Встановлення водолічильника вже давно вважається не примхою, а необхідністю для багатьох родин, адже завдяки цьому у власників з’являється чудова можливість контролю витрат води, що призводить до економії ресурсів. Купити водомір зараз не проблема – знайти різноманітні моделі можна на будь-якому будівельному ринку. Але як вибрати водолічильник для квартири, який довгий час буде надійно служити вам. Щоб визначитися з вибором, вам необхідно зібрати побільше інформації.

Види водолічильників

Как выбрать водосчетчикЩо показує лічильник для води

Лічильники-водоміри поділяються за принципом дії на:

 • електронні;
 • електромагнітні;
 • вихрові;
 • тахометричні (механічні);
 • ультразвукові.

В квартирах, як правило, встановлюють електронні або механічні водолічильники. Інші їх різновиди призначені для використання в промислових масштабах.

Водоміри також поділяються на:

 • енергонезалежні;
 • енергозалежні (працюють від батарей або зовнішньої електромережі).

Виробники

Как выбрать водосчетчикВодолічильник СВК15

Великою популярністю в Росії користуються водолічильники іноземного виробництва, які оснащені електронним управлінням (чим сильно відрізняються від вітчизняних лічильників). Як правило, багато хто віддає перевагу водоизмерительным приладів німецьких виробників: Siemens, Zenner, Minomess. В основі принципу роботи даних приладів лежить те, що спеціально вбудований невеликого розміру чіп зчитує показання витрачання води, які автоматично передає в диспетчерський пункт по комп’ютерній мережі.

До популярним водосчетчикам російського виробництва відносяться: «Водоприбор», «ТеплоВодомер», «Пульсар», «Мультисистема», «Метер», «Берегун». На відміну від зарубіжних приладів функціональність вітчизняних водомірів обмежена – вони призначені для обліку споживання мешканцями або гарячої води, або холодною. В останні роки російські виробники стали випускати універсальні моделі лічильників, які дозволяють враховувати гаряче і холодне водопостачання одночасно. Це такі прилади, як СГВ-15 (завод «Старорусприбор»), СВК-15 (завод «Газэлектроника», р. Арзамас).

Плюси електронних водолічильників

Как выбрать водосчетчикЕлектронний водолічильник

 1. Відмінна стійкість до підвищення тиску води в системі. Лічильник фіксує кількість витраченої води навіть при невеликому напорі.
 2. Зручне зчитування показань приладу, завдяки наявності стрілочних і роликових індикаторів. За рахунок імпульсного виходу можна дистанційно зчитувати показання.
 3. Монтаж електронного лічильника може виконуватися і вертикально, і горизонтально.
 4. При проведенні метрологічної перевірки демонтаж водолічильника виконується досить легко: при цьому знімається лише верхня частина витратоміра, а всі сполучні його частини залишаються конструктивно сочлененными з трубами.

Плюси механічних водолічильників

Как выбрать водосчетчикМеханічний водолічильник

 1. Вітчизняні лічильники в основній масі збираються з імпортних комплектуючих, тому вони за якістю не поступаються закордонним приладів.
 2. Механічні лічильники широко представлені в торгівлі.
 3. Невелика вартість (у порівнянні з електронними).

Ціни

Как выбрать водосчетчикКупівля водолічильника

Важливим критерієм при виборі моделі водолічильника є його вартість. Купуючи вітчизняний прилад з механічним управлінням, розраховуйте на суму до 400 рублів. Електронні лічильники, виготовлені за кордоном, звичайно ж, буде коштувати значно дорожче (до 2000 рублів). Але зате вони більш надійні (повірка виконується раз на 10 років) і зовні виглядають сучасно – все позначається на їх ціні.

Як вибрати водолічильник

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code