Згадуючи кращі зразки світової архітектури, можна помітити, що стелі часто були декоровані так само ретельно, як і стіни: ліпнина, розписи, фрески… Звичайно, стелі звичайних житлових будинків і квартир найчастіше не претендують на вишуканий дизайн. І тим не менш, фарбування стелі при ремонті залишається справою досить відповідальним, так як стеля — найбільша непокрита поверхню в приміщенні. Вади на ньому нічим не замаскуєш.

Тому, збираючись фарбувати стелю, краще віддати перевагу водоемульсійною фарбі, ніж, наприклад, побілці. Основна перевага цієї фарби полягає в тому, що вона не обсипається, не мажеться і тримається набагато довше за інших. Крім того, водоемульсіонка не містить шкідливих для здоров’я виділень, не має запаху, легко відмивається від рук і дуже зручна в роботі. Так що навіть недосвідчений майстер зможе домогтися при фарбуванні потрібного ефекту.

Однак при роботі потрібно враховувати деякі нюанси. У цій статті ми детально розглянемо, як правильно пофарбувати стелю водоемульсійною фарбою.

Як вибрати підходящу водоемульсійну фарбу

Вибираючи водоемульсійну фарбу, потрібно враховувати всі особливості поверхні, яку ви збираєтеся фарбувати. Водоемульсійні фарби являють собою стійку водну емульсію, що складається з пігменту та зв’язуючої основи. Як раз за типом сполучною основи водоемульсійні фарби діляться на кілька типів: акрилові, силіконові, силікатні і мінеральні.

Акрилові фарби

Найчастіше покупці зупиняють свій вибір на акрилових фарбах, головними достоїнствами яких є порівняно невисока ціна і хороша якість. Трохи вище ціна на акрилові фарби з додаванням латексу, якими можна фарбувати поверхні з невеликими тріщинами глибиною до 1 мм. Акриловими фарбами можна покривати оштукатурені поверхні, дерево, скло, бетон, а ось для сирих приміщень вони не підходять. Також акрилові фарби погано тримаються на металевих поверхнях.

Силіконові фарби

Для сирих і вологих приміщень рекомендується використовувати силіконові фарби. Свою назву ця різновид водоемульсійною фарби отримала з-за силіконових смол, що входять до її складу. Вони відрізняються прекрасною водостійкістю й при цьому задовільною паропроникністю. Такими фарбами можна зафарбувати тріщини до 2 мм, але коштують вони дорожче акрилових.

Силікатні фарби

Найдовше тримаються силікатні фарби, виконані на основі рідкого скла. Вони володіють гарною світлостійкістю і не розтріскуються при висиханні. Однак особливої популярності серед покупців такі фарби не придбали.

Мінеральні фарби

Мінеральні фарби містять у своєму складі гашене вапно й цемент. Вони вкрай недовговічні, тому поступово витісняються з ринку більш стійкими типами фарб.

При виборі водоемульсійною фарби варто звернути особливу увагу на її укрывающую здатність. Від цієї здатності залежать як ступінь витрати матеріалу, так і кількість шарів, які необхідно буде нанести. Всі характеристики фарби, а також рекомендовані сфери використання повинні бути вказані на упаковці.

Розраховуючи витрату фарби, потрібно пам’ятати про те, що для покриття оштукатуреної поверхні буде потрібно на 15% більше фарби, ніж для гладкою. Середній показник витрати водоемульсійною фарби становить приблизно 3-3,5 літра на 16 квадратних метрів. Зменшити витрату фарби може використання фарбопульта.

Підготовка поверхні

Підготовка поверхні до фарбування — важливий етап процесу. Розраховувати на те, що фарбування зможе виправити або приховати дефекти обробки, не доводиться. Найчастіше фарбування тільки підкреслить їх.

Щоб уникнути цього, потрібно в першу чергу уважно оглянути поверхню, яку ви збираєтеся фарбувати. Підсвічуючи бічним світлом стелю, можна відзначити найбільш проблемні місця, які необхідно усунути. Якщо особливих дефектів не виявилося, можна приступати до грунтовці стелі спеціальними засобами для грунтовки глибокого проникнення, які рекомендуються використовувати в поєднанні з обраної водоемульсійною фарбою.

В деяких випадках можна наносити новий шар водоемульсійною фарби на старий, але в цьому випадку стеля потрібно ретельно ошкуріть і позбавити від відшарувалася фарби. Якщо ж раніше стеля був покритий вапняними білилами, то звичайною зачисткою не обійтися. Необхідно не тільки позбутися від старого шару фарби, але і видалити всі залишки з допомогою лужного розчину соди.

Як правильно нанести водоемульсійну фарбу

Для фарбування стелі вам знадобляться кисть шириною 3-4 см, спеціальний валик для водоемульсійною фарби і ємність під фарбу — кювета, або лоток. Також можна придбати телескопічну ручку-подовжувач. Варто відзначити, що завдати рівний шар щіткою важче, ніж валиком.

Перед тим як приступити до фарбування, наклеюємо вздовж кордону забарвлюється простору малярну систему. Після цього потрібно приготувати фарбу, змішуючи її з водою в пропорціях, зазначених на упаковці.

Потім наливаємо фарбу в кювету і за допомогою кисті фарбуємо кути, краї та важкодоступні місця. Після цього можна приступати до фарбування великих поверхонь валиком. Для цього прокатуємо валик по кюветі, рівномірно розподіляючи фарбу, і паралельними смугами наносимо фарбу, кожен раз зміщуючись на 2/3 ширини смуги. Таким чином фарба розкочується до тих пір, поки не залишиться смуг, розлучень або напливів. Наступний шар наноситься перпендикулярно попередньому.

Зазвичай водоемульсійна фарба наноситься на стелю в два шари. Ці фарби сохнуть досить швидко, тому якщо покрити стелю у другій половині дня, то до наступного ранку поверхню вже висохне. Другий шар наноситься на добре просохлі перший.

Як пофарбувати стелю водоемульсійною фарбою

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code