У процесі експлуатації опалювальних систем нерідко виникають ситуації, коли нормальний режим роботи батарей порушується внаслідок утворення в них повітряних пробок. До небажаних наслідків такого порушення слід віднести появу сторонніх шумів в радіаторах, а також різке погіршення якості обігріву. У статті ми розповімо, як спустити повітря з батареї опалення в квартирі без сторонньої допомоги.

Перед початком робіт бажано розібратися з причинами утворення заторів, які пояснюються, найчастіше, недоробками конструкції радіаторів або неправильної їх експлуатацією. Лише після їх усунення можна буде переходити до безпосереднього видалення повітря з системи.

Способи видалення повітряних пробок

Как спустить воздух из батареиВидалення через розширювальний бак

Вибір способу стравлювання повітря з опалювальної системи визначається тим, з яким видом циркуляції теплоносія в батареях ви маєте річ (природна чи примусова). При природній циркуляції теплоносія повітря, яке утворюється у верхній розводці труб, легко видаляється через розширювальний бак, встановлений у найвищій точці системи.

В системах з примусовою циркуляцією у верхній точці розведення монтується невеликий воздухосборник, призначений спеціально для видалення пробок. Випустити повітря з такої системи вдається лише у разі, коли подає труба прокладена з невеликим підйомом у бік переміщення теплоносія; при цьому піднімаються разом з ним повітряні пробки видаляються через спеціальні вентилі, встановлені в самій верхній точці.

Как спустить воздух из батареиУхил обратки

При будь-якому способі циркуляції зворотна гілка трубопроводу (так звана «обратка») повинна прокладатися з невеликим ухилом у бік стоку, що дозволяє при необхідності швидко злити носій із системи.

Види стравливающих механізмів

Как спустить воздух из батареиКлапан батареї

Відомі механізми, які використовуються для відведення повітря з опалювальних систем, прийнято ділити на ручні та автоматичні. Ручні прилади (або крани Маєвського) відрізняються невеликими розмірами і встановлюються, як правило, на торцевому зрізі радіатора. Управління краном при стравлювання повітря здійснюється за допомогою спеціального ключа, простий викруткою, а іноді і вручну.

Как спустить воздух из батареиМожна використовувати плоску викрутку

Випускання повітря з допомогою крана Маєвського повинно проводитися після повного охолодження теплоносія в системі (тобто коли батареї холодні). З-за своїх невеликих розмірів прилади Маєвського не відрізняються високою продуктивністю і використовуються зазвичай лише для усунення локальних несправностей.

Как спустить воздух из батареиСпособи

Автоматичні отводчики повітря застосовуються в системах опалення закритого типу і працюють без безпосередньої участі людини. Відрізняючись високою продуктивністю, вони досить чутливі до вмісту домішок в теплоносії і монтуються разом з фільтрами, що встановлюються як на прямій, так і на зворотній гілці опалювальної системи.

Для підвищення ефективності систем автоматичного стравлювання, вони робляться багатоступеневими, що забезпечує можливість роздільного скидання повітря в кожній групі приладів. У тому випадку, якщо змонтовані труби з невеликим ухилом у напрямку переміщення води – спуск повітря в них супроводжується підвищеною витратою теплоносія, що призводить, як правило, до поступового збільшення тиску в системі.

З алюмінієвих батарей

Как спустить воздух из батареиСпуск повітря

Зараз багато людей стали в будинках і квартирах встановлювати алюмінієві батареї, тому теж може виникнути цілком резонне питання, про те, як спустити з низ повітря. Тут теж складнощів не виникне, так як в більшості випадків у батареї встановлено вже знайомий нам кран Маєвського, тому процес стравлювання повітря відбувається точно так само, як і з чавунних батарей.

Зазначимо також, що зниження тиску в трубах є ознакою порушення герметичності системи, а поява помітної різниці температур свідчить про наявність повітряних пробок в радіаторах.

Відео

Приклад робіт з видалення повітряної пробки:

Як спустити повітря з батареї

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code