гайкою являє собою найпростіший вид кріплення, з різними розмірами. Він складається з шпильки з конічним хвостовиком, втулки з поздовжніми пазами і гайки, завдяки якій ця конструкція закріплюється в установочному отворі. Фіксація здійснюється наступним чином: повністю зібраний кріплення встановлюється в заздалегідь просвердлений отвір, діаметр якого відповідає зовнішньому діаметру втулки. Коли гайка закручується, шпилька починає переміщатися в осьовому напрямку і виробляє розпір прорізній втулки, тим самим забезпечуючи надійну фіксацію анкера в установочному отворі.

Анкерный болт с гайкой: размеры и технические характеристики

Анкерный болт с гайкой: размеры и технические характеристики

Двохрозпірний анкерний болт, оснащені гайкою відрізняються від звичайних тим, що їх конструкція передбачає наявність двох втулок, які деформуються при переміщенні шпильки в осьовому напрямку. Кріплення відбувається так: при закручуванні гвинта перша розпірна втулка переміщається всередину другий, тим самим розтискаючи її, при цьому перша втулка так само розкривається конічним хвостовиком. Таким чином, площа поверхні контакту анкера і кріпильного отвору істотно збільшується, підвищуючи надійність фіксації.

Анкерний болт з гайкою: типо розміри і технічні характеристики

Згідно технічним характеристикам використання анкерного болта можливо в монолітних матеріалах, наприклад бетон. У процесі монтажу потрібно завжди враховувати, що при закручуванні гайки шпилька висувається. Мінімальна довжина шпильки анкерного кріплення становить 18 мм, а найдовша може досягати розміру в 400мм. В залежності від довжини шпильки, діаметр її так само змінюється і може варіюватися від 6,5 М до 24 М. Оскільки анкерний кріплення виконується з металу, він забезпечує надійне кріплення елементів конструкції у випадку пожежі.

Анкерный болт с гайкой: размеры и технические характеристики

Типо розміри анкерного болта з гайкою, таблиця

Вимоги нормативного документа (ДСТУ)

У зв’язку з тим, що всі кріпильні системи є відповідальними вузлами конструкції, всі їх параметри суворо регламентуються відповідними документами. Зокрема ГОСТ обумовлює і несучу здатність анкерних кріплень. В деяких випадках від міцності і надійності кріплень залежить людське життя, тому вимоги, обумовлені ГОСТом повинні неухильно дотримуватися. Всі різьбові деталі анкерних з’єднань (болти, гайки, шпильки) так само повинні відповідати вимогам Госту.

Правила монтажу анкерного болта з гайкою

Якість установки робить істотний вплив на подальшу роботу і несучу здатність анкерного кріплення. По суті, нічого складного в монтажі цих кріплень немає, та і встановлюються всі вони за одним принципом, але є ряд простих правил, яких необхідно дотримуватися, щоб ваш кріплення було надійним і довговічним. Для забезпечення необхідної якості необхідно щоб:

  1. Розмір тобто діаметр кріпильного отвору не перевищував зовнішнього діаметра розпірної втулки, в іншому випадку розклинювання втулки не забезпечить необхідної міцності кріплення. Зверніть особливу увагу на вибір бура, врахуйте його знос. Якщо втулка не входить в просвердлений отвір, не варто свердлити великим буром, спробуйте повторити розсвердлювання тим же буром, це дещо «розіб’є» кріпильний отвір і дозволить встановити анкер на місце;
  2. Кріпильний отвір не містило залишків бетону, пилу та іншого будівельного сміття, який буде перешкоджати встановленню анкерного болта в потрібне положення;
  3. При кріпленні елементів конструкції на вже встановлений анкер спочатку затягніть зайчика до упору, щоб розпірна втулка зайняла робоче положення. Після цього відкрутіть гайку і на жорстко встановлений стрижень монтуйте необхідний елемент.
Монтаж анкерного болта з гайкою у бетон відео

При проведенні ремонтних і будівельних робіт можна використовувати різні види кріпильних систем, але найбільшу міцність забезпечують саме анкерне кріплення.

Анкерний болт з гайкою: розміри і технічні характеристики

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code