Для зведення будинків і проведення багатьох ремонтних робіт потрібно якісний цемент. Але сьогодні досить легко можна зіткнутися з шахрайством. Не рідкістю стає придбання будматеріалів далеко не кращої якості.

При покупці цементу важливо розуміти для яких цілей ви його купуєте. Наприклад, для виконання штукатурних робіт потрібно цемент однієї марки, а для стяжки зовсім інший. Існує безліч різновидів цементу: піскуватий, шлаковий, карбонатний, напружує, швидкотверднучий та ін. В будь-якому випадку його терпкі властивості будуть основними. У цьому достатку марок і різноманітті виробників вам просто необхідно навчитися, як вибрати цемент, щоб він задовольняв всім пропонованим до нього вимогам.

Покрокова інструкція

Как выбрать цементВиробник цементу

  • Для початку перевірте репутацію фірми-виробника і, бажано, продавця.
  • Країна-виробник відіграє важливу роль. Купуючи російський цемент, у разі виникнення претензій до його якості ви зможете пред’явити всі претензії прямо виробнику, оскільки його розташування буде перебувати поблизу. З імпортним цементом це буде зробити набагато складніше, адже імпортна продукція надходить на російський ринок не завжди свіжої (залежалась суміш здатна швидко втрачати свої властивості і її витрата від цього збільшується).
  • Уважно подивіться на упаковку і вага. Зазвичай цемент згідно Дсту 2226 упаковують в склеєні або зшиті паперові мішки (трьох — або чотиришарові) вагою 25кг або 50кг.

На упаковці повинні бути вказані характеристики будматеріалу, а також інформація про виробника або про організації, що займається розфасовкою (контактні дані). Перевірте наявність у продавця сертифіката якості і подивіться, проставлена на упаковці маркування.

Как выбрать цементМіцність цементу

  • Відомо, що марка цементу – позначення міцності. Чим вище марка, тим будуть міцніше конструкції, створені з бетону на основі придбаного цементу.
  • У цементу, сертифікованого за Гостом 31108-2003 маркування – ЦЕМ I 42,5; для додаткового– ЦЕМ II/A-Ш 32,5. За радянським Гостом 10178-85 маркування цементу відповідно ПЦ500 Д0 і ПЦ400 Д20. Для цементу цементу проставляється літера «Б», для нормально тверднучого – «Н».
  • Звертайте увагу і на ціну. Тут діє правило: мала ціна – низька якість. Недобросовісні постачальники знижують ціну, додаючи в суміш різні домішки (золу, гранітну пил і ін) Є виробники, які економлять на транспортуванні та зберіганні продукції, що тягне за собою зниження якості. На ціну цементу впливають: марка, спеціальні добавки і форма продажу (навалом завжди дешевше цементу, упакованого в мішки).

Как выбрать цементУмови зберігання цементу

Цемент всередині мішка повинен бути м’яким, без скам’янілостей, грудочок і інших утворень. Це можна перевірити і на дотик.

  • Нарешті, подивіться на дату розфасовки. Якщо мішок з цементом довгий час зберігався на складі, то можна бути впевненим в зниженні його якісних характеристик. Згідно ГОСТу термін його придатності – 60 днів, але за Гостом ставити дату на упаковці не є обов’язковим, і тому ніхто не вказує дату виробництва на мішку. Як правило, інформація про номер і характеристики закуповуваної партії зазначається у супровідних документах. Бажано перевіряти буквально кожну упаковку з цементом на предмет його терміну придатності.
  • Обов’язково з’ясуйте у продавця умови зберігання цементної суміші, адже якщо вона зберігалася в сирому приміщенні, то якість може сильно постраждати.
  • І нарешті, пам’ятайте, що не потрібно купувати цемент в сумнівних місцях, робіть покупку безпосередньо у виробника або торгової організації, яка безпосередньо працює з ним.

Відео

Наступний відеоматеріал розповість про те, як відрізнити неякісний цемент від хорошого продукту:

Як вибрати цемент

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code