Централізована подача води в заміських будинках і дачах не завжди працює так, як хотілося: перебої, відключення, слабкий напір. Тому багато домовласники вважають за краще встановлювати на своїй ділянці автономну качающую станцію. Щоб у майбутньому не мати проблем з водопостачанням, доведеться заздалегідь подумати, як вибрати водяні насоси і як їх монтувати.

Які насоси бувають

Как выбрать водяные насосы

На ринку є безліч моделей, які поділяються на дві основні групи: професійні та побутові. Перші здатні передавати в хвилину до 3-4 т води, тоді як продуктивність друге – біля 60 л/хв. Для невеликого приватного будинку більше підходить побутовий насос, але який саме?

Как выбрать водяные насосыФонтанний насос

За принципом роботи вони бувають:

 • самовсмоктуючі – найпоширеніші;
 • ручні – не вимагають електрики та інших джерел енергії, потрібна тільки фізична сила;
 • колодязні і свердловинні.

Как выбрать водяные насосыЗанурювальний насос

Как выбрать водяные насосыЗовнішній насос

За місцем установки та методу забору води насоси поділяються на:

 • зовнішні – беруть воду з відкритих водойм;
 • занурювальні – качають з колодязів або свердловин;
 • інжекторні – здатні всмоктувати воду з десятиметрової глибини і більше за рахунок особливих насадок.

Как выбрать водяные насосыДренажні моделі

Как выбрать водяные насосыЦиркуляційний

По мети використання агрегати бувають:

 • дренажними – перекачують середовища з твердими суспензіями;
 • циркуляційні – застосовуються для систем опалення і кондиціювання в будинку;
 • водяні апарати.

Вибір того чи іншого насоса визначає його призначення та джерело води. Щоб викачати рідину з довколишнього водойми, природного або штучного, і направити її на полив городу, потрібен заглибний дренажний насос. Їм же осушують затоплені підвали або траншеї.

Для доставки питної води в будинок знадобиться свердловинна установка з фільтром або заглибна кринична. Якщо джерело порівняно чистий, то можна качати і поверхневим апаратом. Його не треба опускати у водойму і стежити, щоб він завжди бути втоплений – насос бере воду шлангом.

У водопровідній та опалювальної системи буде працювати потужний циркуляційний насос.

Основні параметри вибору

Как выбрать водяные насосы

Найголовнішою характеристикою насоса буде його продуктивність, тобто здатність перекачувати в одиницю часу певний обсяг води. Сім’ї з 4-5 осіб для проживання досить апарату з продуктивністю 30-40 л на хвилину.

Наступний важливий показник, що вимагає уваги – напір або висота, на яку установка може піднімати воду. Середні цифри для побутових насосів: глибина всмоктування – 4-7 м, стовп води – 10-15 м. Ці параметри важливі, оскільки доводиться деколи не тільки качати воду з глибини, але і доставляти її на другий або навіть третій поверх із збереженням напору. Причому зовнішні насоси для свердловин бувають вихрові і відцентрові. Перші більше підходять для дрібних колодязів і створюють гарний тиск в трубопроводі. До того ж ціновий рівень у них трохи нижче. Відцентрові апарати призначені для дуже глибоких шахт.

Від цих двох характеристик залежить тиск у водопровідній системі. Створюваний тиск розрізняється для насосів різних моделей. А необхідне саме вам значення розраховується в залежності від розмірів ділянки, способу залягання грунтових вод і ваших потреб.

На що дивитися при покупці пристрою?

Как выбрать водяные насосыРізні марки пристрою

При покупці тієї або іншої марки насоса необхідно враховувати:

 1. Якість водопроводу. Важливі його матеріал, діаметр та фітинги: клапани, трійники, поворотники.
 2. Контролер холостого ходу, який зупиняє насос, якщо в системі немає води, і тим самим запобігає його поломку.
 3. Реле тиску стежить за тиском в трубопроводі і дозволяє установці працювати в різних режимах.
 4. Гідроакумулятор контролює робочий тиск і не допускає перевантаження.
 5. Якісна електроізоляція гарантує безпечне використання насоса.
 6. Джерело живлення. Бувають електричні і бензинові апарати.
 7. Система охолодження електродвигуна. Воно буває водяним або масляним. Більш надійним вважається останнім, але і коштує така модель більше.
 8. Число фаз електромережі. Особливо потужні насоси живляться від трифазної мережі, на прокладку якої потрібен окремий дозвіл, так і можливість така є не скрізь.
 9. Корпус насоса. Чавунний важкий, але добре гасить шум і вібрацію при роботі. Оболонка з нержавійки або металопластику більш гучна, хоча і легка.

При виборі заглибного насоса важливо, щоб він відповідав перерізу свердловини. Його максимальний габаритний розмір повинен бути меншою як мінімум на 10 мм.

Деякі частини водяного насоса вважаються витратними компонентами, наприклад, змінні фільтри і шланги. Часом виникає необхідність заміняти вимикачі або керуючі блоки. Гідроакумулятори також можуть вийти з ладу і їх доводиться рано чи пізно міняти.

Зверніть увагу на можливість сервісного обслуговування своєї установки і близькості ремонтних центрів. Гарантійні зобов’язання різних виробників часом сильно різняться між собою.

Відео

Пропонуємо подивитися інформаційне відео про типи насосів.

Як вибрати водяні насоси

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code