Как побелить потолок по старой побелке?Під час ремонту ми стикаємося з різними видами обробки, одним з яких є побілка стелі. Якщо ремонт виконується не в новому житлі, а вже раніше обробленому, часто виникає необхідність видалення старих оздоблювальних матеріалів.

Стелю не є винятком. При остаточній обробці, в залежності від матеріальних можливостей, призначення приміщення і може застосовуватися побілка наступними складами: водоемульсійною фарбою, крейдою, вапняним розчином.

Як побілити стелю старої побілки цікавить дуже багатьох, оскільки зняття крейдяної побілки хоча і не вимагає серйозних матеріальних витрат, однак викликає побутові незручності.

Можна побілити стелю на стару побілку

Відразу обмовимось: проводити будь-які оздоблювальні роботи, крім як каркасній, не видаливши крейда, вкрай не бажано. Це пов’язано з тим, що побілка перешкоджає адгезії нового матеріалу з основою, що може призвести до відшарування, здуттів і інших небажаних наслідків. Але якщо іншого виходу немає, розглянемо,чим побілити стелю старої побілки, і як це краще зробити.

Насамперед, з’ясуємо, в яких випадках білити стелю, не змиваючи побілку, не можна:

 1. Наявність не забитих тріщин.
 2. Наявність плям, особливо іржавих, або не обробленого грибка.
 3. Багаторазова попередня побілка.
 4. Не щільне зчеплення з основою старого шару.

Якщо ви маєте справу з таким станом речей, краще змити стару побілку зі стелі. Однак бувають випадки, при яких можливе або її повністю залишити, або провести її частковий ремонт:

 1. Товщина старого шару мінімальна, або не значна.
 2. Відсутній обсипання побілки та інші відшарування.
 3. Стелю не потребує додаткового ремонту.

У цих випадках досить просто обробити поверхню акриловою грунтовкою глибокого проникнення або провести місцевий ремонт, прогрунтувати і можна приступати до побілки стелі.

Как побелить потолок по старой побелке?

Перш ніж почати оздоблювальні роботи, потрібно виконати обов’язково наступні дії:

 1. В залежності від вашої ситуації, або видаліть стару побілку, або виконайте необхідний місцевий ремонт. Особливу небезпеку представляють плями, виступаюча арматура і різні цвілеві культури.
 2. За допомогою крейдяної або гіпсової шпаклівки видаліть дрібні дефекти, а при необхідності повністю обробіть стелю.
 3. Повністю прогрунтуйте її акриловою грунтовкою.
 4. Дочекайтеся висихання і приступайте до фарбування.

Побілка стелі водоемульсійною фарбою фарбою валиком

Для фарбування водоемульсійним складом можна використовувати фарборозпилювач або валик, так і просту малярську кисть. Якщо мова йде про побілки за побіленого стелі, необхідно враховувати її тип, так, мілове покриття покривати водоемульсійним складом не можна, стелю необхідно, або видалити до основи, а ось вапняні і старі латексні покриття досить грунтувати акриловою грунтовкою. Далі слід:

 • Перелийте водоэмульсионный складу в кювету.
 • Умочуйте валик в кювету, і, рівномірно розподіливши фарбу на хутряній шубі, промокніть надлишок фарби.
 • Побілка першого шару фарби производитсяв залежності від параметрів стелі з таким розрахунком, щоб другий шар був по можливості, вздовж нього.
 • Витримайте час, вказаний виробником фарби.
 • Після цього можете побілити другий шар.
 • Приступайте до побілки ділянок стелі в місцях стикування зі стінами.

Якщо ви збираєтеся білити стелю, врахуйте: найменший витрата буде при використанні розпилювача, але цей метод вимагає особливих професійних навичок і спецобладнання. Крім цього, фарба повинна бути без грудок і більш рідкою, тому її вкриває здатність зменшується. З позитивних моментів можна відзначити рівномірність фарбування і відсутність смуг.

Як побілити стелю крейдою за старої побілки

Насамперед, для цього потрібно приготувати крейдяний розчин і ретельно його процідити. Звичайною пропорцію готують: на 10л води 5кг крейди і 50гр столярного клею, можна додати трохи синьки.

Как побелить потолок по старой побелке?

Технологія побілки стелі крейдою не відрізняється від нанесення водоемульсивного складу, нанесіть крейдяної складу рівним шаром, дочекайтеся повного висихання і повторіть процес. У разі нанесення її на стелю фарборозпилювачем, нанесення другого шару можна уникнути шляхом тривалості побілки, але обов’язково добийтеся рівномірності покриття.

Таке покриття буде мати приємну матову структуру, воно набагато дешевше латексної фарби, але у нього є і свої недоліки, з часом, мілове покриття може обсипатися, воно не стійке до зношування і підвищеної вологості.

Як побілити стелю старої побілки вапном

Вапняний розчин має достатньої вологостійкістю, крім цього, їм може бути приховані невеликі дефекти стелі, укріплені тріщини і щілини. Так само, вапно володіє антибактеріальними властивостями, що робить її придатною для роботи в приміщеннях з підвищеною вогкістю.

Істотним недоліком вапняного розчину є здатність викликати алергію. І уповільнений порівняно з крейдяним складом термін висихання.

Побілка стелі вапном проводитися так само, як і крейдяним, однак, потрібно дотримання більш жорстких заходів безпеки, зважаючи на особливості самого вапняного розчину може викликати алергію, так і для очей він небезпечніший.

Таким чином, ми розглянули кілька варіантів, як побілити стелю старої побілки водоемульсійною фарбою фарбою, вапном, крейдою. Який з них вибрати – вирішувати вам, але все ж пам’ятаєте, що якщо у вас є можливість видалити стару побілку, краще це зробити.

Як побілити стелю старої побілки?

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code