Кожен домогосподар, роблячи ремонт у своїй квартирі або в приватному будинку, нерідко замислюється про те, як приховати труби опалення в кімнаті, адже в цілях естетики, це було б виправданим рішенням.

Ми постараємося докладно відповісти на це питання, запропонувавши вам кілька дієвих та ефективних способів, а саме три варіанти, як заховати труби опалення, це замаскувати їх в стіні або під підлогу, за допомогою короба або фальш стіни з гіпсокартону і методом як задекорувати труби опалення в кімнаті.

Але треба враховувати, що у кожного варіанту є свої переваги і недоліки, де використання будь — якого способу, залежить не тільки від матеріалу, але і від конструктивних особливостей самих приміщенні. До статті додаються фото матеріали, які допоможуть вам прийняти правильне рішення щодо маскування труб.

Давайте розглянемо всі нюанси і переваги кожного з варіантів більш докладно.

Варіант як заховати труби опалення в стіні

Труби, розташовані уздовж стіни, можуть зіпсувати не тільки зовнішній вигляд стіни, але і дизайн інтер’єру всієї кімнати. Але перш за все, хочемо поінформувати вас, що капітально закрити труби опалення в квартирі, шляхом приховування їх в стіну або під підлогу категоричний забороняється.

  • По – перше, існує закон, що забороняє без погодження з ЖЕК, виробляти «перебудова житлового приміщення являє собою установку, заміну або перенесення інженерних мереж…», а дозволи отримати там, не так то просто.
  • По – друге, цей випадок може бути ризикованим у багатоквартирних житлових будинках, так як при розриві капітально замурованного стояка, можна неабияк затопити сусідів, адже не всі сантехніки бувають досвідченими, а деякі можуть і схалтурити, в результаті чого, всі клопоти з часом дістануться вам.
  • І, по-третє, якщо система центрального опалення, неабияк зношена і залишає бажати кращого, то тим більш спосіб як заховати труби опалення в стіні кімнати, може спричинити за собою зменшення тепловіддачі в квартирі і утворення вогкості і цвілі в квартирі.

Варіант як замаскувати труби опалення в стіні або під підлогу, відмінно підходити в приватному будинку, так як в таких будинках в основному встановлюють індивідуальний котел, де температурний режим, регулюється господарями і в разі аварійної ситуації, легко можна зупинити систему котла і злити воду.

Як закрити труби опалення в квартирі фото в стіну

Насамперед, якщо система опалення в приватному будинку вже змонтована, слід ретельно провести ревізію труб і системи в цілому. Категоричний не рекомендуються ховати металеві труби, особливо старі, краще буде, якщо замінити їх на пластикові. Для тих, хто тільки будувати будинок і з нуля проводить систему розведення в кімнаті, їм набагато простіше.

Перед початком робіт слід скласти схему контур майбутнього розташування системи труб. Далі в стіні або на підлозі, робиться поглиблення строби відповідного розміру, з використанням болгарки з алмазним кругом для прорізу розмітки і перфоратор для поглиблення самої виїмки, якщо ж під рукою немає належних електроінструментів, можна скористатися дідівським методом, тобто зубилом і молотком.

Після того, як поглиблення в стіні або на підлозі підготовлено, залишається втопити труби. Цей процес досить простий, але врахуйте, робіть це з розумом, тобто особливу увагу приділяйте місцях з’єднання фітингів, відводів і тройникам. Після укладання і монтажу труб, потрібно перевірити надійність їх кріплення і відсутністю протікання, щоб уникнути подальших неприємностей.

Для перевірки системи опалення труб в кімнаті слідуйте за цієї інструкції, підключіть систему опалення до насоса, далі заповніть її водою і створити тиск, що перевищує робочий, а потім візуально перегляньте всі місця з’єднання труб на предмет витоків.

Для того щоб знизити тепло втрати в системі, труби рекомендуються утеплити пінополістирольної ізоляції. Для цього в чохлах потрібно зробити бічний проріз і надягти на труби, шви можна проклеїти спеціальним скотчем. Після всіх пророблених робіт, слід стіні надати однорідний зовнішній вигляд, замазавши розчином отвори і прибрати весь накопичений будівельне сміття.

Як замаскувати трубу опалення в кімнаті під стяжку фото

По закінченні процесу виконання всієї роботи, складається схема проходження труб, так як при проведенні подальших ремонтно-будівельних робіт, випадково не порушити цілісність прихованої конструкції.

Як приховати труби опалення під гіпсокартон

Заховати труби опалення під гіпсокартон, вважається простим і оптимальним варіантом, як для квартири, так і в приватному будинку. Існують два способи, закрити труби опалення під гіпсокартон, це зробити уздовж стіни короб або створити з гіпсокартону фальш стіну. Який варіант найбільш підходить, вибирати вам виходячи з ситуації.

Як закрити труби під конструкцію з гіпсокартону фото

Перед тим, як зводити споруди з гіпсокартону, слід ретельно оглянути поверхню труб опалення, на предмет наявності дефектів, у разі виявлення, потрібно їх усунути. Каркас для короба, можна виготовити як з рейок і брусків деревини, так і з металевих профілів, використовуючи в якості кріплення між собою саморізи, а для зміцнення конструкції до стіни дубильні шурупи.

Готовий каркас обшивається за розмірами гіпсокартонних листом, крок кріплення між саморізами повинен складати в межах 25-30 см. Після всіх пророблених дії, поверхню гіпсокартону можна обклеїти шпалерами, побілити або пофарбувати.

Крім того, в тих місцях, де встановлені муфти, трійники, повороти, рекомендується встановити технологічні отвори дверцята, у разі аварії для екстреного відкриття конструкції.

Переважно спосіб закрити труби опалення під гіпсокартон, що є досить простим, доступним і швидкомонтованих. Схожий варіант декорувати труби, можна використовувати у ванній кімнаті і туалеті. До того ж вартість такої роботи в порівнянні з прокладкою опалювальних труб в стіну, набагато нижче.

Другий же спосіб зведення конструкції з гіпсокартону фальш стіни практично нічим не відрізняється від попереднього способу, відмінність лише в обсязі роботи і кількості використовуваних матеріалів. До того ж конструкція фальш стіни, може скласти трохи простір у вашій квартирі.

Як варіант заховати труби опалення, можна скористатися спеціальним декоративним екраном гратчастого виду з великими прорізами або осередками, що характерно така конструкція вже має готовий привабливий зовнішній вигляд, і не створюють перешкоду повітрообміну.

Як задекорувати трубу опалення в кімнаті фото варіантів

В приватному будинку або новобудові, приховати їх не складе особливих труднощів, а ось в багатоповерховому будинку старого зразка, особливо в квартирі з маленькою кухнею, куди набагато складніше. Тим більше при будівництві будинків хрущовок, встановлювалися не оцинковані сталеві стояки та труби опалення, де різьбове з’єднання рано чи пізно може заіржавіти і дати протечку.

Як у кімнаті задекорувати труби опалення фото

До того ж стояки і відводи у слабо опалюваних будинках і квартирах, можуть брати участь додаткової передачі тепла в приміщенні. Найбільш підходящий метод закрити труби опалення в таких будинках є декорування самих труб.

Головним інструментом як задекорувати їх, буде ваша фантазія. Також важливе значення матиме і правильний підбір підручних матеріалів, що підходять під загальний інтер’єр кімнати. Давайте далі розглянемо кілька цікавих ідей з фото ілюстраціями, як замаскувати труби опалення способом декорування, які допоможуть створити потік фантазії, під вашу ситуацію.

  1. Одним з доступних рішень для всіх кімнат, це просто пофарбувати під колір стіни, надати їй однотонність, спосіб, яким до цих пір користуються не тільки багато мешканців комунальних квартир, але й більшість мешканців приватних будинків. Як бачите, це рішення досить просте, не вимагає особливих навичок і витрат.
  2. У кімнаті для дівчаток або на кухні можна, можна забарвити трубу в мідно-золотистий колір, доповнивши штучними квітами з відтінками відповідний інтер’єру і кольором труби, що в результаті можна непогано декоративно приховати стояк опалення.
  3. Як варіант декорування, на кухні, вертикальну трубу опалення, можна обмотати невеликим арканам мотузкою, а у верхньому кутку стелі, закріпити великі штучні зелені листя, що в результаті можна отримати екзотичний красивий пальмовий вигляд.
  4. Якщо ви володієте невеликими художніми здібностями, то скориставшись нагодою, з похмурих стояків опалення в стіні з використанням фарби, можна відродити у відповідності з інтер’єром кімнати красиве дерево.
  5. У гонитві за декоруванням труб, в невеликій квартирі, з звичайного пофарбованого в білий колір стояка, можна виростити штучну березу, який буде відмінно гармоніювати із загальним інтер’єром квартири.

У польоті фантазії можна нескінченно придумувати різні способи приховування труб і стояків опалення методом декорації, обмеження лише у вашій фантазії.

Як задекорувати труби опалення в кімнаті фото

Я думаю після вивченого матеріалу, а також перегляду фото, у вас не залишиться питань, як закрити труби опалення, якщо у вас виникли питання або доповнення, залишайте свій відгук, ми завжди раді відгукнутися.

Як закрити труби опалення в кімнаті (фото варіанти)

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code