У тому випадку, якщо ви вирішили додати своєму дачному ландшафту особливо мальовничий і оригінальний вигляд – зробіть на ньому альпійську гірку, яка може стати справжнім сюрпризом для ваших гостей. У статті ми розповімо, як правильно зробити альпійську гірку своїми руками на дачі, а також дамо фото і відео інструкції.

Вибір відповідного місця

Как правильно сделать альпийскую горкуПлан альпійської гірки

Починати будівництво альпінарію слід з грамотного підбору місця під неї. При цьому рекомендується виходити з наступних міркувань:

  • місце планованого розміщення цього елемента садового дизайну повинно розташовуватися на сонячній стороні;
  • воно повинно бути віддалене від будівель (тобто розміщене в мальовничому куточку саду, наприклад);

Важливою умовою повноцінного виконання альпійської гірки є якість ґрунту в місці її розташування, виключає близькість грунтових вод.

Розмітка і підготовка дренажу

Как правильно сделать альпийскую горкуПідготовка дренажу

Після вибору місця під гірку, можна приступати до розмітки ділянки, виробленої у відповідності з обраними раніше розмірами. По закінченні розмітки необхідно буде зайнятися підготовкою підстави для альпінарію», яке повинно стати надійним захистом від проливних дощів і сезонних паводків.

З цією метою по периметру розмітки потрібно вирити рів глибиною близько сорока сантиметрів. Дно такого котловану засипається спеціально підготовленої дренажної сумішшю, в якості якої можна використовувати залишки будівельного сміття (щебінь, гальку, бита цегла). Потім все це засипають шаром піску товщиною близько 5-10 см, а зверху закривається декількома шарами родючого грунту, що містить мінеральні поживні суміші. Грунт слід добре розпушити і видалити з неї бур’яни і коріння.

Сформованої таким чином основі слід дати відстоятися протягом декількох днів, за які всі її шари осядуть і наберуть міцність, необхідну для виконання наступних робіт.

Вибір і укладання каменів

Как правильно сделать альпийскую горкуУкладання каменів альпійської гірки

У той час, поки відбувається усадка підстави гірки, ви можете приступити до підбору каменів для неї. Правильно підібрана комбінація каменів різних розмірів і форми дозволить вам створити досить оригінальну і в той же час природно виглядає альпійську гірку. При цьому не потрібно надто великої їх кількості, так як прекрасну композицію вдається створити часом з 5-6-ти великих каменів (плюс кілька маленьких).

Как правильно сделать альпийскую горкуОблаштування альпінарію

Перед укладанням розкладіть всі кам’яні заготовки і вибрати найбільш красиві і оригінальні за формою. Перевагу слід віддавати каменів з цінного природного матеріалу (граніту, вапняку або валунным камінню, наприклад). Найбільш підходящим варіантом для гірки вважаються різні види вапняку; непогано виглядатимуть також пісковики і сланці. Всі операції рекомендується здійснювати виходячи з наступних міркувань:

  1. Укладати валуни краще всього декількома ярусами, причому між окремими каменями слід залишати невеликі проміжки, які пізніше можна буде засипати землею і засадити карликовими деревами, наприклад. Саме дно цих проміжків можна викласти дрібним «боєм», що перешкоджає розростанню бур’янів.
  2. В ході укладання в першу чергу виставляються найбільш великі камені, які зариваються в землю приблизно на дві третини. Це дозволить вам надійно закріпити їх у ґрунті, а також створить ілюзію натуральності отриманої композиції. Доріжки навколо гірки рекомендується викладати з невеликих плоских каменів або з сколів відповідної форми.
  3. Необхідно враховувати також і те, щоб вільної грунту між каменями було достатньо для посадки в неї рослин.

Гірка буде виглядати природніше в тому випадку, якщо ви зробите композицію асиметричною, тобто з невеликим відхиленням від геометрично правильних форм.

Висадка квітників

Как правильно сделать альпийскую горкуВисадка рослин

При зведенні альпійської гірки, належну увагу потрібно приділити вибору підходящих рослин, здатних надати їй привабливий зовнішній вигляд. Зовсім непогано в такому пейзажі будуть виглядати низькорослі рослини, вкривають землю суцільним квітчастим килимом. При цьому обов’язково слід врахувати вишуканість їх листя і красу самих суцвіть.

Ідеально будуть виглядати на альпійському тлі звичайні проліски або фіалки, і лише трохи поступляться їм у цьому плані шафран, флокс, нарцис, примула або незабудка. Допускається також висаджувати на гірці поодинокі рослини зразок ялівцю, барбарису або вересу.

Догляд за альпінарієм

Как правильно сделать альпийскую горкуПолив альпінарію

Грамотний догляд за гіркою передбачає її своєчасний полив, а також регулярну обробку (розпушування) грунту. Особливо уважно слід ставитися до поливу в період росту і цвітіння висаджених рослин. Восени гірці потрібен особливий догляд, який полягає у збиранні висохлих листя і рослин, а також обрізки надмірно розрослися чагарників. Окремі зразки рослин мають на зиму утеплятися.

Весняний догляд пов’язаний з трамбуванням грунту і захистом квітів від шкідливих комах. Одночасно з цим можна удобрити грунт за допомогою спеціальних мінеральних сумішей.

Відео

В наступному відеоматеріалі ви узнате, як зробити альпійську гірку новачкові:

Фото

Как правильно сделать альпийскую горкуТипові квіти для альпійської гірки

Как правильно сделать альпийскую горкуСпоруда

Как правильно сделать альпийскую горкуКруглий альпінарій

Как правильно сделать альпийскую горкуГірські рослини

Как правильно сделать альпийскую горкуДизайнерський альпінарій

Как правильно сделать альпийскую горкуДизайн альпінарію

Как правильно сделать альпийскую горкуВеликий альпінарій

Как правильно сделать альпийскую горкуАльпінарій у водойми

Как правильно сделать альпийскую горкуАльпінарій у будинку

Как правильно сделать альпийскую горкуАльпінарій терасного типу

Как правильно сделать альпийскую горкуЗ зеленими рослинами

Как правильно сделать альпийскую горкуЗ дрібними камінчиками

Как правильно сделать альпийскую горкуЗ килимовими рослинами

Как правильно сделать альпийскую горкуЗ гірськими квітами

Как правильно сделать альпийскую горкуНа присадибній ділянці

Как правильно сделать альпийскую горкуАльпійська гірка з фонтаном

Як правильно зробити альпійську гірку

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code