Проводячи ремонт у своїй квартирі, капітальний або косметичний, рано або пізно встає питання про обробці стелі. У статті ми розповімо, як зробити стелю з гіпсокартону, дамо покрокову інструкцію, а також продемонструємо фото і відео.

Види

Найекономічнішим варіантом є оштукатурювання. Все, що потрібно – покрити грунтовкою стелю, зашпаклювати і нанести його за допомогою валика фінішні шари оздоблювального матеріалу. Правда, така обробка не може захистити від тріщин або появи брудних плям. Тому, використовуючи фарбу або фінішну штукатурку потрібно приготуватися до того, що раз на кілька років доведеться проводити ремонтні роботи по оновленню стелі.

Натяжна стеля має безліч переваг, дозволяє зробити не тільки однорівневий, але також і багаторівневий стеля. Він прослужить тривалий термін, не вимагаючи ніякого додаткового обслуговування. Однак його монтаж дуже складно зробити власноруч – потрібне спеціальне устаткування і певні знання.

Стеля з гіпсокартону дозволяє реалізувати будь-які складні форми. Спочатку планується, скільки рівнів буде, як вони будуть розташовані і де краще провести підсвічування.

Що знадобиться для складання каркаса

Как собрать потолок из гипсокартонаМатеріали для стельового каркаса

  1. Гіпсокартонні листи.
  2. Гострий ніж, рулетка, лінійка і олівець.
  3. Дриль, кріпильні елементи.
  4. Металеві напрямні, конструкції С-подібні і Г-образні для організації декількох рівнів стелі.

Как собрать потолок из гипсокартонаСхема основи

Порядок виготовлення каркасу і обшивки

Как собрать потолок из гипсокартонаПлан підвісних стель у квартирі

Спочатку необхідно розмітити поверхню стелі, якщо він буде представляти собою не однорівневу, а двох — або багаторівневу конструкцію. Розмітка проводиться звичайним олівцем.

Как собрать потолок из гипсокартонаТаким чином можна вирівнювати каркас

Потім до стелі за допомогою дриля потрібно прикріпити металеві напрямні по периметру кімнати і в тих місцях, де будуть організовані два або більше рівнів. До напрямних приєднуються СD-образні конструкції, на які і буде монтуватися гіпсокартон.

Как собрать потолок из гипсокартонаМонтаж каркасу

Для організації другого рівня стелі потрібно використовувати вигнуті металеві напрямні. Металеві деталі кріпляться за допомогою електричної дрилі, а краще – перфоратора. Зробивши отвори в бетоні, туди рекомендується забити дюбелі, поверх встановити профіль, і, вставивши шурупи, з силою закрутити їх. Таким чином, вся металева конструкція буде надійно закріплена так, щоб не тільки витримати вагу будівельного матеріалу, але й не занадто важкою люстри, якщо така запланована. На цьому етапі також виробляють розводку проводів.

Необхідно перевірити працездатність всіх виходів для точкового освітлення.

Как собрать потолок из гипсокартонаВиводимо проводку

Для закріплення важкої люстри необхідно заздалегідь подбати про посилення конструкції.

Как собрать потолок из гипсокартонаПринцип установки крабів

Після підготовки металевих конструкцій, необхідно приступити до розкрою гіпсокартонних листів. Заповнити металеві конструкції одного рівня просто – потрібно лише зістиковувати листи один з одним так, щоб не залишалося щілин. Деталі гіпсокартона кріпляться до напрямних за допомогою саморізів.

Якщо стеля має два або більше рівнів, потрібно розкроїти деталі з гіпсокартону відповідно до заздалегідь розмічених периметром.

Деталі для другого рівня розкроюють за таким же принципом. Більш складною справою є згин торцевій деталі другого рівня стелі. Для цього необхідно спочатку вирізати з листа гіпсокартону прямокутну деталь потрібного розміру, потім намочити її, помістивши на поверхню вологу тканину. Давши гіпсокартону увібрати вологу, потрібно повільно і акуратно надати деталі необхідну форму. Через занадто сильного натиску можна переламати деталь навпіл.

Как собрать потолок из гипсокартонаЗволоження

Надавши потрібну форму торцевому елементу, його слід зафіксувати так на добу – до повного висихання.

Готову деталь щільно фіксують на стелю на СD-подібний профіль.

Останнім етапом є обробка зібраного стелі. Для цього використовується грунтовка, що наноситься на гіпсокартон. Після її висихання стеля обладнується передбаченими за планом елементами точкового освітлення. Стики листів гіпсокартону шпаклюють.

Как собрать потолок из гипсокартонаМонтаж точкового світильника

Стеля з підключенням освітлення можна пофарбувати в той колір, який найкращим чином поєднується з інтер’єром кімнати.

Відео: інструкція з монтажу дворівневого стелі з гіпсокартону

Фото

Как собрать потолок из гипсокартонаКомбінування гіпрока і натяжної стелі

Как собрать потолок из гипсокартонаФігурні

Как собрать потолок из гипсокартонаБагатоярусний стелю з нішею і різними видами підсвічування

Как собрать потолок из гипсокартонаПростий стеля

Как собрать потолок из гипсокартонаСкладні форми

Как собрать потолок из гипсокартонаЗ нішею для підсвічування

Как собрать потолок из гипсокартонаВаріант обробки з підсвічуванням

Як зібрати стелю з гіпсокартону

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code