Якщо вам необхідно розрізати керамічну плитку або керамограніт, ви можете скористатися для цих цілей «болгаркою», або придбати собі плиткоріз. Але, опинившись в магазині, ви виявите, що даний інструмент не просто представлений в безлічі варіантів (в залежності від фірми-виробника, його випустив), але і має чіткий поділ на ручні і електричні моделі. І як вибрати плиткоріз, щоб він не просто впорався з поставленим перед ним завданням, але і при цьому вам не довелося за нього переплачувати?

Ручні плиткорізи

Как выбрать плиткорезРобота ручним плиткорізом

Ручні плиткорізи прийнято вважати найменш потужними, так як результат роботи з ними залежить не стільки від їх характеристик, скільки від здібностей людини. При цьому вони володіють такими перевагами, як:

  • відсутність енергоспоживання (тобто ви зможете різати плитку в приміщеннях, не обладнаних електричними розетками);
  • простота обслуговування (вам доведеться його лише протерти після роботи і прибрати на зберігання в сухе приміщення);
  • невелика вага (і ви завжди легко перенесете його на потрібне вам місце).

Однак ручні плиткорізи різних моделей все ж мають і свої індивідуальні особливості, наприклад, деякі з них завдяки додатковим пристосуванням можуть вирізати круглі отвори. Також незайвим буде відразу уточнити у продавців, чи придатний даний тип інструменту для роботи з керамогранітом, або його функції обмежені тільки тонкою керамічною плиткою для облицювання стін.

Как выбрать плиткорезРізання плитки вручну з фіксацією

Незайвими будуть у придбаного вами плиткоріза спеціальні лінійки і кутові обмежувачі, що дозволяють різати плитку не тільки паралельно одній із сторін, але і під строго вымеренным кутом.

Працювати плиткорізом досить просто, але все ж новачкам не завжди вдається точно і рівно розрізати плитку. Іноді надмірні докладені зусилля не призводять до очікуваного результату, а, наприклад, до розколювання плитки. Тому, якщо ви ніколи не користувалися таким інструментом, перед початком роботи прочитайте відповідну до нього інструкцію або подивіться її відеоверсію.

Електричні плиткорізи

Как выбрать плиткорезЕлектричний плиткоріз

На відміну від своїх ручних побратимів, електричні плиткорізи мають велику потужність, але при цьому потребують постійного джерела живлення. І хоча зовні вони трохи нагадують звичну всім «болгарку» і також, як вона, легко справляються і з звичайною плиткою, і з керамогранітом, вони мають одну відмінну особливість – функцію мокрого різання. При її використанні охолоджуюча рідина не дасть диску перегрітися. Підключення полягає в тому, що за допомогою спеціального шланга електричний плиткоріз під’єднується до водопровідного крану через спеціальний перехідник.

Так як вибрати різак для плитки вам треба не на один день, а на досить тривалий час роботи, варто звертати увагу і на такі моменти, як:

  • надійність і популярність даної моделі,
  • термін гарантійного ремонту,
  • можливість гарантійного ремонту у вашому місті,
  • доступність запасних частин,
  • легкість заміни вугільних щіток (роблячи це самостійно, ви заощадите на звернення в сервісні центри).

Не забувайте уточнювати про наявність таких додаткових функцій, як можливість похилій різання плитки та регулювання глибини різання.

Плиткорізний верстат

Как выбрать плиткорезРобота на плиткорезном верстаті з охолодженням

При великих обсягах роботи і постійної необхідності проводити різання плитки і керамограніта замість електричного різака краще придбати плиткорізний верстат.

Володіючи великою потужністю, такий верстат легко справляється не тільки з облицювальною плиткою або підлогової, але і тротуарної. На відміну від звичайного електричного плиткоріза верстат має власний робочий стіл з кутовим і паралельним упорами, які дозволяють різати плитку з досить високою точністю. При необхідності виконання похилих зрізів, деякі моделі дозволяють нахилити робочу поверхню на необхідний кут.

Как выбрать плиткорезРізання під кутом

Для охолодження алмазного диска конструкція верстата передбачає встановлення водяної ванни (невеликій відкритій ємності для води), тому його не треба підключати до водопровідної мережі.

Как выбрать плиткорезРізання на верстаті під 90 градусів

Однак такий верстат володіє вагою (трохи більше 10 кілограм), переважаючим вага простого плиткоріза, що робить його менш мобільним, але більш безпечним в роботі (за умови дотримання техніки безпеки).

Працювати на верстаті слід лише попередньо встановивши його на рівну неслизьку поверхню, і ні в якому разі не слід знімати з нього захисний кожух.

Як вибрати плиткоріз

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code