Ламінат широко використовується для обробки приміщень завдяки естетичному зовнішньому вигляду, легкості монтажу та практичності. Проте якісні характеристики звичайного ламінованого покриття не дозволяють використовувати його в приміщеннях з підвищеним рівнем вологості. Для експлуатації в таких умовах вибирають матеріал, захищений від впливу вологи. При виконанні ремонту в квартирі покриття подібного роду застосовують при заміні підлоги на кухні.

Чому не варто стелити ламінат звичайний

Как выбрать влагостойкий ламинат для кухниЗвичайний ламінат деформується від води

Ламінат цінується за естетичний зовнішній вигляд. Пол на кухні крім механічних навантажень часто піддається дії води, тому найбільш часто в якості обробки використовують керамічну плитку або лінолеум, які не псуються при попаданні на поверхню рідини. Якщо укласти на кухні невлагостойкіе ламінат, він швидко вийде з ладу. Справа в тому, що покриття складається з деревоволокнистої плити (HDF), паперового верхнього шару, на який нанесено декоративний малюнок. Якщо на поверхню потрапила рідина, вона відразу починає вбиратися, і під дією вологи ламель розбухає і деформується.

Різновиди захищеного від вологи покриття

Как выбрать влагостойкий ламинат для кухниВологостійкий ламінат значно міцніше і якісно захищений від розбухання

З недавніх пір вибір підлогового покриття розширився за рахунок вологостійкого ламінату. Покупцеві, який вибирає підлога для кухні, слід знати, що покриття буває вологостійким і водостійким. Різниця між двома типами матеріалів суттєва:

 • Вологостійкий. Як і у звичайного ламінату, основою служить HDF плита, але більш щільна. Вбираність зменшена в три рази порівняно з незахищеними різновидами. При попаданні води на поверхню вологостійкого покриття при виконанні господарських робіт на кухні виключена його деформація, оскільки стики і замки ретельно оброблені воском або силіконом. Матеріал також проходить обробку антибактеріальними складами, які попереджають виникнення цвілі і розмноження бактерій. Після укладання стики можна пройти спеціальною мастикою. Для посилення водовідштовхувальних властивостей використовується більш міцний верхній шар з просоченням на основі мікроскопічних часток корунду.
 • Водостійкий. Виробляється на основі полівінілхлориду, тому води зовсім не боїться: не псується від її впливу і не вбирає її. Всередині ламелі, на всьому її протязі, розташовані повітряні камери, які виконують роль звуко – і теплоізолюючою прошарку, тому пластиковий ламінат буде теплим, навіть якщо під ним не встановлена система теплої підлоги. Такі ламелі витримають не тільки короткочасне попадання холодної/теплої води, але і тривалий контакт з гарячою водою та миючими засобами.

Как выбрать влагостойкий ламинат для кухниВодостійкий ламінат зовсім не вбирає воду

Навіть продавці плутають ці різновиди матеріалу, вважаючи, що між ними немає різниці.

Вологостійкий ламінат не боїться вологого прибирання і пролитої рідини, але залишати воду на поверхні на довгий час не рекомендується. Без наслідків він витримує контакт з водою тривалістю до 6 годин.

Відео: випробування вологостійких покриттів від різних виробників

Критерії вибору

Так як кухня відноситься не тільки до вологих приміщень, але і місцях з підвищеною механічною навантаженням, для підлоги необхідно вибирати зносостійкий ламінат. У відповідності зі ступенем зносостійкості ламінованої дошці присвоюється клас. Обробники рекомендують вибирати для кухні покриття 32 чи 33 класу. 33 клас найбільш оптимальний. Він міцний, надійний і прослужить довго. Купувати покриття 34 класу, на думку фахівців, невигідно.

Как выбрать влагостойкий ламинат для кухниКласи ламінату

Необхідно звернути увагу на бренд і країну виробництва. Помічено, що матеріали, вироблені в Китаї, значно поступаються товарів європейського виробництва по зносостійкості. Хороші відгуки заслужив ламінат німецького виробництва. Якщо порівнювати зносостійкість ламінованої дошки виробництва Німеччини та Китаю одного класу, то останній проявить себе значно гірше.

На упаковці обов’язково має бути нанесено маркування, що повідомляє про вологостійкості матеріалу:

 • поєднання зі словом «aqua» — Aqua-Protect, Aqua Resist;
 • символьна маркування у вигляді крана з краплею, парасольки з краплею та інших подібних позначень.

Зрозуміти, наскільки вологостійкий матеріал, допоможе показник щільності основи. Чим він вищий, тим краще покриття переносить вологу. Співвідноситься з цим параметром коефіцієнт розбухання. Його розраховують, поміщаючи ламінат на 24 години у воду. Потрібно вибирати ламінат з найменшим коефіцієнтом. Середня величина – близько 18%.

Как выбрать влагостойкий ламинат для кухниВологостійкий ламінат краще переносить вплив води, але витирати калюжі все ж доведеться

Сполучні замки без фаски переважніше, тому що завдяки цій конструктивній особливості знижується ймовірність проникнення вологи всередину швів, так як вона не накопичується в поглибленнях. Не допускається наявність зазорів між панелями. Ламелі повинні примикати друг до друга максимально щільно.

Для кухні рекомендується купувати дошки з шорсткою поверхнею, наприклад, повторює текстуру дерева. На мокрому гладенькій підлозі легко посковзнутися і отримати травму. Матова і рельєфна площину дозволить цього уникнути.

Как выбрать влагостойкий ламинат для кухниРекомендується вибирати матеріал з фактурною поверхнею

Судити про якість матеріалу можна по гарантії виробника і регламентируемому терміну експлуатації. Представники відомих брендів заявляють, що такий матеріал служить близько 25 років. Вибрати якісний вологостійкий ламінат для кухні можна на сайті https://ligapol.ru/. Купувати покриття необхідно з запасом.

Вартість вологостійкого ламінату помітно вище, що виправдовується його високою якістю і зносостійкістю.

Як відрізнити ламінат європейського від китайського виробництва

На перший погляд китайський ламінат не відрізнити від якісного європейського матеріалу. Проте є деякі нюанси, які допоможуть відрізнити підробку від оригіналу:

 1. Якісні ламелі не мають хімічного запаху.
 2. Параметри китайських ламінованих панелей стандартні (1215*12,3 мм). Китайським виробникам не вигідно проводити нестандартні моделі.
 3. Якщо на упаковці немає маркування або країна виробництва вказана скорочено — матеріал зроблений у Китаї.
 4. Із зворотного боку ламіноване покриття європейського виробництва бежеве, китайського – коричневе.
 5. Європейський ламінат відрізняється високими декоративними властивостями і детально передає фактуру натуральної деревини.

Виробники

Как выбрать влагостойкий ламинат для кухниБагато виробників почали випускати вологостійкий ламінат

На російському ринку відомо кілька брендів вологостійкого ламінату. Серед найбільш популярних слід назвати:

 • Alloc;
 • Witex;
 • Pergo;
 • Kronospan;
 • Tarkett;
 • Classen;
 • Quick-Step.

Ламінатна дошка європейських брендів проводиться не тільки за кордоном, але і в Росії, тому на упаковці слід шукати адреса виробництва. Ламіновані покриття російського виробництва дешевше, але за якістю трохи програють європейським аналогам.

Вологостійкий ламінат в інтер’єрі

Вологостійкий ламінат настільки ж різноманітний, як і матеріал без спеціальної обробки. Виробниками випускаються покриття, що імітують не тільки деревину, а й інші матеріали, наприклад природний камінь або керамічну плитку. Співвідношення сторін у традиційній ламінованої панелі — 1:9. Але для великої кухні можна використовувати ламель з розмірністю 1:16, яка більше схожа на дерев’яну дошку.

Как выбрать влагостойкий ламинат для кухниВідтінок покриття повинен поєднуватися з кольором обстановки

Що стосується відтінків, то ламінат найчастіше має відтінок деревини, яку імітують, але бувають і особливо цікаві варіанти:

 • білий з ефектом «під старовину»;
 • чорний;
 • імітує шкіру екзотичних тварин;
 • червоний;
 • з візерунками.

Покупці віддають перевагу каштану і буку.

З-за того, що виражена дерев’яна фактура не завжди вдало поєднується з обстановкою кухні, виробники випускають ламелі з дрібним малюнком.

Якщо кухня простора і виконує функцію не тільки кухні як такої, але і їдальні, зони можна візуально розмежувати, використавши ламінат різних відтінків і скомбінувавши його з іншими видами матеріалів.

Как выбрать влагостойкий ламинат для кухниВдало виглядає комбінація з плиткою

Ламіноване покриття можна укладати на кухні, але для цього приміщення підходять тільки вологостійкі і водостійкі різновиди матеріалу. Зносостійке покриття витримає складні умови, попадання рідини на поверхню. Але вибирати модель необхідно ретельно уникаючи підробок і неякісних примірників.

Фото вологостійкого ламінату в інтер’єрі кухні

Как выбрать влагостойкий ламинат для кухни

Как выбрать влагостойкий ламинат для кухни

Как выбрать влагостойкий ламинат для кухни

Как выбрать влагостойкий ламинат для кухни

Как выбрать влагостойкий ламинат для кухни

Как выбрать влагостойкий ламинат для кухни

Как выбрать влагостойкий ламинат для кухни

Как выбрать влагостойкий ламинат для кухни

Как выбрать влагостойкий ламинат для кухни

Как выбрать влагостойкий ламинат для кухни

Как выбрать влагостойкий ламинат для кухни

Как выбрать влагостойкий ламинат для кухни

Как выбрать влагостойкий ламинат для кухни

Как выбрать влагостойкий ламинат для кухни

Как выбрать влагостойкий ламинат для кухни

Як вибрати вологостійкий ламінат для кухні

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code